KoffieTruuk moet wachten op de bus iets aangenamer maken Negen nieuwe huizen Vogelwaarde zijn vooral populair bij starters 6 Duidelijkheid over carnaval Veel woorden wil voorzitter Michel Noët van carnavalsstichting de Be tekoppen er eigenlijk niet meer aan vuil maken. Notulen van een over leg tussen De Betekoppen en groe pen wagenbouwers lagen begin deze week 'opeens' op straat, waar uit je zou kunnen opmaken dat er nog alles aan werd gedaan om coro- Vinke zette zich schrap om carnaval in Sas van Gent op de één of andere manier dit jaar door te laten gaan naproofin Sas carnavalsactiviteiten te houden. Het ging evenwel maar om een deel van de notulen, zonder een voorstuk waaruit viel te lezen dat ook enkele groepen wagenbouwers zo hun twijfels hebben. ,,En dat was niet het enige overleg dat we zijn aangegaan", voegt Noët toch nog toe. ,,Ook met de horeca hebben we nog gesproken. De eindverant woordelijkheid ligt bovendien bij ons, als carnavalsstichting, uiter aard in nauw overleg met de ge meente en met name burgemeester Jan Lonink." De Ventjes-voorman Jan Vinke, die (een gedeelte van) de notulen naar buiten bracht, is zich van geen kwaad bewust. ,,Ik heb ook hele po sitieve reacties gehad op wat tijdens dat overleg is voorgesteld, om met inachtneming van de coronamaat regelen - zoals 1,5 meter afstand houden - toch een optocht en an dere carnavalsactiviteiten te hou den." Vinke realiseert zich dat hij nogal eens voor de muziek uitloopt en zijn contacten bij onder meer de gemeente Terneuzen daarvoor goed benut. Zo heeft hij het voor el kaar gekregen dat enkele jaren gele den in de verpauperende Vlaande- renhal de Leutfabriek is gekomen. Tal van groepen wagenbouwers vinden daar nu onderdak en er vin den in normale tijden culturele ac tiviteiten plaats, zoals het Factory Festival. Vanuit die invalshoek zette Vinke zich ook schrap om carnaval in Sas van Gent op de één of andere manier dit jaar door te laten gaan. ,,Vanuit een positieve insteek, om dat het al heel lang bij Sas van Gent hoort." Betekoppen-voorzitter Noët kan dat ook waarderen, maar dan moe ten naar zijn mening de verant woordelijkheden wel goed uit el kaar worden gehouden. En ja, na tuurlijk vindt hij het hartstikke jammer dat carnaval 2021 definitief niet door mag gaan. ,,Het is niet an ders. We kunnen er niets aan doen." Het is de tweede dag dat de zussen op het perron van het busstation staan. De eerste dag was afgelopen maandag. Het was een verrassing voor alle op- en overstappers. De provincie heeft de KoffieTruuk in gehuurd om leven in de brouwerij te brengen op het Terneuzense busstation. ,,Het was maandag nogal warm", vertelt Catelijne. ,,Mensen vroegen of we ook ijsjes verkopen. Dat doen we niet, koffie en thee zijn onze specialiteiten. En we hebben frisdranken." Bij wijze van proef zal de Koffie- Truuk twee maanden op het bus station staan om het verblijf op de halteplaats aangenamer te maken. Het is een uitvloeisel van het lan ger lopende project Lekker Wach- We moeten het vooral van evenementen hebben. Die zijn er dit jaar niet ten. Annechien en Catelijne zijn reuze blij met de opdracht. ,,We moeten het vooral van evenemen ten hebben. Die zijn er dit jaar niet door corona. Dat we hier kunnen staan, komt mooi uit." Voor de zussen uit Vogelwaarde is een nieuwe wereld opengegaan. ,,Het éne moment is het heel druk met bussen en reizigers en opeens is het heel stil. Chauffeurs zwaaien naar ons." Donderdagochtend iets voor tien uur staat de teller op achttien verkochte kopjes koffie. ,,Het moet groeien", denkt Cate- lijne. ,,Dit is tenslotte pas onze eer ste week." Voorheen stonden er drie blokken met in totaal twaalf woningen in de straat. Die werden zo'n zestig jaar geleden gebouwd als senio renwoningen en werden later ook verhuurd aan één- en tweeper soonshuishoudens. Inmiddels vol- doen ze niet meer aan de eisen van deze tijd. Woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft de woningen gesloopt en met de gemeente Hulst kortgeslo ten dat er bouwkavels mogen ko men. Woongoed verkoopt deze aan een ontwikkelaar. Enquête Er komen twee vier-onder-één- kapwoningen en één vrijstaande woning. De kavels variëren van 250 vierkante meter voor de tussenwo ningen, 400 vierkante meter voor de hoekwoningen en 600 vier kante meter voor de vrijstaande woning. De woningen zijn be doeld voor starters en senioren. Er is hiervoor gekozen, nadat er een enquête is gehouden om de wo ningbehoefte te peilen. Wethouder Hageman beaamt dat. ,,Er is op Vogelwaarde veel be langstelling voor koopwoningen, vooral van jonge mensen die elders hebben gestudeerd en terugko men. Daar zijn wij heel blij mee." Omdat de nieuwe woningen niet op precies hetzelfde bouwvlak ko men als de vorige huizen, is er een wijziging van het bestemmings plan nodig. Die wijziging rolde er vrij moeiteloos door bij een com missievergadering van de Hulster gemeenteraad en tijdens de raads vergadering op 1 oktober wordt er officieel een klap op gegeven. MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 18 september 2020 Rel Sas in de kiem gesmoord VL Ruben van Beek is op weg naar Vlissingen en komt speciaal voor de koffie langsgereden bij de KoffieTruuk van Catelijne (midden) en Annechien Quaak op het busstation Terneuzen. foto anne hana Houden we dit jaar nou wel of geen carnaval, met optocht en al? In Sas van Gent werd er de afgelopen tijd flink over gedubd. Een veenbrand dreigde, met in de hoofdrollen voorman Jan Vinke van wagenbouwersgroep De Ventjes en bestuursleden van carnavalsstichting De Bete koppen. Maar dat brandje is gis teren vakkundig geblust, dankzij een definitief verbod op carna valsactiviteiten dit jaar door het Zeeuwse veiligheidsoverleg.. Harmen van der Werf Sas van Gent Het busstation Westerschelde- tunnel in Terneuzen is er een stuk(je) gezelliger op gewor den, althans op drie dagdelen in de week. De zussen Cate- lijne en Annechien Quaak staan er dan met hun KoffieTruuk. ,,De reacties zijn louter posi tief", zeggen ze donderdagoch tend. Harmen van der Werf Terneuzen - Catelijne en Annechien Quaak Openingstijden van de Koffie Truuk zijn maandag van 14.00 tot 18.30 uur, donderdag van 7.00 tot 12.30 uur en vrijdag van 10.00 tot 15.30 uur. De Elzenstraat in Vogelwaarde gaat er compleet anders uit zien. Twaalf verouderde wonin gen maken plaats voor negen huizen voor starters en senio ren. Vooral jonge mensen heb ben interesse, zegt wethouder Jean-Paul Hageman. Sophie Stockman Vogelwaarde AARDENBURG Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open, expositie; Samenkamer, 10.30 - 11.30 uur: Taalcafé; Het Lam, 20.00 uur: Stiltemoment; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie; Gregorius- centrum, 13.00 uur: Biljarten; HULST 's Landshuis, 11.00-15.30 uur: Open, expositie; De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Willi- brordus Basiliek, 19.30 en 21.00 uur: Carel Kraayenhof Matangi Quartet; Den Dullaert, 10.00 uur: Wandelactiviteit, elke stap telt; KOEWACHT Vlasmu seum, 10.00 -17.00 uur: Expositie over geschiedenis van de vlaswinning; RETRANCHEMENT Platteweg 4, 16.00 17.30 uur: Wildpluk wandeling; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open, expositie 'ge reedschap anders gezien'; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten, bridge; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; SINT-JANSTEEN De Warande, 09.00 12.00 uur: Tekenen/ schilderen; 13.00 uur: Biljarten; SLUIS Groote Markt, 08.00-16.00 uur: Ver smarkt; Molen, 10.00 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Zuidpol der bij winkelcen trum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Centrum, kermis; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53