Van Vleuten valt in Giro Rosa, weg WK acht stafleden in quarantaine 11 19 'Emmen maakt kans bij rechter' interlandperiode in oktober coach presenteren Ajax, met vier landstitels tussen 2011 en 2014. Hij werkte in die peri ode met veelal Nederlandse spelers en met Hennie Spijkerman, een type coach die je zou kunnen verge lijken met Dwight Lodeweges. Die assisteerde Koeman de afgelopen jaren bij Oranje en is populair bij de spelers. Hij was bondscoach ad-in terim tijdens de recente interlands tegen Polen en Italië in de Nations League en kan onder De Boer weer terugkeren in zijn eerdere rol. Ontslagen Na zijn vertrek bij Ajax was De Boer niet succesvol meer. Bij Internazio- nale in de Serie A en bij Crystal Pa lace in de Premier League werd hij al snel ontslagen. Hij werkte in het buitenland met oudere en meer di verse selecties. De Boer moest eind juli ook vroegtijdig vertrekken bij zijn derde buitenlandse club, het Amerikaanse Atlanta United. De voorzitter van de topclub uit de Major League Soccer gaf als reden voor het ontslag: 'een gebrek aan plezier en aanvallend voetbal'. Sinds het vertrek van De Boer werd er pas één van de zes competitiedu els gewonnen en na elf speelrondes staat de club tiende. De Boer zal bij Oranje een 'klik' moeten krijgen met een selectie die bij de KNVB heeft aangegeven door te willen op de 'Lijn-Koeman'. De directie besprak met de spelersraad wat goed liep de afgelopen 2,5 jaar en wat zij prettig vonden in de aan pak van de staf. De spelers onder leiding van aanvoerder Virgil van Dijk voelden onder Koeman 'veel eigen verantwoordelijkheid'. De laatste interland tegen een topte- genstander als Italië verliep op dat vlak wel teleurstellend. De Azzurri stelden Oranje voor een hoop pro blemen die de spelers in het veld niet opgelost kregen. ,,We dachten zelf ook dat we daarin verder wa ren'', zei middenvelder Marten de Roon. Het wierp de vraag op of de KNVB nu niet moest inzetten op een gerenommeerde topcoach, één die duidelijk sturing geeft, in elk geval tot en met het komende EK, een prestigeproject met ook drie pouleduels in Nederland. In dat segment van trainers meldde Louis van Gaal al voor het duel met Italië dat hij 'bereid was na te denken over Oranje als de KNVB hem zou benaderen'. Van Gaal is echter niet benaderd door de KNVB-top. Ook met coaches als Henk ten Cate en Bert van Marwijk heeft de bond geen contact gelegd. De val maakt hoogstwaar schijnlijk een einde aan haar Giro en daarnaast aan haar ambities om volgende week de wereldtitel te prolongeren. In het ziekenhuis wordt haar pols verder onder zocht. Omdat de val binnen de laatste kilometer was, verloren beide rensters geen tijd. Dat betekent dat Van Vleuten, in afwachting van de uitslag van het onderzoek, nog de leidster is in het algemeen klassement. Mocht haar blessure ernstig zijn, dan zou dat een enorme tegenvaller zijn voor de renster van Mitchelton-Scott. Ze zou volgende week haar wereldti tel verdedigen tijdens de WK- wegrace in het Italiaanse Imola. Meerdere rensters kwamen op hoge snelheid ten val, zo vertelde Vos na de finish. Zij liep alleen schaafwonden op. ,,We reden in dalende lijn. Het ging loeihard, we konden elkaar niet ontwijken. Het was denk ik een combinatie van stress voor de laatste bocht en wielen die elkaar raakten. Vervol gens was het een grote domino'', zo liet ze weten aan de NOS. ,,Ik heb denk ik wel geluk gehad.'' De rit werd gewonnen door de Belgische Lotte Kopecky. De ren- ster van Lotto-Soudal was na een rit over ruim 112 kilometer van Nola naar Maddaloni in de sprint te snel voor de Britse Lizzy Deig- nan en de Poolse Katarzyna Nie- wiadoma. Dit is voor ons een klap, natuurlijk. Alle protocollen hebben we gevolgd de uitbraak een kleine reorganisatie plaats. Clubicoon Edward Sturing (foto links) leidt voorlopig de trai ningen, met Nicky Hofs en direc teur Spors. Sturing is bij de eredivi- sionist hoofd van de jeugdoplei ding. Hij beschikt over de vereiste papieren en stond in zijn trainers carrière al vijf keer voor de groep bij de Arnhemse club. Hofs schuift door als hoogste jeugdcoach. Spors zit tegen Sparta op de bank, ook als verlengstuk van hoofdcoach Letsch. Als driemanschap leiden ze het Air borne-duel, zo is besloten. De KNVB heeft voor de gelegenheid dispensatie verleend. ,,Thomas Letsch is in alles onze hoofdtrainer", aldus Spors. ,,Ook op afstand. Hij bereidt de trainingen voor, die door ons worden uitge voerd. Hij maakt ook de opstelling. Wij hopen dat dit een eenmalige oplossing is. Het is voor Vitesse en het betaald voetbal belangrijk dat de wedstrijd doorgaat. De spelers groep is deze week drie keer getest. Twee keer was de uitslag voor ie dereen negatief. Nu hopen we ook op goed nieuws na de laatste con trole.'' Staf en selectie van Vitesse wor den nu voor de tweede keer direct geconfronteerd met de coronacrisis. Halverwege juli moest Hilary Gong in quarantaine. De aanvaller keerde met een besmetting terug van zijn bruiloft in Nigeria. Hij kwam daar bij nooit in aanraking met spelers van Vitesse. vrijdag 18 september 2020 EMMEN FC Emmen maakt zeker een kans als het bij de rechter een zaak aanspant tegen de KNVB in de zaak om de eigen shirt sponsor, seks- speeltjesbedrijf EasyToys. Dat stelt voetbaladvocaat Christian Visser. De voetbalbond keurde de shirtsponsor af omdat het in strijd is met de reglemen ten. Visser: ,,Het is vooral opvallend dat andere clubs EasyToys wel als sponsor mogen hebben. Zo is er op de website van FC Groningen te zien hoe een delegatie van de club naar het bedrijf gaat en zelfs een goodie- bag meekrijgt. De KNVB stelt dat de sponsordeal in strijd is met goede smaak of fatsoen, maar dat is natuur- lijk een kwestie van smaak.'' Visser sloeg de reglemen ten er nog eens op na: ,,Het is het be stuur betaald voet bal die hierover be slist. Als Emmen iets aan het regle ment zou willen ver anderen, kan het dat aandragen in de algemene vergade ring en dan kan daarover beslist worden door alle clubs.'' MADDALONI/ROTTERDAM Annemiek van Vleuten en Mari anne Vos zijn gisteren in de slot fase van de zevende etappe van de Giro Rosa ten val gekomen. Van Vleuten was de leidster in het algemeen klassement, Vos had al drie etappes gewonnen. Van Vleuten liet kort na de finish we ten dat ze vreesde voor een breuk van haar linkerpols. Een zwaar gehavende Van Vleuten. foto cor vos - Johannes Spors (directeur) Coach Thomas Letsch, hier tijdens de wedstrijd tegen RKC in Waalwijk, is één van de getroffen stafleden van Vitesse. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19