F beknd Corona-uitbraak bij Vitesse: 18 Bond polste eerder Rijkaard en Bosz en wil voor Kort Bertens onderuit na pauze Kiki Bertens heeft haar eerste officiële ten- nispartij in het enkelspel na een coronastop van ruim een halfjaar verloren. De 28-jarige Nederlandse was op het graveltoernooi van Rome in de tweede ronde niet opgewassen tegen de Sloveense Polona Hercog, de num mer 50 van de wereldranglijst. De als vijfde geplaatste Bertens, die in de eerste ronde vrij was, ging na 1 uur en 36 minuten in twee sets onderuit: 6-4, 6-4. Spurs en Bergwijn winnen Tottenham Hotspur heeft zich geplaatst voor de volgende kwalificatieronde van de Europa League. Het elftal van coach José Mourinho won door een goede slotfase bij Lokomotiv Plovdiv, 2-1. Steven Bergwijn stond in de basis bij Tottenham. De oud- PSV'er werd in de 70e minuut vervangen. Thiago gaat naar Liverpool Karl-Heinz Rummenigge, de voorzitter van Bayern München, heeft bevestigd dat zijn club een akkoord heeft bereikt met Liver pool over de transfer van Thiago Alcantara. Het was al bekend dat de toekomst van de Spaanse middenvelder niet in München zou liggen. ,,Ik kan bevestigen dat FC Bayern het eindelijk eens is met Liverpool", zei Rum- menigge tegen Bild. Blessure concurrent Bakker Het ziet er naar uit dat Mitchel Bakker (20, foto) voorlopig basisspeler is bij de Franse kampioen Paris Saint-Germain. Juan Bernat, de Spaanse concurrent van de Nederlandse linksback, heeft een zware knieblessure op gelopen. Bakker had woensdag een basis plaats in de gewonnen competitiewedstrijd tegen Metz (1-0), maar hij moest na een uur spelen plaatsmaken voor Bernat die door gaans de voorkeur krijgt van trainer Thomas Tuchel. De Spanjaard raakte vlak voor tijd geblesseerd. Medisch onderzoek wees uit dat Bernat de voorste kruisband van zijn lin kerknie heeft gescheurd. Quote van de dag PEC Bol Fed Cup De KNVB is met Frank de Boer in gesprek om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. De 50-jarige trainer is vrij en stelde zichzelf onlangs al beschikbaar. De bond wil in principe een opvolger van Ronald Koeman tot en met het WK van 2022. De KNVB sprak gisteren een eerste keer oriënterend met Frank de Boer. De afspraak voor een inhou delijk vervolggesprek is gemaakt. De bondsdirecteuren Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma hadden de 112-voudig international op een shortlist van kandidaten staan voor de vacature van Koeman. Eerder werden Frank Rijkaard en Peter Bosz al gepolst. Rijkaard stapte ja ren geleden uit het voetbal en heeft geen ambitie om terug te keren als coach. Bosz is op dit moment niet beschikbaar, omdat hij nog vastligt in een meerjarig lucratief contract bij Bayer Leverkusen. Bosz was ook in 2017 kandidaat-bondscoach, maar bleef toen bij Borussia Dort mund, waar hij net begonnen was. De Boer is wél vrij. En happig op de klus. Hij vertelde zondag bij FOX Sports dat hij het een hele eer zou vinden om bondscoach te worden. ,,Naast minister-president is het misschien wel de belangrijkste functie van Nederland'', stelde hij, om eraan toe te voegen dat hij van uit Zeist nog niet was benaderd. Dat gebeurde gisteren dus. Op korte termijn vergadert eerst de raad van commissarissen van de KNVB over de stand van zaken in het bondscoach-dossier. Waar schijnlijk dus op zijn vroegst ko mende week wordt nog meer dui delijk. De directie van de KNVB wil graag voor de volgende interland periode in oktober de nieuwe coach presenteren. Oranje speelt vol gende maand drie interlands. Op 7 oktober een oefenduel in Amster dam met Mexico. En daarna op 11 en 14 oktober het derde en vierde pou leduel in de Nations League. Het gaat om uitwedstrijden tegen res pectievelijk Bosnië-Herzegovina en Italië. De 50-jarige De Boer heeft een aantal turbulente jaren in het trai nersvak achter de rug. Hij maakte aanvankelijk naam als coach bij Als bondscoach heb je naast minister president misschien de belangrijkste baan De uitbarsting bij Vitesse treft tot dusver alleen de staf. Binnen de spelersgroep is niemand besmet geraakt. Er is voor de KNVB zo doende geen reden de 'Airborne- wedstrijd' van morgenavond tegen Sparta, die in het teken staat van de Slag om Arnhem in 1944, af te ge- lasten. Maar zowel de bond als de club kijkt met spanning uit naar de resultaten van de laatste testen in de selectie. Die worden deze och tend bekend. „Pas bij heel veel besmet tingen bij spelers is afge lasting een optie'', ver klaart een woordvoer der van de KNVB. ,,Wij volgen de richtlijn van de UEFA. Een club moet dertien spelers, inclusief een keeper, hebben. In dit ge val moet er dus een enorme uit braak zijn om de wedstrijd nog in gevaar te brengen.'' Acht leden van de staf, onder wie hoofdcoach Thomas Letsch, zijn in quarantaine. Afhankelijk van de klachten zitten ze drie tot zeven da gen thuis. Niemand heeft ernstige klachten, maar symptomen als hoofdpijn, smaakverlies en spier pijn zijn er wel. ,Dit is voor ons natuurlijk een klap", zegt technisch di recteur Johannes Spors van Vitesse. ,,We hebben alle protocollen gevolgd en al lerlei aanvullende voor zorgsmaatregelen getroffen. Maar het virus slaat toch toe. Er valt niemand iets te verwijten. Dit is het corona-tijdperk. Grote, mondiale clubs als Paris Saint-Ger main en Juventus overkomt het ook. Nu is Vitesse getroffen door het virus.'' In Arnhem vindt als gevolg van 'Laten we hopen dat we de 13.000 fans zonder mondkapjes mogen toelaten.' vrijdag 18 september 2020 PC TENNIS VOETBAL VOETBAL VOETBAL t PEC Zwolle huurt Immanuel Pherai (19) van Borussia Dort mund. De aan vallende mid denvelder annex vleugel spits maakte in 2017 de over stap naar de club uit de Bundesliga. PEC huurt hem tot het eind dit seizoen. Atlete Femke Bol (20, foto) heeft in de Dia mond League haar tweede zege behaald. In Rome was ze de beste op de 400 meter horden. Ze fi nishte in een tijd van 53,90 seconden. De Fed Cup, het landentoer- nooi voor ten nissters, gaat vanaf 2021 be kendstaan als de Billie Jean King Cup. Dat maakte de in ternationale tennisfederatie ITF bekend KNVB mikt op happige De Boer Sjoerd Mossou Maarten Wijffels Zeist sum Frank de Boer, als assistent van Bert van Marwijk op het WK 2010, in gesprek met John Hei- tinga. De Boer is dé kandidaat om Ronald Koeman als bonds coach op te volgen. foto bsr - Frank de Boer (kandidaat) o a 0) Vitesse kampt met een corona- uitbraak. Acht stafleden van de eredivisionist, onder wie coach Thomas Letsch, liepen het virus op en zitten drie tot zeven dagen in quarantaine. Het duel met Sparta gaat morgen voor alsnog door. Lex Lammers Arnhem Feyenoord-directeur Mark Koevermans over het thuisduel zondag met Twente. In grote steden dreigen maatregelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18