voor clubs in Europese top 17 Justin Bijlow (22), die hard op weg lijkt naar de selectie van het Nederlands elftal 'Toornstra wordt doorbetaald, toch?' ADVOCAAT is echt niet zo dat ik daar in Duis burg de polonaise heb gelopen omdat een grote voetballer niet te gen mij wist te scoren vanaf de stip. Ik was wél blij dat wij die wedstrijd wonnen en dat we de hoek waar hij zou schieten goed hadden voorspeld. Ja, ik zeg we. Ik krijg daar natuurlijk hulp bij. Het was misschien maar een oefen wedstrijd maar ook dan bereiden we ons goed voor. Toen Haaland de bal pakte, wist ik dat de kans groot was dat hij links van mij zou schieten.'' voeld, maar vertelde na afloop dat 'hij vooral aan zijn eigen fout dacht, niet aan die van de scheids rechter'. Feyenoord wilde Bijlow deze maand niet afstaan voor het duel van Jong Oranje in en tegen Wit- Rusland. ,,Daar is veel over gezegd en geschreven", zegt Bijlow zelf. „Bondscoach Erwin van der Looi belde, maar dat doet hij wel vaker hoor. Hij dreigde niet met een schorsing, zo moet je dat niet zien. De regels schrijven voor dat spe lers die afzeggen geschorst kun nen worden voor hun club, dat legde hij uit. Achteraf ben ik blij dat ik tegen Jong Wit-Rusland en Jong Noorwegen al twee officiële wedstrijden had gespeeld voor de start van de competitie. Dat is toch anders dan oefenwedstrijden.'' Oranje moet snel het volgende station worden. Het EK komende zomer gloort. Tegen Jong Wit- Rusland, Jong Noorwegen en PEC Zwolle hield Bijlow afgelopen we ken al de nul. „Oranje? Ik zat er tij dens de afgelopen interlands niet bij, maar vragen daarover moet je niet aan mij stellen. Het EK met drie poulewedstrijden in eigen land? Natuurlijk is dat fantastisch, maar wat moet ik daar nou over zeggen? Als mijn keepen bij Fey- enoord goed genoeg is, hoor ik het vanzelf.'' zelf denken. We willen een sterke selectie. Dus als Dest gaat, moet er iets aanvaardbaars voor terugko men." Nu het vertrek van Dest aan staande lijkt, blijkt wederom dat wedijveren met de Europese top (stip aan de horizon van Ajax-di- rectie) nog altijd niet mogelijk is. En je kunt je afvragen of Ajax über- haupt ooit volledig zal aanhaken bij de crème de la crème van Europa. Of het nu om Duitsland, Italië, En geland of Spanje gaat, de centen, de nationale affiches en de perspectie ven in de Champions League spre ken in de topcompetities veel meer tot de verbeelding dan een langer verblijf in Amsterdam. Een speler bij Sevilla of Leverku- sen weghouden, wil nog wel. Maar zodra echte grootmachten zich melden en positieverbetering lonkt voor sleutelspelers, is Ajax haast al gezien. Waar spelers als Hakim Ziy- ech en Donny van de Beek en nu mogelijk ook Andre Onana en Ni- cotés Tagliafico de club trouw blij ven, zet Dest wel heel vroeg in op een toptransfer. Als die komende week zijn be klijf krijgt, ontkomt Ajax niet meer aan de gang naar de markt, die het tot dusver steeds niet noodzakelijk achtte. Ten Hag hoopte een maand geleden in Oostenrijk dat het bij een vertrek van Hakim Ziyech en Joël Veltman zou blijven. Donny van de Beek volgde alsnog en de ook bij Barcelona gewilde Dest brengt het aantal vertrokken basis spelers mogelijk dus nog op vier. Met het seizoen in volle gang, wacht Ten Hag dan nog op nieuwe spelers. ,,En die moet je inpassen. Dat kost tijd. Andere clubs houden hun selectie en fundament vast en kunnen daarop voortborduren. Wij moeten zo elke keer opnieuw be ginnen." zaterdag 19 september 2020 keeper van 22 jaar' MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord-FC Twente Ga naar de app of de site van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. ROTTERDAM Dick Advocaat was gisteren duidelijk op vra gen over hoe spelers die bij Feyenoord buiten de boot val len zich momenteel voelen. „Als ze daar niet mee kunnen leven moeten ze een andere club zoeken." De coachte bena drukte dat hij niet puur op Toornstra doelde, maar zijn me ning in algemeenheid venti leerde. ,,Voor alle duidelijkheid: Toornstra wordt gewoon door betaald, toch? Dit hoort er bij en volgens mij gaat Jens er goed mee om. Hoe moeilijk dat ook is." Advocaat gaat in oktober, als Oranje drie interlands speelt, oe fenduels spelen met Feyenoord. Dat is voor nieuwe jongens als Carlos Teixeira en Uros Spajic, die zondag niet bij de selectie zit omdat zijn werkvergunning nog niet is afgegeven, belangrijk om ritme op te doen. Spajic mag nog niet meetrainen. Bijlow omschrijft dus zelfs het stoppen van die strafschop bijna als een teamprestatie. Maar als er iets mis gaat, zoekt hij de fout al lereerst bij zichzelf. Neem die rampzalige middag in oktober 2018, toen Ajax in de Johan Cruijff Arena geen kind had aan Feyen- oord. De Amsterdammers open den de score toen Bijlow de bal na een schotje van Frenkie de Jong tussen zijn benen door liet gaan. Bij zijn uiterste poging om de tref fer nog te voorkomen tikte Kasper Dolberg zijn elleboog aan, precies voldoende om de bal over de lijn te laten gaan. Bijlow had het wel ge M Justin Bijlow zweeft stijlvol door de lucht tijdens het trai ningskamp van Feyenoord afge lopen maand in Duitsland. fotoanp MIS GEEN GOAL VAN Ajax - RKC Waalwijk Ga naar de app of website van - deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Ajax-trainer Erik ten Hag: ,,Als Dest gaat, moet er iets aanvaard baars voor terugkomen." foto bsr agency/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17