WIM HOFMAN Geranium 1100 Zeeuwen meer in de WW dan jaar geleden LAATSTE 4 bungalows J 9 dan kwamen allerlei gedachten vanzelf. Dan kwam er door zijn tuimel raam zoveel herrie van de scheepswerf naar binnen dat hij zich amper meer verstaanbaar kon maken. En dan moest het raam weer dicht. Soms zagen we een stuk van een hijskraan. bloempot met een geranium erin. Die kon je goed zien, want de vensterbank was hoog. Er naast stond ook een groene fles. Soms pakte mijnheer Le- cluse de fles en dan schonk hij een beetje water bij de plant. Hij zorgde goed voor zijn gera nium en dat begrepen we wel. De plant zorgde voor wat kleur in ons grauwe en bedompte schoolleven. Ik had bijna ge schreven: geur en kleur, maar ik vind een geranium niet echt lekker ruiken, maar hij was wel mooi rood. De meester van onze vierde klas, mijnheer Lecluse, was een lange man en hij had de naam erg sterk te zijn. Hij kon een jon gen in zijn kraag pakken en dan door de lucht wegdragen, zo werd gezegd. Ik heb het nooit gezien. Hij hield van frisse lucht in de klas. De ramen van de klas zaten hoog. Het was niet de bedoeling dat wij afge leid zouden worden door iets wat buiten gebeurde. Met de buitenwereld moesten wij zo weinig mogelijk te maken heb ben. Dat kwam later wel. Aan de bovenkant van de ven sters zaten tuimelramen. Me neer Lecluse was lang, maar niet lang genoeg. Hij had toch nog een flinke stok nodig om zo'n tuimelraam open te krij gen. Hij hield niet van rare of vieze geuren in de klas. Je had soms de geur van een natte, juist gedweilde houten vloer, de geur van de kachel, de sterke en speciale geur van de kinde ren. In die tijd hadden niet alle huizen een badkamer of douche, in veel gevallen was er maar één koudwaterkraantje meestal in de keuken. Er waren voor meester Lecluse aanlei dingen te over om een raam open te zetten. goed doen", zei hij als hij de stok pakte. Aan het uiteinde van de stok zat een koperen haak die door een oog moest dat boven aan het tuimelraam zat. Ergens zaten ook nog een paar stalen beugels waar het tuimelraam tegenaan kwam te hangen. een stuk beter nadenken", zei hij. Hij hechtte blijkbaar ook een groot belang aan denken. hoefde je niet zo je best voor te doen. Je zat maar zo'n beetje en Frank Balkenende Goes Ook het aantal vacatures daalt, blijkt uit cijfers van uitkeringsin stantie UWV. Gemiddeld wordt er een derde minder aan banen aan geboden. Vooral in het uitzend- werk is er sprake van een corona- klap. Een jaar geleden zaten er nog maar 333 uitzendkrachten in de WW, nu zijn dat er 917. In de ho- Vooral in het uitzendwerk is er sprake van een coronaklap reca en catering is de werkloos heid verdubbeld tot 415 mensen. Ook in het vervoer en de logistiek is sprake van een forse toename. In tegenstelling tot andere pro vincies is de arbeidsmarkt in Zee land echter nog steeds krap. Vooral de zorg, de bouw en techniek vra gen nog volop personeel. Maar voor een aantal beroepen hebben bedrijven beduidend minder mensen nodig dan eind vorig jaar. Assemblagemedewerkers, verte genwoordigers en inkopers komen minder makkelijker aan werk, ter wijl daar vorig jaar een schreeu wend gebrek aan was. Dat gold toen ook voor marking- en ver koopmedewerkers, managers ver koop en marketing en sportin- structeurs. Inmiddels zijn daar nog maar beperkt vacatures voor. Jongeren Ten opzichte van juli is het aantal WW'ers met 200 gedaald, maar dat zegt niet zoveel over de econo mische situatie. Vooral jongeren zijn door de coronacrisis hun baan kwijtgeraakt. Door hun korte ar beidsverleden hebben ze dikwijls maar recht op drie maanden WW en stromen ze daarna uit. In Zee land is nu 2,5 procent van de be roepsbevolking werkloos. Daar mee zit de provincie onder het landelijke gemiddelde van 3,1 pro cent. De gemeente Vlissingen telt de meeste WW'ers (804), gevolgd door Terneuzen (697) en Middel burg (687). Noord-Beveland telt de minste werklozen (108), maar heeft ook veruit het kleinste inwo nertal. Onenhuis zaterdag en zondag 1200 -16:00 uur. Andere dagen op afspraak. Ruisweg 12,4424 MN in Wemeldinge. Tel. 0031653 402 705, nhendriks@telenet.be www.waterresortoosterschelde.nl vrijdag 18 september 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Soms had de meester pech. Op de vensterbank stond een ,,Wat frisse lucht zal jullie ,,Met frisse lucht kunnen jullie Denken, bedacht ik, daar Het aantal Zeeuwse werklozen is in een jaar tijd met 1093 men sen toegenomen. In augustus hadden 4846 mensen een WW- uitkering. Een jaar geleden waren dat er 3753. De stijging is met name het gevolg van de coronacrisis. Oosterschelde WATCR RESORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37