II 7 BRUINISSE MOSSELDORP Er zijn de laatste jaren aardig wat kotters van Bruinisse verdwenen, maar mosseldorp? Dat blijft Bru voor eeuwig en altijd. Al in de 15- de eeuw werd hier volop op mossels gevist, weet Geerard La Grand van Brusea. Nog altijd ademt het dorp één en al mossels en visserij Fysiotherapie- en coachingspraktijk Het Behandelpunt besteedt aandacht aan uw gevoel G Je struikelt er bij de ha ven over materialen die gebruikt worden voor mosselzaadinvangin- stallaties (mzi's) of voor hangcultuurmosselen. Ze hebben er nog hun eigen scheepswerven en twee musea (Brusea genoemd) waar je keer op keer weer in zilte historie ondergedompeld wordt. En dan het alom bekende land mark, de megamossel bij de haven. ,,Daar zien we allemachtig veel mensen stoppen. Die mossel moet intussen al op miljoenen foto's staan", zegt Niels Habraken - voor zitter van het Mosselgilde Brui- nisse en man achter visrestaurant Brui7. Met vijf andere restauranteige naren heeft hij zich verenigd in het Mosselgilde. Omdat Bruinisse zó ontzettend veel te bieden heeft wat Bru te bieden heeft Fietsen (met tegenwind) langs de Ooster- schelde, een kijkje nemen in de keuken van zoutziederij Zeeuw- sche Zoute, waar een oud verdwe nen ambacht op een innovatieve manier nieuw leven in is geblazen. Visserijmuseum Ook werd een bezoek gebracht aan Brusea, waar zo ontzettend veel van dat Bruse vissersverleden is te zien. Want hoewel het dorp zo on geveer is platgebombardeerd in de Tweede Wereldoorlog bleef er één vissershuisje aan de Oudestraat fier overeind staan. Nog altijd is daar alles ingericht zoals vroeger. Het pand ernaast doet dienst als visserijmuseum. Belevenis én genieten van de be ste mossels aan tafel, waar je haast ter plekke kunt zien waar je eten vandaan komt. Daar rijden men sen voor, zegt Habraken. „Afstand doet er niet meer toe. Als je een straal van 50 kilometer neemt rondom Bruinisse dan zit je aan de noordkant van Den Haag en zui delijk zit je voorbij Antwerpen. Ook ga je nog een eind Brabant in. Dus binnen een straal van 50 kilo meter hebben we al miljoenen mensen in de buurt wonen. Er ligt een enorme markt. Die mensen zijn best bereid te rijden, als ze weten dat de kwaliteit goed is. En dat is onze taak." als het om mos selen gaat. Ook culi nair, want wie een rondje langs de gilderes- taurants doet, kan naast de op traditionele wijze gekookte mosselen voor 1001 andere varianten terecht. Van eenvoudig tot chique en van Zeeuws tot exotische varianten. Er is maar één ding waar de gildele- den niet aan tornen. ,,Dat is kwali teit. Je kunt geen mosseldorp zijn Binnen een straal van 50 kilometer hebben we miljoenen mensen in de buurt wonen en dan van zulke bruune boontjes op tafel zetten. De mossels moeten goed wezen. Wat dat is? Een grote mossel, die goed gevuld is. En hij moet uit de buurt komen. Ook dat is van belang." Fietsen met tegenwind Gisteren haalden de gildeleden bloggers en pers naar hun dorp om ze kennis te laten maken met alles het behandelpunt zaterdag 19 september 2020 SD Kleine 'bruune boontjes' komen hier niet op tafel Esme Soesman Bruinisse Margot Hagendijk en Niels Habraken vullen de pannetjes met mosselen, fotos marieke mandemaker Bij het Mosselgilde zijn aangeslo ten: restaurant Grevelingen, De Meeuw, Sailor's Inn, Storm, de Cleenne Mossel en Bru 17. Zie: mosseldorp.nl - Niels Habraken, lid Mosselgilde Het Mosselgilde nodigde pers en bloggers uit om de mosselen te proeven. ADVERTENTIE De patiënt is net zo belangrijk als de klacht Sinds 2018 beschikt Schuddebeurs over een fysiotherapie- en coachingsprak tijk waar rust, ruimte en aandacht centraal staan. Aandacht voor uzelf en de klacht waar u mee komt, of dat nu pijn in uw nek of rug is of een continu gevoel van spanning en onrust in uw li chaam, waarvan u niet weet hoe u het kunt veranderen. U treft in de praktijk geen voile wachtkamer aan of lange wachttijden en fysiotherapeut Andrea van der Sluijs werkt ook niet met een wachtlijst. Net even anders Andrea: "Ik onderscheid me door per soonlijke aandacht, maar doe dat net even anders: ik stuur u niet gelijk na een onderzoek de sportschool in, maar behandel de kwaal en bestrijd uw pijnklachten, onder meer door hands-on-therapie; met bijvoorbeeld triggerpoint-massage behandel ik de plekken waar spieren te gespannen zijn. Daardoor kun je de klachten be hoorlijk reduceren. Ik ben niet alleen gespecialiseerd in het behandelen van lichamelijke problemen, maar ook in emotionele klachten als gevolg van stress, hyperventilatie of een verkeer de ademhaling". Bewustwording Een behandeling bij Andrea duurt een half uur: "Daardoor is er voldoende tijd voor het bekijken en beoordelen van uw klacht en kan ik een behandeling op maat opstellen. Ik ga daarbij uit van lichaamsbewustwording: u leert de signalen die uw lichaam afgeeft weer te voelen en juist te interpreteren, zodat u voordeel kunt halen uit uw klachten. U leert ontspannen, waardoor de kans op herhaling van de klachten kleiner wordt. Ik ben lid van de vakvereniging Koninklijk Nederlands Genootschap Fysiotherapie (KNGF) en ik ben ingeschreven in het centraal kwaliteitsregister. Daarnaast volg ik regelmatig cursussen om me verder te specialiseren en bij te blijven. Daardoor blijft de kwaliteit van mijn behandelingen hoog". Echte oplossingen Andrea's behandelwijze heeft succes. "Mijn patiënten ondervinden dat en ik hoor dan ook dikwijls dat wat ik doe nog niet door een andere fysiotherapeut gedaan is. Ik werk nauwelijks met apparaten, maar gebruik mijn handen en daarnaast bio-feedback, waardoor een behandeling ook op termijn echte oplossingen biedt voor uw klachten. In principe kunt u zonder doorverwijzing bij mij terecht". fysiotherapie en coaching Voor meer informatie over Het Behandelpunt en de Coronamaatregelen, kijk op www.behandelpunt.nl of bel via 06 2485 6222. E-mail: info@behandelpunt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 130