'Very important Zierikzeeënaar' Jaap Schot benoemd tot ridder OBESTAS 6 Ergernis om gedrag Blom Directiesecretaresse HR-medewerker MIJN DORP, MIJN STAD ZLM keert 15 miljoen extra uit aan klanten SChuWSNEDERLAND JgjSm |onge Voor het gebrek aan empathie van de kant van Blom en voor zijn ma nier van handelen richting cam- pinggasten die moeten vertrekken, had niemand een goed woord over tijdens de deze week gehouden commissie ruimte en economie. Niet alleen omdat de raadsleden het betreuren dat campinggasten de dupe zijn, maar ook omdat het de re putatie van Schouwen-Duiveland geen goed doet. Hoe het nu verder moet met de plannen voor Duinrand, is een an der verhaal. De SP en PvdA kregen alleen Hart voor Schouwen-Duive land (HvSD) mee in hun pleidooi om er nog wat onderzoeken tegen aan te gooien. Zij willen steviger on derzoek naar de effecten van de plannen op milieu en economie en ze willen een maatschappelijke kos- ten-batenanalyse, voor er een schop in de grond wordt gezet. En is het niet voor Duinrand, laten we dat tra ject dan voortaan wel in andere ver gelijkbare gevallen zo volgen - op perden deze partijen. Meer medestanders dan HvSD kregen ze niet. De plannen voor Duinrand passen binnen de kaders die door de gemeenteraad zelf zijn gesteld. En, zoals LSD en VVD aan gaven, het is ook keihard nodig dat de camping op de schop gaat. ,,Er is daar heel veel jaren veel te weinig aan ontwikkeling gedaan. Ik verbaas me er bij sommige delen van de camping over dat ze voldoen aan de eisen van brandveiligheid", aldus Bruno van der Hoek (VVD). Verder is het, als de regeltjes wor den gevolgd, aan de ondernemer zelf om invulling te geven aan het nieuwe Duinrand. Al zijn er wel zor gen. Onder meer over de effecten op de (toch al kwetsbare) economie van Burgh en omgeving nu er straks minder eenheden op Duinrand ko men. Ook de overlast die de herin richting met zich mee gaat brengen, wordt gevreesd. Het CDA legde het idee nog eens op tafel om kaders op te stellen die bijdragen aan diversiteit in het toe ristisch product op Schouwen-Dui- veland. Hij is een VIZ, zoals huidig burge meester Jack van der Hoek hem ty peerde: ,,Een very important Zie rikzeeënaar." Want wie kent hem niet, als initiatiefnemer en voorzit ter van de altijd drukbezochte Ha- vendagen. En als de man die jaar lijks de mosselprinses (,,Het best bewaarde geheim van Zierikzee") kiest. Fossielen Maar bovenal kennen velen hem als de mosselvisser die sinds 1986 elk jaar wetenschappers en andere deskundigen van het genootschap Kor en Bot mee de Oosterschelde op neemt, om in de diepste geulen te vissen naar fossielen. Een tradi tie die 70 jaar geleden door zijn fa milie in het leven geroepen is, na dat zij een tand van een reuzenhaai bovenhaalde. Sindsdien zijn er vele bijzondere schatten opgevist, die Schot met gemak voor grof geld had kunnen verkopen. Maar dat doet hij niet. De Zierikzeeënaar schenkt ze aan het Naturalis Biodiversity Center in Leiden. Steeds op één voor waarde: dat ook het Stadhuismu seum een bijzonder fossiel krijgt. Met zijn inzet heeft hij de weten schap veel informatie aangeleverd over onder meer de tijd dat de Oos- terschelde nog een tropisch bos was, waarin wolven en mammoe ten rondliepen. Niet alleen die inzet en zijn vaar- kunst werden geroemd, ook de persoon Jaap Schot mag er wezen. ,,Je bent in staat mensen samen te binden en mensen blij te maken", zoals één van de sprekers zei. Zaterdag Zondag GOES Verzekeraar ZLM inGoes keert komende maand in totaal 15 miljoen euro uit aan haar klanten. De verzekeraar had in 2019 relatief weinig schademel- dingen en haalde een hoge op brengst uit beleggingen. De maatschappij heeft ervoor geko zen een deel van dat geld terug te laten keren naar haar klanten 'omdat we in dit coronajaar alle maal wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken'. Wie op 14 september minimaal één lo pende verzekering bij ZLM had, ontvangt 10 procent van de jaar premie terug. ZLM boekte over 2019, 27 miljoen euro winst. ned er la Np s e nformatieavond, zaterdag 19 september 2020 SD Duinrand kan verder met plan rV Jaap Schot bedankt iedereen voor zijn onderscheiding. foto marieke mandemaker Campingeigenaar Machiel Blom van Duinrand in Burgh-Haam- stede heeft een slecht visite kaartje afgegeven voor een gastvrij Schouwen-Duiveland. Dat vinden alle politieke par tijen. Maar hoe nu verder met Duinrand? Daarover zijn de me ningen verdeeld. Esme Soesman Zierikzee Er zijn maar weinig mensen die het voor elkaar krijgen om drie burgemeesters in één zaal bij elkaar te krijgen. Maar Jaap Schot van de ZZ10 uit Zierikzee lukte het. Hij werd gistermiddag in het Stadhuismuseum be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Esme Soesman Zierikzee BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrond- vaart; KERKWERVE Alpaca & Fala- bellaranch, 13.00-17.00 uur: Rondleidingen en boerengolf; SEROOSKERKE Schelphoek strandje, 10.00-12.00 uur: World Cleanup day; ZIERIKZEE Nieuwe Kerk, 14.30 uur: Beiaardconcert Janno den Engelsman, 19.30 uur: Orgelcon cert Jos Moeke; 't Luitje, 10.00 uur: Zeehondensafari, BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart met Rederij Zeeland; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart Laagwater, 13.45 uur: Familierondvaart; Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check of u nog kunt deelnemen. KLINIEK tel: 0115 745 745 Kijk voor infoavonden en overige informatie: obesitaskliniek.nl Wegens verdere professionalisering van ons bedrijf zoeken wij een: We zoeken de juiste persoon voor het centrale contact- en informatiepunt voor klanten en collega's. Verder hou je je bezig met inkomende en uitgaande communicatie, agendabeheer, besprekingen voorbereiden en notuleren, bijeenkomsten organiseren en het toezien op naleving van vastgestelde actiepunten. Daarnaast ondersteun en adviseur je de directie bij het uitvoeren van het interne personeelsbeleid. Meer info vindt je op: https://schultsnederland.nl/vacatures/ Mail je sollicitatie met cv naar: Hans Schults, hr@schultsnederland.nl Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee T: 0111 - 414065 p— E: info@schultsnederland.nl www.schultsnederland.nl VC3. plan F=IZIFR SIC5N Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129