'We hebben ze stap voor stap laten wennen aan de motor brilletjes' Silvia Gerrits (48) uit Utrecht, maatschappelijk werker. Rijdt op een Suzuki V-Strom uit 2011 met Puk (3, voorop) en Romero (5). „Toen Puk drie jaar geleden in ons leven kwam, leek samen op de motor rijden me de ultieme combinatie van mijn twee hobby's. De voorbereiding hebben mijn partner Michiel en ik zorgvuldig aangepakt. Ik ben eerst op de stil staande motor gaan zitten, zodat Puk er rustig omheen kon lopen. Daarna heb ik haar in een draagtas op mijn buik gehouden, de motor een keertje gestart, een keer de straat op en neer gereden in haar speciale motormand. Met Romero, een Spaans adoptiehondje dat een jaar geleden bij ons kwam, bouwen we het op dezelfde manier op. Aan de brilletjes hebben we ze thuis stap voor stap laten wennen. Eigenlijk wilden we ze ook gehoor- bescherming geven, maar we heb ben geen oordoppen gevonden die lekker bij ze zaten. Daarom zijn 80-kilometerwegen de max, an ders vind ik het geluid te hard. Omdat we ook graag in het buiten land rijden, huren we ook weleens een aanhanger waar de motoren op kunnen. Daarmee rijden we dit jaar naar Frankrijk om daar alsnog over de kleine weggetjes en berg passen te kunnen toeren met de motor én de hondjes. De tempera tuur moet goed zijn - tussen de 18 en 24 graden - en we rijden nooit langer dan drie kwartier achter el kaar. Anders raken ze helemaal overprikkeld. Laatst waren Michiel en ik samen op motorvakantie in Duitsland, de honden bleven thuis. 's Avonds bij het eten zeiden we: dit doen we volgende vakantie anders. Ik miste ze ontzettend.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 102