PWG mét nieuwe captain, zónder Frans duo zelf ook hoog ZEELAND 15 chen zijn de Turkse invloeden overal zichtbaar. De president van de club, Hasan Kivran, is van Turkse komaf, net als onder meer verschillende spelers in de selectie van Türkgücü München. Hoofdsponsor Yayla is een wereldwijd opererend familiebedrijf, dat al veertig jaar staat voor 'kwalitatief hoog staand en traditioneel Turks eten' en een brug wil slaan tussen de Duitse en Turkse cultuur. „Als we voor een wed strijd verzamelen en samen eten, staat er pasta op tafel", zegt Boere. „Maar ook Turkse rijst. Dat heb ik bij andere clubs nog niet gezien, maar het past bij Türkgücü.'' Wat Boere bij de eerste contac ten ook enorm aansprak, is dat de president, de technisch directeur en de hoofdtrainer óók de tekort komingen van Türkgücü Mün chen met hem bespraken. ,,De club is drie keer op rij gepromo veerd. Dan is het logisch dat be paalde zaken nog wat tijd vergen. Nadat ik voor de eerste keer bena derd was heb ik de boot even afge houden. Er waren veel geïnteres seerde clubs, met een aantal heb ik ook gesprekken gevoerd. De men sen van Türkgücü bleven volhar den, ze gaven me echt het signaal dat ze me graag wilden hebben.'' Er was een klik met de beleids bepalers en Boere besloot toe te happen. ,,Deze mensen doen er al les aan om van Türkgücü een goede club te maken. Een posi tieve uitstraling vinden ze heel be- langrijk. Ik kreeg een duidelijk verhaal voorgeschoteld. Er moeten bij Türkgücü nog stapjes gemaakt worden, maar dat zie ik ook wel als een uitdaging. Mijn vriendin Ku- bra komt in oktober of november deze kant op. Ik woon al een tijdje in een appartement in Schwabing, een fijne wijk. München maakt deel uit van een prachtig gebied, niet ver van Oostenrijk. Dit is een wereldstad, waar veel te doen is. Er moeten bij Türkgücü nog stapjes gemaakt worden, maar dat zie ik ook wel als een uitdaging -Tom Boere Roelofsen, die het stokje heeft overgenomen van Kees Rijk, wordt wel al bij de eerste wed strijd geconfronteerd met de ge volgen van het coronavirus. De twee Franse spelers in de selec tie, Jean-Paul en Mathieu Plan tin, wonen in een departement dat zwaar getroffen is. Zij zijn voorlopig niet inzetbaar. Een opsteker voor PWG is de komst van Danny Wattel, die een aantal jaren in Bulgarije heeft gewerkt en nu in Bergen op Zoom is neergestreken. Roe- lofsen is blij met zijn komst: ,,Danny is natuurlijk een verster king voor ons team. Hij heeft een aantal jaar niet gedamd, dus het is even afwachten hoe het zal gaan. Maar ik heb er wel vertrou wen in dat hij goed gaat preste ren in deze klasse." PWG is dit seizoen ingedeeld in de eerste klasse C en zal veel au tokilometers moeten maken, met uitwedstrijden in onder meer Maastricht, Nijmegen en Lunteren. NIEUWE START desalniettemin ging de duurloop gewoon door. ,,Ik zei ze nog om het extra rustig aan te doen, maar op de fiets kon ik ze al moeilijk bijhou den'', lacht Vermeirssen. ,,Een gre tige groep dus.'' De selectie kende weinig wisse lingen. Natuurlijk is er de nieuwe trainer, en in Tijn de Pooter, Ties Kerkhaert, Loïc van Willegen (allen Hontenisse) en Armand Wauters (Steen) is er een handjevol nieuwe aanwinsten. Daarentegen staat het vertrek van slechts twee spelers: Si- nan Coban (Terneuzen) en Ibrahim Eryürük (Terneuzense Boys). Sponselee: ,,We hebben een enorm brede selectie, met heel veel snel heid voorin. Ik vanaf links, Tijn de Pooter vanaf rechts. In die linie kan onze kracht ook weleens gaan lig gen.'' Sponselee zelf is ook een soort van nieuwkomer. De vleugelflitser liep in februari 2019 een kruisband blessure op en maakte ruim een jaar later zijn rentree. Vanwege corona bleef zijn inbreng slechts beperkt tot één optreden. Ook de aanwezig heid van routinier Niels Breijaert is een pluspunt voor Vermeirssen. Breijaert zou er eigenlijk een punt achter zetten, maar besloot dat hij zijn carrière niet met het 'corona seizoen' wilde afsluiten. Vermeirssen heeft zich alleszins rustig kunnen voorbereiden op zijn nieuwe avontuur. Hij spitte allerlei ning, waar redelijk wat publiek op af kwam. 'Wat voor trainer is die Vermeirssen', zie je ze dan denken. Dat was ik totaal niet gewend.'' vrijdag 18 september 2020 VL Türkgücü op goals M Tom Boere in het thuistenue van Türkgücü München. fotos bsr AGENCY Dat vind ik ook een mooie erva ring.'' De competitie begint morgen meteen met een stadsderby. Het tweede elftal van Bayern Mün- chen, dat tussen 2013 en 2015 werd getraind door Erik ten Hag, werd afgelopen seizoen kampioen. Het mocht echter niet promoveren, omdat tweede elftallen niet in de Tweede Bundesliga kunnen uitko men. Boere kent het niveau van de 3. Liga, waarin hij vorig seizoen in 21 duels negen keer scoorde. Hoe schat hij de kansen van Türkgücü München in? ,,Dat vind ik lastig hoor. In de voorbereiding is er geen druk. Iedereen wil de bal hebben, iedereen wil opbouwen, je mag fouten maken, want het gaat nog niet om de punten en de knaken. Vanaf morgen is er wél druk. Hoe gaan we daar mee om? Ik ben heel benieuwd.'' De dammers van PWG 's-Gra- venpolder beginnen morgen, tegen DAmateurs uit Sint-Mi chielsgestel, aan een nieuw seizoen in de eerste klasse van de nationale competitie. Dat doet het met een nieuwe captain, maar zonder het Franse duo Jean-Paul en Ma- thieu Plantin. Daaf Kasse 's-Gravenpolder De KNDB heeft besloten dit sei zoen in alle klassen met achttal len te spelen. Een maatregel die de nieuwe teamleider Niels Roe- lofsen goed uitkomt. ,,Veel dam mers zijn al op leeftijd en in deze coronaperiode durft niet ieder een te dammen of te reizen. Het spelen met minder dammers maakt het voor veel teams wat makkelijker." Jasper Sponselee (links) en trainer Mario Vermeirssen op het nieuwe kunstgrasveld van HVV'24, dat zondag begint met een uit wedstrijd tegen Sprundel. foto camile schelstraete clubbladen door en dook de histo rie in. ,,Maar alsnog moest ik de eer ste weken echt wel wennen hoor. Kijk alleen al naar de eerste trai- De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: HVV'24, dat in de derde klasse hoge ogen wil gooien, met een nieuwe trainer en een brede selectie. Na winst in de bekerpoule wacht komende zondag de eerste compe titiewedstrijd tegen Sprundel, dat in de beker niet voorbij SDO'63 kwam (0-0). De eerste derby volgt een week later tegen Philippine. Een ontmoeting met Clinge, de oude club van Vermeirssen, is pas na de winterstop. In actie tijdens een oefenduel met SSV Jahn Regens burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56