wil altijd een groot terras Adullamkerk is bijna klaar II Kans op biomassacentrale Omnium 6 Gemeente bekijkt verlenging MIJN DORP, MIJN STAD Veel horecaondernemers aan de ruimere terrassen kan behouden. Horecazaken aan de Grote Markt mogen een extra stukje van het plein gebruiken om tafels en stoelen neer te zetten. Zo wil de gemeente de pijn van de ondernemers ver zachten nu tafels verder van elkaar vandaan moeten staan vanwege de verplichte afstand van anderhalve meter. Het bevalt zo goed dat veel ondernemers er wel wat in zien om de vergroting van hun terras perma nent te maken. De ondernemers moeten nu op marktdagen hun ex tra tafels en stoelen weghalen om plaats te maken voor de kramen. ,,Maar die moeite hebben ik en veel collega-ondernemers er graag voor over", zegt Vita Anthonisse. De gemeente heeft besloten de extra ruime terrassen voorlopig toe te staan tot 15 januari. Tegen die tijd wordt opnieuw beslist over een mo gelijke verlenging. Maar de horeca zou veel liever nu al horen dat ze de ,,We hebben die wens al meerdere keren bij de gemeente neergelegd", zegt Anthonisse. ,,Ik huur nu wat ex tra parasols van de brouwer, maar ik zou graag eigen grote parasols aan schaffen. Maar zo'n dure investering doe ik pas als ik weet dat ik mijn ruime terras lange tijd mag behou den." De gemeente laat weten dat de ex tra terrasruimte een grote impact heeft op de openbare ruimte en het gebruik van de Grote Markt. Om te bepalen of de terrassen definitief groter kunnen worden, moet vol gens de gemeente een afweging worden gemaakt. ,,Door het diverse gebruik, met onder meer hulpdien sten, ambulante handel, evenemen ten en fietsers, is dat erg complex", zegt een woordvoerster. Volgens haar wordt de komende maanden in samenspraak met de ondernemers bekeken wat de mogelijkheden zijn. Houten huisjes Een tweede wens van de horeca is dat de houten huisjes die in de win ter op veel terrassen worden gezet langer dan zes weken mogen blij ven staan. In dit geval hebben de ondernemers in elk geval de steun van de gemeenteraad. Op initiatief van de VVD droeg de hele raad het college donderdag op er werk van te maken. Joeri Wisse Kruiningen Aan de buitenkant is het kerkge bouw aan de Zandweg al zo goed als af. ,,Ze zijn nu bezig het terrein af te maken. Dat is eind volgende week klaar. Binnen is de schilder nu volop bezig. Het is echt heel mooi geworden." De komende tijd worden de banken en het orgel ge plaatst. ,,De kast staat al, de ko mende twee weken plaatst orgel bouwer Nijsse uit Oud-Sabbinge de inbouw." Deze klus is bewust tot het laatste moment bewaard, zegt Knulst. „Orgelbouwers zijn allergisch voor stof en vocht." De VGG ontstond bijna drie jaar geleden. Dominee Gerrit Brede- weg stapt na een hoogopgelopen conflict uit de Gereformeerde Ge meente. Ruim 300 van de 1100 (doop)leden volgden hem en ker ken sindsdien in het dorpshuis. De gemeente is inmiddels uitgegroeid tot bijna 400 leden. Die zaal is niet Het orgel wordt voor het laatst bewaard; orgelbouwers zijn allergisch voor stof en vocht groot genoeg om de hele gemeente met inachtneming van de corona maatregelen samen te laten ko men. Knulst verwacht in de nieuwe kerk meer mensen in één keer kwijt te kunnen. Behalve in de kerkzaal, die 'normaal' plaats biedt aan zo'n 400 mensen, zullen voorlopig ook de aanpalende zalen worden benut voor de zondagse diensten. Schuilplaats Het gebouw heet de Adullamkerk. Deze naam wordt in reformatori sche kring vaker aan kerkgebou wen gegeven (onder meer in Waarde, Barneveld en Leerdam) en verwijst naar een plaats in Israël waar David volgens de Bijbel een schuilplaats vond. De Adullam- kerk zal vrijdag 16 oktober officieel in gebruik genomen tijdens een dienst waarin dominee Bredeweg voorgaat. De gemeente zit in een langdurig proces om Omnium financieel ge zonder te maken. Het gebouw met onder meer het zwembad, sportza len en (nu nog) het tropisch bos moet bovendien verduurzamen. Daarbij wordt gekeken naar zonne panelen, maar ook naar het ver branden van resthout als vervan ging voor het gebruik van gas. Bio massa, dus. Omnium heeft er zelfs al een subsidie voor. ,,Omnium is ons lief, maar liefde heeft een grens", zei André Alting (GL) donderdag tijdens de raads vergadering. Biomassa is voor hem uitgesloten. Samen met SGP/CU en PvdA diende hij een motie in die als doel had biomassa nu al de finitief te schrappen als optie. ,,We moeten daar niet aan beginnen, zo dicht bij een woonwijk", zei Marco Eestermans (PvdA). Geen van de andere partijen liet blijken warm te worden van het idee van een biomassacentrale bij Omnium, maar uitsluiten willen ze het ook nog niet. ,,Wij hebben afgesproken dat het college met een compleet plaatje komt als het om de toekomst van Omnium gaat. Laten we daar aan vasthouden", zei Frans van der Knaap (CDA). Omnium is ons lief, maar liefde heeft een grens Nieuw Goes wil de deur op een kier houden. De drie genoemde partijen ko zen eieren voor hun geld en trok ken uiteindelijk hun motie in. Zaterdag Zondag optiek de |onge zaterdag 19 september 2020 Horeca Goes Grote Markt in Goes willen hun extra grote terras permanent behouden. Ze zijn teleurgesteld dat de gemeente de ruime ter rassen 'slechts' tot 15 januari toestaat. ,,Zo ga ik niet investe ren", zegt Vita Anthonisse van café De Snor. Rob Paardekam Goes De bouw van de Adullamkerk in Kruiningen is bijna klaar. De schilder is nog druk bezig met het in terieur. De komende twee weken wordt ook het orgel afgebouwd. fotos marcelle davidse Nog één maand en dan kunnen de leden van de Vrije Gerefor meerde Gemeente (VGG) het dorpshuis in Kruiningen verrui len voor een eigen kerkgebouw. ,,We zijn bijna klaar met de bouw. Het loopt gesmeerd", zegt Huib Knulst van de bouw commissie. -Huib Knulst, lid bouwcommissie Een biomassacentrale bij sport en gemeenschapscentrum Om nium in Goes? De lokale fractie van GroenLinks gruwelt al bij het idee, met in haar kielzog de PvdA en SGP/CU. Maar de drie partijen kregen het donderdag tijdens de raadsvergadering niet voor elkaar het idee voor eens en altijd naar de prullen bak te verwijzen. Rob Paardekam Goes - André Alting, GroenLinks BAARLAND Tegen over Camping Schel denoord, 10.00-12.00 uur: Zwerfvuil op- ruimactie 'Schone Schelde' BORSSELE Centrum, 10.00-16.30 uur: Jaarmarkt GOES Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Albert Ples- manweg 23, vanaf 16.30 uur: Mosselrit Stoomtrein 'S-HEERENHOEK Korenbeurs, 09.30 11.30 uur: Kinderkle- dingbeurs KAPELLE Weststraat 5a, 09.00-15.30 uur: Pop-Up store twee dehands dames- en kinderkleding; Praat huisje bij de Zeedijk, 10.00-12.00 uur: Zwerfvuil opruimactie 'Schone Schelde' KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, vanaf 09.30 uur: Ouder-kind gym KRUININGEN Boer derij aan Hogenak- kerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt; Den Inkel, 12.30-14.00 uur: Mountainbikeclinic NIEUWDORP Bevrij dingsmuseum, 11.30 16.00 uur: Alterna tieve Zeeuwse Vete- ranendag RILLAND Dorpshuis, 19.30 en 21.30 uur: Voorstelling Hans Dorrestijn WEMELDINGE Cen trum, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WOLPHAARTSDIJK Theetuin, Noorddijk 10, 10.00 en 14.00 uur: 'Groene zater dag' YERSEKE Haven, 14.30-16.00 uur: Mos sel-tour met sleepvis demo Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131