vmMtoï mmm Vanaf je strandstoel heb je zicht op de K-Tower: de opvallende toren met appartementen, uitgevoerd in wit staal en aluminium en met 66 meter het hoogste gebouw van de stad. Het past bij het imago van 'designstad'. Unesco nam Kortrijk in 2017 zelfs op in haar netwerk van 'Creative Cities', vanwege de in de stad gevestigde designopleiding en een jaarlijkse designbeurs, maar als onwetende bezoeker merk je van dat ontwerpersgehalte niet bijster veel. Sowieso ligt de schoonheid in de stad niet voor het oprapen. Hoewel er genoeg leuke straatjes, schattige geveltjes en historische panden zijn, zijn er ook rommelige bouwplaatsen en leegstaande win kels die afbreuk doen aan de charme. Boulevard Stuit je echter op de leuke plekjes, dan word je aangenaam verrast. Zo valt een kleine 'wauw' niet te on derdrukken als je vanaf het Buda- eiland de verlaagde Leieboorden in het zicht krijgt. D e Franse tuin en landschapsarchitect Michel Desvigne heeft in 2005 de kades van de rivier verbouwd. Het resul taat is een soort ruimtelijke boule vard met grote trappen en terras sen, met als bonus het uitzicht op de historische Broel-torens. Een van die terrassen is van vier hippe cafés uit de Budastraat die in coro- natijd hun krachten bundelen. Met een biertje in de hand en slechts een handjevol andere Kortrijk- zanen die op deze zonnige middag een terrasje pakken, is het goed toeven in de middagzon. Kortrijk is prima in één dag te doen en wordt nog niet platgelo pen door toeristen, waardoor je het gevoel hebt in een onontdekte stad te zijn. Altijd een plus aan België is dat je gewoon je eigen taal kunt spreken, maar toch onmiskenbaar dat buitenlandgevoel hebt. Je koffie krijg je op een zilveren dienblaadje met koekje én chocolaatje en de ober zegt 'zeker en vast' op je vraag of je het bonnetje mag. Even helemaal weg, maar toch om de hoek. Tips van gids Elza Uit thuis Dagje of weekend ilflin»1j] Café deDingen, Budastraat 12. ,,Een hippe, fijne huis kamer dankzij de joviale uitbaters Erik en Elke. Regel matig beland ik hier op zondag voor het ontbijt en ga ik uiteindelijk pas om 16.00 uur weg.'' Kortrijk Weide. ,,In de lockdown ging ik vaak naar dit park om met een mee- neemkoffie een rondje te wandelen. Ooit was het een braakliggend terrein, maar het is opnieuw ingericht met veel groen en een grote picknick en barbecueplek.'' Jozef Vandale- plein. „Hier waan ik me in Frankrijk. Je zit er heerlijk onder de bomen, in de schaduw van de Sint-Maartenskerk. Bij La Cantine kun je eten en drinken en de aanpalende winkel Byttebier met kook- en interieurspullen is de moeite waard.'' Bakkerij Hoorna- ert in de Leiestraat verkoopt Kalletaart. Deze wordt ge maakt met appel, amandelen en calvados en is ver noemd naar Kalle, de klokkenluider van Kortrijk. Ook in de vitrine: Kort- rijks beschuit van melkbrood met kandijsuiker. Lekker met een plakje kaas. Kortrijk (of Cour- trai op z'n Frans) ligt in het zuidwes ten van Vlaanderen en heeft 77.000 inwoners. Met de auto ben je vanaf Utrecht in krap drie uur in Kortrijk. Met de trein duurt de rit een uur langer, overstappen op Rotterdam en Ant werpen, alles sluit goed op elkaar aan. Een retourticket kost circa 102 euro. Gezien de reistijd is Kortrijk een twij felgeval: doe je het in een dag of blijf je overnachten? Kies je voor het laatste, bezoek dan de twee musea: mu seum Kortrijk 1302 over de Vlaamse geschiedenis en Texture over de vlasgeschiedenis. Ook brouwerij Omer in Bellegem, één treinstation verderop, is een optie. Of combineer Kortrijk met een dagje Lille - deze stad ligt op een half uur rijden. Reisreportages worden soms (deels) betaald door derden. Zij hebben geen invloed op tekst en vormge ving. ZATERDAG 19 SEPTEMBER 2020 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 121