19 A*** Willem II thuis, PSV loot uit VOETBAL EK-KWALIFICATIE >10*01 10*01 h*«i Üai '08 Willem II mist Heerkens Niemand houdt Jill Roord (23) de laatste tijd van scoren af, ook de Russische vrouwen gisteren niet. Oranje bleef dankzij haar zonder averij in de EK-kwalificatie. Van Hecke blijf in Nederland destil Sö§ Typerend was het hoe de Russische voetbalsters gisteren vlak voor tijd, bij een 0-1 achterstand, besloten de boel achterin dicht te timmeren en er toch vooral alles aan te doen om de 0-2 te voorkomen. En dat terwijl het stugge Rusland op voorhand de enige ploeg in de kwalificatiepoule was die nog enigszins als uitdager van Oranje bestempeld kon wor den. De eerdere nederlaag in Eind hoven (2-0 in oktober) was tot nu toe de enige schade die de Russin nen hadden opgelopen. Maar ze leken gisteren geen mo ment echt te geloven in een stunt, toen de verliezend WK-finalist te gast was in de lege Sapsan Arena in Moskou. En dus staan de Oranje vrouwen na een nieuwe zege op eenzame hoogte in de poule, met winst in alle zeven kwalificatie duels. Plaatsing voor het naar 2022 verplaatste EK-toernooi moet voor het team van scheidend bonds coach Sarina Wiegman alleen for meel nog plaatsvinden. Dat zou dinsdag eventueel al kunnen ge beuren, mocht Rusland dan de uit wedstrijd tegen Estland verliezen. Niet de geijkte namen als Vivi- anne Miedema of Lieke Martens hielpen Oranje gisteren aan de overwinning. Nee, het was Jill Roord (23), vervanger op het mid denveld van recordinternational Sherida Spitse, die vanwege corona perikelen niet werd vrijgegeven door haar Noorse club Valerenga IF. Roord was het die in de eerste helft behendig gebruik maakte van Rus sische onoplettendheid bij een door haarzelf genomen hoekschop. Ze kreeg de bal terug en krulde die werkelijk schitterend in de verre bovenhoek. Bloedvorm Roord die scoort, daar had je be paald geen fortuin mee kunnen verdienen bij de wedkantoren. Im mers: zij was in de eerste twee speelrondes bij haar club Arsenal verantwoordelijk voor twee hat tricks, tegen Reading (6-1) en West Ham United (1-9). Ook haar team genote Vivianne Miedema scoorde EK-KWALIFICATIE Uitslagen Stand vier keer in die twee duels. Maar Roord reisde dus met extra vertrou wen af naar Zeist, wetende dat haar kans op speeltijd enorm was door de afwezigheid van Spitse. Sowieso is de vraag steeds meer gerechtvaardigd of Roord niet toe is aan een vaste basisplaats, waar ze altijd een beetje is veroordeeld tot een rol als de ideale nummer twaalf bij de Leeuwinnen. Bij Arsenal staat ze al twee wedstrijden in de basis, terwijl Daniëlle van de Donk daar op de bank zit. In elk geval liet Roord het giste ren niet afweten, totdat ze na 73 mi nuten geblesseerd naar de kant moest. ,,Ik wilde geen risico's ne men", zei de matchwinnaar na af loop. Logisch ook, als je zo op dreef bent als Roord. ,,Het ging heel moeizaam, want Rusland zakte heel erg in en had überhaupt geen intentie om te voetballen. Ze gaven weinig ruimte weg en ons tempo lag te laag, maar uiteindelijk heb ben we in elk geval gewonnen." Dat kon ook bijna niet anders, met een zo passief Rusland in de slotfase, op dat trage kunstgrasveld in Moskou. Oranje heeft nu echt een straatlengte voorsprong in de EK-kwalificatiepoule. Nog drie wedstrijden te gaan, te beginnen met een thuiswedstrijd tegen Est land in oktober. Maar nu al staat vast dat de Leeuwinnen het EK ge woon weer halen. In de zomer van 2022 zullen ze in Engeland probe ren om hun titel van 2017 te prolon geren. zaterdag 19 september 2020 VOETBAL Willem II speelt opnieuw een thuisduel als het de play-offs van de Eu ropa League haalt. De ploeg van Adrie Koster neemt het dan op 1 oktober in Tilburg op tegen Galata- saray of Hajduk Split. PSV kreeg opnieuw een uitduel toebedeeld. Willem II speelt donderdag thuis tegen Rangers FC uit Schotland. PSV neemt het dan in Slovenië op tegen NS Mura. Wint PSV, dan wacht op 1 oktober in Noorwegen of Turkije tegen respectievelijk Ro senborg BK of Alanyaspor. romans i 'Wr" Dominique Janssen (l), Shanice van de Sanden en Lieke Martens (r) komen doelpuntenmaakster Jill Roord feliciteren. foto bsr agency Niemand houdt Jill Roord van scoren af Tim Reedijk Zeist GROEPA Gisteren Rusland - Nederland 0-1 16. Roord 0-1 Kosovo - Estland nnb Slovenië - Turkije nnb Dinsdag 18.00 uur Estland - Rusland gespeeld w g v pt (v-t) 1 Nederland 7 7 0 0 21 (29-3) 2 Rusland 5 3 0 2 9 (10-3) 3 Slovenië 6 3 0 3 9 (17-10) 4 Kosovo 5 2 0 3 6 (4-14) 5 Estland 4 0 0 1 1 (1-13) 6 Turkije 5 0 0 1 1 (1-19) VOETBAL Willem II moet het ook in de tweede com petitiewedstrijd van dit sei zoen doen zonder Freek Heerkens (foto). De verde diger miste vorige week vanwege liesklachten het verloren duel met sc Hee renveen (2-0) en viel woensdag geblesseerd uit tijdens de Europese con frontatie met Progrès Nie- derkorn in Luxemburg (0 5). Heerkens moest zich kort voor rust bij een voor sprong van 3-0 laten ver vangen. Willem II ontvangt morgen Heracles Almelo in Tilbrug. De wedstrijd wordt om 14.30 uur afgetrapt. VOETBAL Jan Paul van Hecke (20), die onlangs zijn handtekening zette bij de Engelse voetbalclub Brighton Hove Albion, speelt komend seizoen op huurbasis voor sc Heeren veen. Van Hecke kwam af gelopen seizoen uit voor NAC Breda. Brighton maakte vorige week al be kend dat het plan was om Van Hecke, die een con tract voor drie jaar heeft getekend, eerst te verhu ren. ,,Heel mooi dat Jan Paul voor ons heeft geko zen. Dat een Premier League-club hem als spe ler uit de eerste divisie overneemt, zegt alles over zijn talent, kwaliteit en po tentie", aldus technisch manager Gerry Hamstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19