PWG mét nieuwe captain, zónder Frans duo Davidse voor juiste mix ZEELAND 15 en samen eten, staat er pasta op ta fel'', zegt Boere. ,,Maar ook Turkse rijst. Dat heb ik bij andere clubs nog niet gezien, maar het past bij Türkgücü.'' Wat Boere bij de eerste contac ten ook enorm aansprak, is dat de president, de technisch directeur en de hoofdtrainer óók de tekort komingen van Türkgücü Mün- chen met hem bespraken. ,,De club is drie keer op rij gepromo veerd. Dan is het logisch dat be paalde zaken nog wat tijd vergen. Nadat ik voor de eerste keer bena derd was heb ik de boot even afge houden. Er waren veel geïnteres seerde clubs, met een aantal heb ik ook gesprekken gevoerd. De men- sen van Türkgücü bleven volhar den, ze gaven me echt het signaal dat ze me graag wilden hebben.'' Er was een klik met de beleids bepalers en Boere besloot toe te happen. ,,Deze mensen doen er al- De mensen zijn hier echt 24/7 bezig om de achterstand in te halen die ze op andere clubs hebben -Tom Boere (27) les aan om van Türkgücü een goede club te maken. Een posi tieve uitstraling vinden ze heel be langrijk. Ik kreeg een duidelijk verhaal voorgeschoteld. Er moeten bij Türkgücü nog stapjes gemaakt worden, maar dat zie ik ook wel als een uitdaging. Mijn vriendin Ku- bra komt in oktober of november deze kant op. Ik woon al een tijdje in een appartement in Schwabing, een fijne wijk. München maakt deel uit van een prachtig gebied, niet ver van Oostenrijk. Dit is een wereldstad, waar veel te doen is. Dat vind ik een mooie ervaring.'' De competitie begint morgen meteen met een stadsderby. Het tweede elftal van Bayern Mün- chen, dat tussen 2013 en 2015 werd getraind door Erik ten Hag, werd afgelopen seizoen kampioen. Het mocht echter niet promoveren, omdat tweede elftallen niet in de Tweede Bundesliga kunnen uitko men. Boere kent het niveau van de 3. Liga, waarin hij vorig seizoen in 21 duels negen keer scoorde. Hoe schat hij de kansen van Türkgücü München in? ,,Dat vind ik lastig hoor. In de voorbereiding is er geen druk. Iedereen wil de bal hebben, iedereen wil opbouwen, je mag fouten maken, want het gaat nog niet om de punten en de knaken. Vanaf morgen is er wél druk. Hoe gaan we daar mee om? Ik ben heel benieuwd.'' De KNDB heeft besloten dit sei zoen in alle klassen met achttal len te spelen. Een maatregel die de nieuwe teamleider Niels Roe- lofsen goed uitkomt. ,,Veel dam mers zijn al op leeftijd en in deze coronaperiode durft niet ieder een te dammen of te reizen. Het spelen met minder dammers maakt het voor veel teams wat makkelijker." Roelofsen, die het stokje na het afgebroken seizoen heeft overge nomen van Kees Rijk, wordt wel al bij de eerste wedstrijd gecon fronteerd met de gevolgen van het coronavirus. De twee Franse spelers in de selectie, Jean-Paul en Mathieu Plantin, wonen in een departement dat zwaar ge troffen is. Zij zijn voorlopig niet inzetbaar. Een opsteker voor PWG is de komst van Danny Wattel, die een aantal jaren in Bulgarije heeft gewerkt en nu in Bergen op Zoom is neergestreken. Roe- lofsen is blij met zijn komst: ,,Danny is natuurlijk een verster king voor ons team. Hij heeft een aantal jaar niet gedamd, dus het is even afwachten hoe het zal gaan. Maar ik heb er wel vertrou wen in dat hij goed gaat preste ren in deze klasse." (Walcheren) de gelederen kwamen versterken. Ook Janisse vond na twee jaar De Noormannen het oude nest weer terug, al was dat in eerste instantie niet het plan. ,,Ik zou eigenlijk naar Vlissingen zondag gaan, maar dat hield ineens op te bestaan. Toen was de keuze simpel. Ik ben heel blij om weer te rug te zijn. Sportief gezien, maar ook het plezier is helemaal terug.'' Dat de groep een kwaliteitsinjec tie heeft gekregen zag de 31-jarige spits vrij snel en ook trainer Cees Houtepen maakt een goede indruk op hem. ,,Het is anders dan ik ge wend ben. Hij gaf ons een soort maatschappijleer via een Power- Pointpresentatie, met gedragsregels en wat er van je verwacht wordt. Hij is serieus en kan die 'pit' er wel inbrengen bij ons.'' Waar de doelpuntenmachine van weleer dus weer terug is, is Davidse - op vier jaar JVOZ na - eigenlijk Davidse knikt instemmend. ,,We zijn allemaal honderd procent be reid om voor die titel te gaan en daar hoort de club ook.'' Het zou een 'boost' zijn voor de vereniging, denkt Janisse. ,,Laat maar zien dat we eigenlijk in die tweede klasse thuishoren. Zeker nu Vlissingen is gestopt op de zondag, zou een stapje hoger nog meer spelers aan trekken.'' Dertiger Janisse heeft aan fana tisme niks ingeleverd. ,,Ik begin een beetje een oude bok te worden, maar ik blijf net zo gedreven. Ik ben ook papa van twee jongetjes, daar moet ik een voorbeeld voor zijn.'' Hij zet in op minimaal twintig treffers, maar eigenlijk is dat alles ondergeschikt aan het grote geheel: „Kampioen worden!'' Morgen gaat het tegen FC Dauwendaele na maanden eindelijk weer echt be ginnen. ,,We staan te trappelen, tijd om het waar te maken!'' nooit weggeweest. RCS is 'zijn club', maar tegelijkertijd juicht hij de komst van spelers van buitenaf alleen maar toe. ,,Alles is hier ver trouwd en alles klopt. Vroeger voet balde ik hier in mijn vrije tijd, nu speel ik in het eerste. Het was even wennen met zoveel nieuwe spelers, maar daar word je uiteindelijk zelf ook alleen maar beter van.'' Kampioen worden Samen moeten ze de belichaming zijn van het nieuwe RCS. Janisse zorgt voor de goals, Davidse voor de strijd. Gecombineerd met het ka rakter de trainer moet dat laatste stapje nu gezet gaan worden. Want de doelstelling is voor de spelers wel duidelijk. Janisse: ,,Met zo'n ploeg moet je uitspreken dat je voor het kampioenschap gaat. Ik ben nu 31, wil echt nog een keer kampioen worden. Als het dit jaar niet lukt, weet ik het ook niet meer.'' vrijdag 18 september 2020 Türkgücü op goals De dammers van PWG 's-Gra- venpolder beginnen morgen, tegen DAmateurs uit Sint-Mi chielsgestel, aan een nieuw seizoen in de eerste klasse van de nationale competitie. Dat doet het met een nieuwe captain, maar zonder het Franse duo Jean-Paul en Ma- thieu Plantin. Daaf Kasse 's-Gravenpolder Marlo Janisse (links) en Dyllan Davidse maken zich met RCS op voor het seizoen van de waarheid. ,,Als het dit jaar niet lukt, weet ik het ook niet meer'', zegt aanvaller Janisse. foto boaz timmermans In actie tijdens een oefenduel met SSV Jahn Regens burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43