ZEELAND 13 Directie ontkent beweringen van FNV-bestuurders in raadscommissies Minister Ferd Grapperhaus kwam onder vuur te liggen nadat hij op zijn eigen bruiloft de coronare- gels niet in acht nam. foto Patrick van katwijk/bsr agency FNV-bestuurder Mariska Exalto was deze week in Terneuzen, haar collega Joost Kaper in Hulst. Ze wa ren niet mals in hun kritiek op het reilen en zeilen bij Dethon. Ze ga ven aan dat binnen Dethon onder de personeelsleden een angstcul- tuur heerst en dat er sprake is mis standen. ,,En dat speelt", meldde FNV-bestuurder Exalto donderdag, „binnen de hele organisatie." De directie van Dethon heeft donderdag op haar beurt laten we ten dat zij zich niet herkent in én distantieert van de door de FNV- bestuurders geschetste situatie bin nen het sociaal werkbedrijf. Klach ten van medewerkers worden op een professionele manier afgehan deld en daarvoor zijn er binnen het bedrijf meerdere mogelijkheden, aldus de directie. Drie van die mo gelijkheden lopen via onafhanke lijke partijen, voegde algemeen di recteur Edwin van den Berghen eraan toe. Om duidelijk te maken dat er in- derdaad geen sprake zou zijn van een angstcultuur, verwijst de Det- hon-directie naar 'een belangrijk meetinstrument' hiervoor, het me- Wij stappen niet zomaar naar raadscommissies. Er moet dan echt wat aan de hand zijn dewerkersbelevingsonderzoek. Dat wordt, zo wordt aangegeven, uitge voerd door een onafhankelijk bu- reau. Dethon scoort in dit onder zoek wat betreft de medewerker stevredenheid gemiddeld een ze ven, geeft de directie aan. Die zegt verder dat het rapport aanbevelin gen voor verbeteringen bevat en dat daaraan wordt gewerkt. FNV-bestuurder Exalto vindt het jammer dat de Dethon-directie zo reageert. ,,Wij stappen als vak bondsbestuurders niet zomaar naar raadscommissies. Er moet dan echt wat aan de hand zijn. Daar zijn in dividuele raadsleden niet altijd van op de hoogte. Wij hebben hen daarom willen informeren." Sociaal plan Al langer speelt tussen de vakbon den en Dethon dat het maar niet lukt om tot een sociaal plan te ko men voor één van de onderdelen van het sociaal werkbedrijf, te we ten Viaflex waar onder anderen be geleiders onder vallen. Inmiddels ligt er een voorstel. ,,We hebben dat moeten afdwingen", aldus FNV'er Exalto. Zij hoopt daarom ook dat de Dethon-directie 'uiteindelijk de kritiek op het reilen en zeilen bij het sociaal werkbedrijf wel serieus neemt'. ,,We zeggen niet zomaar iets." Hulster wethouder Adri Totté heeft deze week in de raadscom missie alvast voorgesteld algemeen directeur Van den Berghen uit te nodigen om uitleg te geven. ,,Want", gaf Totté aan, ,,aan elk ver haal zitten altijd twee kanten." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Seks Chapeau voor Özcan Akyol (8 september). Ben het helemaal met hem eens. Waar bemoeit het CDA-Kamerlid zich mee? 'Be taalde seks kan niet meer in deze tijd', schrijft zij. Moeten de pros tituees dan gratis werken? Accep teer nu eens dat dit beroep zal blijven bestaan, of het CDA of an dere christelijke partijen het er mee eens zijn of niet. Besteed jul lie tijd aan het bestrijden van an dere dingen zoals PNVD (Partij voor Naastenliefde). Zijn de leden van deze partij of beweging echt de weg kwijt? E. van Mourik Fossberg, Kapelle Coronavirus (35) In Zeeland houden wij ons keurig aan de voorschriften ter vermij ding van infectie door het coro navirus. Enige viruswaarheid- waanzinnigen vinden het nodig, om het virus vanuit de Randstad hier naar toe te brengen en te de monstreren. Waarom trekken deze aso's geen T-shirt aan met hun idee van de waarheid. Dan kunnen verstandige mensen met een boog om ze heen lopen. En mochten deze gasten het virus krijgen, hoeven ze ook niet zo veel zorg te krijgen. Dat scheelt weer op de ic. Jos de Groot, Vlissingen Coronavirus (36) Onlangs las ik dat iemand vond dat mensen die geen 1,5 meter af stand willen houden en vervol gens griep (heet plotseling co rona) krijgen, dan maar zelf de ziektekosten zouden moeten be talen. Geldt dit dan ook voor mensen die te veel snoepen en daardoor diabetes hebben, of voor degenen die te veel gedronken en daardoor leverkanker hebben, of mensen die te veel gerookt heb ben en daardoor longkanker krij gen? Zo kan ik nog wel even doorgaan. Griep is een natuur lijke ontgifting van het lichaam en krijg je alleen als je te veel af valstoffen in je lichaam hebt. Griep krijg je niet van je buren, je vrienden of een winkelwagentje. Akwasi We moeten met z'n allen weer eens gewoon normaal gaan doen (7 september). Akwasi die de moeders van alle Zwarte Pieten als hoeren mag bestempelen. Zijn Dam-geroeptoeter over Zwarte Piet. Nu komen er ook nog oude tweets naar boven waarin hij bij voorbeeld zegt: 'Zwarte Piet moet dood. Wat lok ik uit als ik Zwarte Piet vermoord?' Het ontkennen heet gewoonweg keihard liegen. Excuses maken doet hij niet, te groot ego denk ik. Een rapper die duidelijk de weg kwijt is met dit soort berichtgeving. Behandel je naaste zoals jij behandeld wilt worden. Er is geen land ter we reld waar de vrijheid van me- ningsuiting zo expliciet geregeld is en toegepast mag worden. Je mag zeggen wat je wilt, maar moord en geweld propageren, daar zitten we niet op te wachten. Ben je in ons land niet tevreden, verhuis naar een plek waar jij je goed voelt. Dat is voor beide par tijen een win-win situatie. André Schrier, Schore Akwasi (2) Volgens de media zijn oude op roepen van Akwasi om Sinterklaas van zijn boot af te schieten straf baar. Ook vraagt hij wanneer ie mand Zwarte Piet gaat 'afknallen'. Advocaten vinden dit zelfs verder gaan dan een tekst waarin Wilders minder expliciet was over Marok kanen. Akwasi heeft nu een nieuw Twitteraccount en neemt afstand van zijn 20 jaar oude teksten. Maar hij valt wel over een zogenaamd slavernijverleden van meer dan 150 jaar geleden. Hij zou woord kunstenaar zijn. Die mogen blijk baar alles roepen in Nederland. Misschien kan hij dat in Ghana eens proberen? A. de Waele, Koewacht GGD De GGD in Zeeland is een groot onderzoek begonnen naar de ge zondheid en de leefstijl van de Zeeuwen (9 september). Zou het niet beter zijn dat de GGD zich volledig focust op haar werk dat hoogstnoodzakelijk is om het co ronavirus te bestrijden? In de zelfde editie geeft de GGD aan dat het 'ploeteren' is om haar werkzaamheden bij deze pande- mie te kunnen uitvoeren. Juist nü zou de GGD kunnen scoren met slagvaardigheid en scherpe keu zes maken. We worden al overstelpt met al lerlei onderzoeken over gezond heid en leefstijl door het CPB, CBS en andere onderzoeksinsti tuten en daar is ongetwijfeld met de huidige datatechnieken wel een beeld uit op te maken hoe Zeeland daarbij scoort. Ad Lijmbach, Lewedorp Grapperhaus Grapperhaus zou moeten aftre den, volgens oud-rechter Geert Corstens, eerder de hoogste rech ter van het land (7 sepember). Hij zou niet meer geloofwaardig zijn. Het verbaast me hogelijk dat een voormalige toprechter dat vindt! Minister Grapperhaus werkt dag en nacht om het land mede te besturen, en daar kwam de pandemie bovenop. Dat een minister die op een heugelijk mo ment even de boel de boel laat, niet met enig begrip wordt beje gend, vind ik van een on-Neder- landse hardheid. Het vergrijp van een uur is totaal niet in proportie met al zijn werk voor Nederland. Een boete was op zijn plaats geweest, net als voor iedereen. Een rechter hoort die belangen af te wegen. Ook partijen hebben zich in dit opzicht misdragen. Als bloed honden hebben ze de jacht op hem geopend en zijn geloofwaar digheid als minister ter discussie gesteld. Hij heeft het gered, maar wie wil zo nog minister worden? Hester M. van Rees, Kloetinge Marokkanen Met enige regelmaat lees ik in de krant een stukje van de vervolg- serie over de uitspraak 'meer of minder Marokkanen' van 'cabare tier' Wilders (5 september). Toen in 1940 een, naar het inzicht van onze regeerders, te groot aantal Duitse toeristen onze grenzen over kwam, werden we bijge staan door Franse troepen die op hun beurt weer de hulp kregen van enkele tienduizenden door de sultan gedetacheerde Marok kaanse militairen om te trachten de overvloed te stoppen, wat in Zeeland resulteerde in een uitstel van ongeveer een week. Als kind heb ik Marokkaanse krijgsgevan genen bezig gezien met graaf werkzaamheden voor eerder ge noemd 'Herrenvolk' zoals zij zichzelf noemden. Een twintigtal van deze jongens ligt hier, in een land waarvan zij het bestaan waarschijnlijk niet kenden, be graven in Kapelle. Het wordt zo zoetjesaan wel eens tijd om te stoppen met vooroordelen over iemands achtergrond maar de persoon aan te zien op diens ge drag. Kees Baan, Middelburg vrijdag 18 september 2020 GO 'Geen angstcultuur bij Dethon' Van een angstcultuur of mis standen is binnen het Zeeuws- Vlaamse sociaal werkbedrijf Dethon geen sprake. Dat laat de directie van Dethon weten in re actie op uitlatingen van bestuur ders van vakbond FNV deze week in raadscommissies in Ter- neuzen en Hulst. Harmen van der Werf Terneuzen -Mariska Exalto, FNV-bestuurder E. Verheij - Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41