PJn 'Hoe kan hij al een ander hebben terwijl ik kapotga?' J Toen 2^'n Qeh'efy-e vtrliti BV DE LIEFDE 1 o voelde zijn Vercjrï Toen Sven (36) na zeven jaar besloot Adam (39) te verlaten, bleef die achter met een heleboel liefdesverdriet. ,,Als de herinnering aan Sven bezit van me neemt, aan zijn lach, aan wij sa men, aan de liefde die ik voor hem voelde, word ik overspoeld door verdriet. Dan pro beer ik mezelf te vertellen dat er ook din gen niét goed aan hem waren, maar alsnog voel ik de pijn in mijn hart. Alsof er een oli fant op mijn borst zit. Mijn keel snoert dicht, ik schud van het huilen en kan alleen maar denken: waarom? Begin dit jaar heeft Sven het uitgemaakt. Ik wilde niet, maar hij heeft voor ons be sloten. We hadden al zeven jaar een vol wassen relatie, met een koophuis, samen levingscontract en serieuze kinderwens. We dachten aan draagmoederschap. Maar gaandeweg is Sven toch ergens uitgecheckt zonder mij daarvan deelgenoot te maken, want opeens zei hij: 'Ik kan zo niet verder.' Natuurlijk waren er al wel signalen dat het minder goed ging tussen ons. De passie verdween, we werden meer maatjes dan geliefden en ik richtte me waarschijnlijk te veel op hem. Ik ben iemand die graag zorgt en de ander de ruimte geeft, en daarbij zijn eigen behoeften wegcijfert. Goed bedoeld, maar later zag ik in dat dit moederlijke voor een partner niet zo aantrekkelijk is. Met je moeder heb je tenslotte geen seks. Ik zei dat ik hulp van een relatiecoach of therapeut wilde. Maar Sven is iemand die veel in zijn hoofd leeft, die daar zijn beslis singen neemt en hulp zoeken ziet als falen. Al met al haalden we niet meer het beste in elkaar naar boven. Op het dieptepunt van mijn liefdesver driet kon ik me voorstellen dat er mensen zijn die zich van 12-hoog naar beneden storten. Ik zou het nooit doen, maar mijn gedachten waren soms inktzwart. Want niet alleen miste ik Sven vreselijk, ook mijn hele toekomstbeeld viel in duigen. Het plaatje van huisje-boompje-beestje, het hele leven waarvan ik gedroomd had, was net als Sven onbereikbaar geworden. Ik had gehoopt dat we in verbinding afscheid konden nemen, maar empathie tonen luk te hem niet. Was ik helemaal in tranen, dan zei hij alleen maar: 'Wat erg voor je dat je zo verdrietig bent.' Het was duidelijk: ik moest alleen rouwen. Dat viel niet mee, want ik was constant met hem bezig. Ik scrolde door onze foto's, dacht steeds dat ik zijn auto zag en smacht te naar nog een laatste appje van hem - nog één shotje aandacht, als ware het drugs. Ik staarde naar zijn nieuwe profielfoto op WhatsApp, terwijl ik dacht: o god, hij is alweer gelukkig! Mijn vermoeden dat hij snel weer aan het daten was, werd beves tigd door het Spotify-account dat we nog altijd deelden. Opeens verschenen daar allemaal liedjes waarvan ik wist: die zijn niet van Sven. En toen ik een afspeellijst zag met de naam Peters Playlist, wist ik het zeker. Dat kwam keihard bij me binnen. Ik confronteerde Sven ermee, maar die vond dat hij mij geen verantwoording schuldig was. 'Jij kunt toch ook tien anderen krijgen', zeggen mijn vrienden. Maar daar zit mijn pijn niet. Ik gun Sven heus zijn geluk, maar hoe kan hij alweer een ander hebben, ter wijl ik kapotga? Wat stelde onze relatie dan voor? Die zeven jaar waarin ik me met hart en ziel heb gegeven, zijn die dan wegge gooid? Ik zou er zo graag met plezier op terugkijken, maar dat lukt nog absoluut niet. Een verlies als dit is een levensgebeur tenis, daar is tijd voor nodig, ik weet het. Ik zou een quickfix willen, iets dat de rouw wegneemt, maar dat bestaat niet. Ik moet er zelf doorheen.'' 38 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Adam en Sven zijn bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? Mail magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118