Winter wordt geen feest Meer boeren praten mee over Veerse Meer Taakstraf en cel geëist voor 'vriendenruzie' Mond vol tanden 2 VEILIGHEIDSREGIO OPTOCHTEN AAN Er komen dit jaar in Zeeland geen grootschalige intochten van Sinterklaas. Ook worden er volgend jaar geen gemeentelijke nieuwjaarsrecepties gehouden en zijn er tijdens carnaval geen optochten met praalwagens of feesten in cafés. Commentaar Het wordt een ongezellige winter. De Zeeuwse burgemees ters laten er geen twijfel over bestaan: geen sinterklaasin tochten, geen massale viering van carnaval. Met dit besluit trekken de lokale bestuurders samen een duidelijke lijn. Dat was nodig. Sommige gemeenten hadden al knopen doorgehakt. Er leek nog wat verschil van inzicht te zijn. Dat beeld is nu gelukkig helemaal weg. De burgemeesters zeggen samen waar het op staat. De strekking van dit besluit gaat veel verder dan de twee eve nementen. Met dezelfde argumenten kun je kerstfestiviteiten schrappen. Eigenlijk alle activiteiten waarbij veel mensen elkaar ontmoeten en waarbij de kans groot is dat de coronaremmen losgaan. In de winter, als veel binnen gebeurt, moeten we extra oppassen. Of alle Zeeuwen zelf tot deze conclusie komen, moet worden afgewacht. Verenigd in de Veiligheidsregio Zeeland doen de burgemees ters wat in hun macht ligt. Dat is netjes. Toch kunnen zij mis schien nog iets meer doen. Als Duitsland en België hun inwoners adviseren delen van Nederland te mijden, waarom zou je dan als veiligheidsregio niet wijzen op de gevaren van een verblijf in de Randstad? Omdat iedereen al weet dat delen van Noord- en Zuid-Holland risicogebieden zijn? Wellicht. Maar er dan ook echt wegblijven is een ander verhaal. Daarbij kunnen veel mensen wel wat hulp gebruiken. Tot nu toe grijpt corona in Zeeland niet echt om zich heen. Het is heel belangrijk dat zo te houden. Burgemeesters zouden best mogen waarschuwen voor een verblijf in de Randstad De provincie en de vier gemeenten rond het Veerse Meer willen weten wat belangenorganisaties en bur gers vinden van de plannen om de bebouwing rond het Veerse Meer aan banden te leggen. Behalve een vertegenwoordiger van de land bouworganisatie ZLTO gaat er een grondeigenaar deelnemen aan de gesprekken op provinciale schaal. Daarnaast krijgen alle landbouwers ALMANAK een uitnodiging voor lokale bijeen komsten - hun belangen kunnen immers uiteenlopen - en er worden met hen keukentafelgesprekken ge voerd. In oktober vindt een startbijeen komst plaats met overheden en Landbouwers krijgen gesprekken rond de keukentafel over het geplande bouwbeleid maatschappelijke partners. Ook is de lijst van pijplijnprojecten gereed. Nieuwe bouwprojecten kunnen er niet meer bij. Maar de lijst is lang genoeg: meer dan 5000 huisjes, ap partementen, kampeerplekken en ligplaatsen. Zes jaar is die kleine smurf uit Dreischor en helemaal klaar om de wereld en de toekomst die nog open voor haar ligt te ont dekken. ,,Binnenkort krijg ik toch iemand anders z'n tanden hè mama?'', schoot ze kort gele den haar moeder aan. Blije blik in haar ogen en vol verwachting en enthousiasme over het grote cadeau dat ze elk moment zou kunnen krijgen. ,,Hoe bedoel je?", reageerde haar moeder, iets nuchterder van toon. ,,Nou, ik ga toch wisse len?" Zomaar zo'n moment dat je als ouder met je mond vol tanden staat. Fietswrakken bij station weggehaald Zanddijk nacht en ochtend dicht Een deel van de Zanddijk (N673) bij Yerseke is za terdagochtend - van mid dernacht tot 12.00 uur - dicht. Het gaat om het stuk tussen de rotonde Nishoek - bij de A58 - en de Olzendedijk. Aannemer De Jong Zuur mond voert reparatie- werk uit aan de rijbaan. Dat gebeurt bij de spoor wegovergang. Verkeer wordt door middel van borden omgeleid over de Oude Rijksweg, de Ka- naalweg en de Postweg. Omwonenden kunnen wat last hebben van het werk, zowel wat geluid als bereikbaarheid van hun perceel betreft. Serooskerke (W) Zeeuw in finale Christina Concours Dat hebben de dertien Zeeuwse burgemeesters gisteren met elkaar afgesproken in een vergadering van de Veiligheidsregio. ,,Voor een aan komst van Sinterklaas aan een kade met honderden of duizenden men sen zal geen toestemming worden gegeven", zegt voorzitter Jan Lo- nink van de Veiligheidsregio Zee land (VRZ). ,,Daar komen jong en oud bij elkaar, het risico op besmet tingen met het coronavirus is te groot." Taboe Ook grootschalige carnavalsop tochten en -feesten zijn ta boe. Zelf schrappen de ge meenten hun nieuwjaars recepties. De provincie heeft over het doorgaan van haar nieuwjaarsreceptie nog geen besluit geno men, laat een woord voerder weten. Eerder wa- ren de in tochten van Sin terklaas in Mid delburg en Sas van Gent al afgeblazen. En Hulst maakte vorige week be kend dat er vol gend jaar geen car navalsoptochten of -feesten zullen zijn. Nu wordt in Zeeland één lijn getrokken. ,,Er was onder de burgemeesters een unanieme wil om dit af te stemmen", ver klaart Lonink. ,,We wilden ook een waterbedeffect voorkomen, dat het bij een verbod op de ene plek druk ker wordt op een andere plek." Er was onder de burgemeesters een unanieme wil om dit af te stemmen Uiteindelijk is het aan gemeenten zelf om te bepalen wat er wél wordt toegestaan. ,,Met creativiteit is kleinschalig iets mogelijk", aldus Lonink. Als voorbeeld noemt hij een rondgang van Sinterklaas in een straat waar kinderen voor hun eigen huis staan. Of kinderac tiviteiten met carnaval. ,,Het moet hoe dan ook co- «T. ronaproof zijn en kleinschalig, dus het wordt anders dan an ders." De Zeeuwse burge meesters kijken met zorg naar het toenemend aan tal besmettingen in an dere delen van Neder land, met name in de Randstad. In Zeeland loopt het maar een beetje op, zegt directeur pu- MIDDELBURG Drie Middelbur gers die verdacht worden van het plegen van een woningoverval in Zierikzee en daarbij de bewoner - hun vriend - diens pinpas en ID- kaart te hebben afgeperst, moeten een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf krijgen. Dat vindt de officier van justitie, die eiste die straffen gisteren in de rechtbank in Middelburg. Het trio, G. H. (22), A. L. (21) en J. B.(22) heeft volgens officier van jus titie Wilfred Suijkerbuik eigenlijk 'recht' op vijf jaar cel, maar hij was veel milder. Ze hadden lang op de behandeling van de zaak moeten wachten en hij wilde de jonge mannen hun toekomst niet verpes- ten, verklaarde Suijkerbuik. Het verhaal dat de drie destijds onafhankelijk van elkaar bij de po litie opdisten was dat ze een drugs deal in het verschiet hadden waar flink op kon worden verdiend. Al leen was de Zierikzeese vriend niet komen opdagen en dus liepen ze het geld mis. Ze zochten de jonge man op 15 maart 2017 op in zijn wo ning. Daar kwam het tot een ruzie en werd de bewoner geslagen, be dreigd en tegen zijn wil vastgehou den in de woning. Tijdens de zit ting bleek dat het hele verhaal over de drugsdeal was verzonnen. De drie bestempelden het hele voorval als een 'vriendenruzie'. vrijdag 18 september 2020 II Inspreken heeft nut. In juni klaagden landbouwers op Noord-Beveland dat er bij het opstellen van een toekomstplan voor het Veerse Meer niet naar ze wordt geluisterd. Nu zijn ze nadrukkelijk uitgenodigd voor de volgende fase van het pro ject. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE Een flink aantal fiets wrakken dat bij het sta tion van Kapelle staat, wordt binnenkort verwij derd. Op 29 september verdwijnen ze uit de fiet senstalling. Het gaat om 58 fietswrakken. De tweewielers hebben op 8 september een label ge kregen met daarop de in formatie dat ze op 29 september worden weg gehaald. Voor die tijd kunnen eigenaren hun fiets zelf nog meenemen. Na 29 september kunnen zij hun fiets alleen nog te rugkrijgen door een af spraak te maken met de boa. Dat kan via 140113 of boa@kapelle. YERSEKE Trompettist Christian Jongepier uit Seroos kerke is een van de 23 fi nalisten van het Prinses Christina Klassiek Con cours. De 20-jarige mu zikant bereikte na een voorronde in Rotterdam afgelopen februari de landelijke finale. Het is voor het eerst dat de Na tionale Finale van het klassieke concours wordt opgenomen en online te zien is. Het op treden van Jongepier is op donderdag 24 sep tember om 20.00 uur online bij te wonen via christinaconcours.nl. Op zaterdag 26 september is de uitslag. Sint houdt Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jan Lonink, voorzitter VRZ Uitspraak 1 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30