Ik wil dat mijn familieleden voor mij kiezen en niet voor mijn ex Onze zoon hikt tegen zijn scriptie aan, moeten we blijven aanjagen? JOOST MAG 'T WETEN Ik begin met de vraag die ons allen op de lip pen brandt: waarom is er meer dan tien keer aan gifte tegen u gedaan? Ook die advocaten vinden we vreemd na bemiddeling van een mediator. Wie de aangiftes deed, blijft ook vaag. Uw ex waarschijnlijk en dus wilt u graag dat de familie uw kant kiest en niet de hare. U stelt contact niet op prijs, u stalkt dus niet. Vanwaar dan toch die aangiftes en die vreselijke brieven van de advocatuur? Alimentatie niet op tijd betaald? Losse handen bij een toevallige ont moeting? Is uw ex de weg kwijt? Dat houdt u alle maal knap verborgen voor ons. Blij dat u liever niet wilt breken met uw familie. Misschien ook wat overdreven na dat ene nachtje bij die neef en zijn vrouw. De wet verbiedt dat soort overnachtingen niet dus u noch een mediator kunt hier veel tegen doen. Misschien dat enige afstand geboden is. Als uzelf eens een advocaat inschakel de en alles aan hem/haar overliet. Ik ad viseer het met tegenzin want zoveel heb ik niet op met oom en tante advo caat. Maar uzelf bent inmiddels zo ge tergd dat u op het punt staat domme dingen te doen. En daar moet iemand even een stokje voor steken. Iemand met een diploma. Wat een lieve jongen. Niet dat ik aan zijn kant sta maar wat een lieve jongen. Kinderen die op eigen benen willen staan, desnoods tot de dood erop volgt, hebben natuurlijk altijd iets sympa thieks. Het heeft iets romantisch ook. Zij leven niet zoals die lapzwansen van ons gezin indertijd. Mijn broer, zussen en ik hadden hoog in ons familevaandel de tekst: 'Moeder ik kan je niet missen, geef me een briefje van tien'. Onze natuur kundige in de dop is uit ander hout gesneden. Wat zo'n jonge jongen niet weet, is dat ouders graag hun kinderen helpen. Zeker en vooral als dat briefje van tien niet ter sprake komt. Om over hogere bedragen te zwijgen. Dus door iedere hulp af te wijzen, ontzegt deze student zijn ouders een simpel plezier. Niet zo aardig al is hij zich daar waarschijnlijk niet bewust van. Dat komt nog wel. Ooit. Als hij zelf vader is van dwarse kinderen. Schrale troost maar meer is er niet in de aanbieding vandaag. Niet aandringen bij die jongen. Laat hem maar alleen worstelen en wees niet kwaad op hem. Hij redt het vast wel. En waarom zou u kwaad zijn? Over één ding zijn u en ik het immers eens: hij is een lieve jongen. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn ex en ik zijn drie jaar uit elkaar, we hebben twee kinderen. Tegen mijn wens en die van onze mediator in blijft ze contact zoeken met mijn fa milie. Onlangs sliep zij een weekend bij mijn neef en zijn vriendin. Ik breek niet graag met familie leden maar ze moeten kiezen: zij of ik. Want er zijn meer dan tien aangiftes tegen mij gedaan en ik krijg vreselijke brieven van advocaten. Ik ben daar helemaal klaar mee. Onze zoon van 24 is bijna afgestudeerd als bio loog. Alleen de eindscriptie nog. En die wil maar niet vlotten. Mijn man is al een leven lang leraar biologie aan de middelbare school. Hij heeft diverse keren voorzichtig zijn hulp aangeboden. Daar wil zoonlief niet van weten. Hij wil afstude ren op eigen kracht. Maar dat wil hij nu al een jaar. Verstandig? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123