Vermeirssen legt de lat 14 ZEELAND Sterke start Mobach in Franse ronde Bakx aan de bak in zijn afscheidsduel Ruim een jaar geleden streek Tom Boere neer in Duitsland. Zijn verblijf bij KFC Uerdingen bleef beperkt tot één apart seizoen, waarna hij zijn heil een stuk zuidelijker zocht. Bij Türkgücü München, nieuwkomer in de 3. Liga, is de 27-jarige spits aan een volgend hoofdstuk begonnen. ,,Met de mensen hier klikte het meteen heel goed.'' Steen verlengt het bekeravontuur COMPETITIESTART 3. LIGA Wielrenner Jarno Mobach kende gisteren een uitstekende start in de Tour de l'Isard. Hij werd vijfde in de eerste etappe van de vier daagse koers. Mobach kwam in zijn eentje over de meet. 24 seconden voor hem finishte Nils Sinschek, zijn ploeggenoot bij de opleidingsploeg van Sunweb, in een kopgroepje van vier. Daarin was landgenoot Wessel Krul het sterkst. Hij won de eerste etappe. In het algemeen klassement staat Mobach na de heuvelachtige rit ook vijfde. Daarin is de achterstand van de Zeeuws-Vlaming, door de diverse bonificatiesecondes die de voorsten pakten, 34 seconden. Het wordt vanmiddag (15.00 uur Nederlandse tijd) een bijzonder duel voor voetballer Istvan Bakx. De wedstrijd in de play-offs van zijn club Ajax Cape Town tegen Black Leopards wordt zijn laatste voor de formatie uit Kaap stad en dan staat ook de kans op promotie naar de hoogste divisie van het Zuid-Afri kaanse voetbal nog op het spel. Bakx en Ajax Cape Town moeten winnen om nog kans te maken op promotie. Het liefst met grote cijfers. Daarna zijn de Zeeuw en zijn ploeg nog afhankelijk van de uitslag in het laatste play-offduel tussen Black Leopards en Tshakhuma, komende maandag. Sprint Nieuw Start Hij stuurt zijn auto deze middag door de hoofdstad van deelstaat Beieren, op weg naar zijn apparte ment in de wijk Schwabing, niet ver van de Allianz Arena van Bay- ern München en het Olympiapark. In het stadion dat daar nog altijd ligt, schoot Marco van Basten in de EK-finale van 1988 op onnavolg bare wijze de 2-0 binnen. Op die zelfde plek, op voor Nederlanders toch wel heilige grond, hoopt Boere straks ook trefzeker te zijn. Waar de uit Terneuzen afkom stige spits vorig seizoen met KFC Uerdingen de thuiswedstrijden in Düsseldorf afwerkte omdat het ei gen stadion werd verbouwd, is hij nu bij een club terechtgekomen die helemaal geen eigen onderko men heeft dat aan de eisen vol doet. Morgen wacht de derby te gen Bayern München II. Een uit wedstrijd, die wordt gespeeld in het stadion aan de Grünwalder Strafte. „Volgende week spelen we daar ook tegen Kaiserslautern'', zegt Boere. ,,Alleen is het dan voor ons een thuiswedstrijd.'' Achterstand Het ruim 270 kilometer noordelij ker gelegen Würzburg is ook al ge noemd als speellocatie. ,,Maar ik heb ook begrepen dat we de tweede thuiswedstrijd, op 10 ok tober, in het Olympisch Stadion spelen. Dat zou ik wel prachtig vinden.'' Boere benadrukt dat ze bij zijn nieuwe club ondertussen hard werken aan een eigen onder komen. ,,De mensen zijn hier echt 24/7 bezig om de achterstand in te halen die ze op andere clubs heb ben. Ze proberen zaken te verbete ren, zijn er voor de spelers, hebben een plan en willen dat laten sla gen.'' Nadat de competitie eerder dit jaar door corona was stilgelegd, werd de 3. Liga vanaf eind mei in recordtempo alsnog uitgespeeld. Terugkijkend heeft Tom Boere het als verre van fijn ervaren. ,,Ik heb in die laatste maanden denk ik ze ven, acht wedstrijden gemist om dat het in mijn lies was geschoten. Tijd om goed te herstellen was er nauwelijks, we speelden om de drie, vier dagen een wedstrijd. Tij dens de voetballoze coronaperiode moesten we individueel een schema afwerken en heel veel ki lometers maken, vaak op een harde, stenen ondergrond. Ik denk dat ik mezelf toen een beetje heb opgeblazen. En niet alleen ik; we hadden echt veel spierblessu res binnen de selectie." Na een korte vakantie begon hij met Türkgücü München aan de voor bereiding op dit sei zoen. ,,De klachten waren nog niet he lemaal weg. Maar bij een nieuwe club wil je er vanaf het begin bij zijn. Ik had wat klachten die herkenbaar wa ren uit de coronatijd.'' Hij laat zich daarom geregeld intensief behan delen. ,,Ik ken mijn eigen lichaam, ik ken mijn geschiedenis. Ik heb hier in de buurt een goede fysio therapeut en osteopaat gevonden. Sinds anderhalve week voel ik me een stuk beter. Ik moet fit zijn en mijn lichaam on derhouden. Dat is toch één van mijn wei nige taken als profvoet baller?" Bij de derde club van Mün- De mensen zijn hier echt 24/7 bezig om de achterstand in te halen die ze op andere clubs hebben -Tom Boere (27) cageUi De enthousiaste woorden van de 24-jarige aanvaller worden nog enigszins getemperd door een vijf tiger, trainer Mario Vermeirssen. De van Clinge overgekomen oefen- meester trof in Hulst naar eigen zeggen een ploeg aan die voetbal lend gezien duidelijk kwaliteiten heeft, maar qua teamspirit nog stappen kan maken. ,,Het woord 'kampioenschap' heb ik zelf niet ge noemd'', begint Vermeirssen. ,,Maar met deze groep moet je prij zen kunnen pakken, dat kan bijna niet anders. De derde klasse is voor veel spelers eigenlijk te laag, dus leg ik de lat voor mezelf ook hoog. Mddr, we hebben nog geen team dat volledig voor elkaar door het vuur gaat. Dat vuurtje moet ik nog ver- der zien aan te wakkeren.'' ,,De voorgaande jaren ontbrak het daar ook aan'', reageert Sponse- lee. ,,Teamgevoel is bij ons altijd een aandachtspuntje. De nieuwe trai ner wil er echt een groep van ma ken en heeft ons deze zomer een dagje mee naar Breskens geno men.'' Die dag was het in de och tend al in de dertig graden maar Teamgevoel is bij ons altijd een aandachtspuntje -Jasper Sponselee (24) Zondag-derdeklasser Steen is door naar de volgende ronde van het toernooi om de dis trictsbeker. De Zeeuws-Vlamingen waren gisteravond in de laatste poulewedstrijd met 3-0 te sterk voor WVV'67. ,,Een zeer terechte uitslag. Wij waren in de eerste helft de bovenliggende partij, al leverde dat niet veel kansen op'', aldus Steen-trainer Marco van Vlierberghe. Halverwege stond het 1-0, maar het werd uiteindelijk 3-0. ,,In de slotfase hadden we verder kunnen uitlopen.'' Ook Sluis sloot het bekertoernooi winnend af. Bij Rimboe werd het 0-5. Sluis was al kansloos voor de volgende ronde. Quote van de dag 'Wel mooi dat ze hier naartoe zijn gekomen.' vrijdag 18 september 2020 WIELRENNEN VOETBAL VL De derde etappe van de Ronde van Luxemburg ein digde gisteren in een sprint. Middelburger Nick van der Lijke werd 26ste. Hij klom ook tien plek ken in het klas sement. I De Vlissingse turnvereniging VTV start vanaf morgen met lessen freerun- ning. Dat doet het in samen werking met Freerunning Zeeland. Geïn teresseerden vanaf acht jaar zijn welkom om kennis te maken met de nieuwe sport. I Hamburger SV start vanavond zonder Rick van Drongelen aan het nieuwe seizoen in de Nu jaagt Boere bij Barry van der Hooft Vlissingen/München Het gevoel van het teleurstel lende 'coronaseizoen' met een povere negende plaats lijkt men bij HVV'24 al lang en breed ach ter zich te hebben gelaten. ,,Het pakte afgelopen jaar totaal niet, maar ik vind dat we nu gewoon moeten uitspreken dat we van boven willen eindigen. En het woord 'kampioenschap' mogen we best in de mond nemen'', zo toont de van een kruisbandbles sure herstelde Jasper Sponse- lee zijn ambitie. Juriën Dam Hulst 2. Bundesliga. De verdediger uit Axel is nog altijd gebles seerd. HSV speelt van avond thuis tegen Fortuna Düsseldorf. Istvan Bakx. foto backpagepix VOETBAL - Het ging woensdagavond rond het Europa League-duel tussen Progrès Niederkorn en Willem II (0-5) niet alleen over voetbal, maar ook over de supporters van de Tilburgers. Zij mochten niet het stadionnetje in, maar keken vanuit de bossen naar de wedstrijd. Willem II-trai- ner Adrie Koster kon dat wel waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55