mm INTERVIEW In het hoofd van Michel Faber spookte dertig jaar geleden een sprookje rond. Het bleef onaf. Nu ligt er D, een boek dat veel overeenkomsten vertoont met het fantasieverhaal van toen. (60) maakte furore met zijn horrorstory Onderhuids, dat in 2013 is verfilmd met Scarlett Johansson in de hoofdrol. Ook de in 19de-eeuws Londen gesitueerde roman Lelieblank, scharlaken rood werd een interna tionale bestseller. Zijn bijna-vergeten fantasieverhaal voor jongeren kuste hij wakker in 2016. Na het overlijden van zijn vrouw Eva en een periode van rouw, waarin schrijven hem moeilijk was gevallen, vroeg zijn uitgever hem om een bijdrage aan de herdenking van de 150ste sterfdag van Charles Dickens in 2020. Michel Faber, vanuit zijn huis aan de zuid kust van Engeland: ,,Dat verzoek kon ik moeilijk weigeren. Ik zocht een mysteri euze persoon die ik op avontuur kon sturen en meteen kwam het meisje Dhikilo in me op. Ik herinnerde me ook opeens weer de Dickens-achtige professor met zijn vreemde hond uit mijn vergeten manus cript. Ik dacht: als ik nu eens Dickens zélf die professor laat zijn die Dhikilo naar een andere wereld weet te voeren, dan moet het goedkomen.'' ,,Dat niet. In het fantasieverhaal voor kin deren dat ik destijds in gedachten had met als titel De vrouw met de hermelijn met de lange staart, heette de hoofdrolspeelster Miriam. Zij was een wat zwaarmoedige lerares van middelbare leeftijd die last heeft van weltschmerz. Haar leven verandert als zij er na afloop van de begrafenis van haar oud-collega professor Bennett achter komt dat deze helemaal niet dood is, maar nog leeft. En dan gebeurt het: de oude man stuurt haar op pad om een verdwenen wit> Lezen 'Jongeren verdienen een verhaal met een goede afloop* TEKST PETER SIERKSMA FOTO ANP De Australisch-Nederlandse schrijver Dus het meisje Dhikilo bestond al lang in uw hoofd? 34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 114