EU-uitspraak kost Nederland miljard II Stroppenpot 9 Sinterklaasintocht zonder publiek Verliesgevende buitenlandse be drijven zijn waarschijnlijk jaren lang benadeeld door de Neder landse Belastingdienst. Omdat zij in Nederland geen vennoot schapsbelasting verschuldigd zijn, kregen zij mogelijk ten on rechte geen gelegenheid om hier ingehouden dividendbelasting en/of kansspelbelasting volledig terug te krijgen van de fiscus. Een verliesgevend bedrijf dat in Ne derland belastingplichtig is, kon dat al die tijd juist wél. Die ongelijke behandeling is waarschijnlijk in strijd met het Europees recht. Staatssecretaris Hans Vijlbrief van Financiën komt tot die conclusie na bestu dering van het zogeheten Sofina- arrest. In die zaak, aangespannen door het Belgische bedrijf Sofina, oordeelde het Europees Hof van Justitie in 2018 dat de Franse divi dendbelastingwetgeving indruist tegen het EU-recht. Vijlbrief acht het 'niet denk beeldig' dat het hof eenzelfde oordeel zou vellen over de Neder landse wetgeving, schrijft hij aan de Tweede Kamer. De stroppen- pot heeft betrekking op de peri ode tussen 2001 en 2021. De Nederlandse wetgeving wordt tegelijkertijd zo aangepast dat de verrekening van dividend belasting en/ofkansspelbelasting met de winstbelasting wordt be perkt. De opbrengst van deze maatregel wordt vervolgens ge bruikt om de rekening van de stroppenpot te kunnen betalen. De landelijke sinterklaasin tocht gaat, onder een klein voorbehoud, gewoon door, meldt de NTR. De locatie van de intocht wordt niet bekend gemaakt en tevens is publiek niet welkom. Als er nieuwe, strengere maatregelen komen, kan het gebeuren dat een lan delijke intocht toch niet door gaat. Daar gaat de publieke om roep echter niet van uit. ,,Wij stellen alles in het werk om Sinterklaas zoals altijd een warm welkom te geven in Ne derland, maar wel op een ma nier die verantwoord is'', schrijft de omroep in een ver- klaring. Ook het Sinterklaas journaal wordt gewoon uitge zonden. De verhaallijn is net als andere jaren niet bekend. ,,Het Sinterklaasjournaal volgt - dat kunnen we wel zeggen - de belevenissen van Sinterklaas en zijn pieten op weg naar Neder land én in aanloop naar pakjes avond'', aldus de NTR in een verklaring. Het journaal is van maandag 9 november tot en met zaterdag 5 december om 18.00 uur op NPO3 te zien. De intocht is op zaterdag 14 november om 12.00 uur op NPO Zapp/NPO3 te vol gen. In de eerste dagen van mijn ziekenhuisopname, vreesde ik voor mijn leven Stijging besmettingen met corona op Curagao Op Curasao zijn gisteren 23 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Dat is het hoog ste aantal in 24 uur. Daarmee zijn er 123 besmettingen op het eiland. Er liggen twee corona patiënten in het ziekenhuis. Een groot deel van deze nieuwe besmettingen zou hebben plaatsgevonden doordat een koor vorige week geoefend had. Dergelijke bijeenkomsten zijn verboden op Curasao, juist om verspreiding van het virus te gen te gaan. Breivik wil de gevangenis uit Postzegelroof van half miljard Politie in opspraak fractievoorzitter Pieter Heerma zei twee weken geleden al dat Ne derland een 'ander soort leider schap' nodig heeft om uit de co ronacrisis te komen dan Rutte de afgelopen jaren toonde. Maar hoewel Rutte vooraf zei dat 'niemand nu zit te wachten op een verkiezingsdebat', lijkt dat vooral de strategie die de VVD in de campagne wil voeren. Rutte's boodschap: niemand zit nu te wachten op een campagne. ,,Mensen maken zich zorgen over hun gezondheid en hun baan.'' En wat hij daarmee eigenlijk zegt: met uw zorgen zit u bij mij goed. VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff slaat tijdens het debat precies dezelfde toon aan. Hij zegt te hopen dat anderen dit debat niet alleen zullen gebruiken om zich te profileren. De 'mensen thuis' willen 'gewoon oplossin gen in deze tijden van crisis'. Dat sluit naadloos aan bij de campag- nekoers die zijn partij al eerder inzette. Niet kiezen voor de po pulistische 'schreeuwers' aan de zijlijn (lees: PVV, FvD en andere oppositiepartijen), maar de 'doe ners' (lees: wij, de VVD). Dijkhoff benadrukt bovendien dat de coalitiepartijen van dit ka binet nog een klus te klaren heb ben nS deze regeerperiode. Hij noemt 'eerlijke handel' nodig, en een kleine, maar sterke overheid. Dijkhoff wil naar een land dat voor medicijnen niet meer afhan kelijk is van India, of voor energie van Rusland of Arabische landen. De economie moet de coronacri sis 'nog te boven komen'. ,,We zullen moeten herstellen.'' Zo is uiteindelijk iedereen toch vooral met de verkiezingen van 17 maart 2021 bezig. het land te lang als een bv is ge rund. SP-leider Lilian Marijnissen: ,,Over zes maanden gaan we naar de stembus. Dan kunnen we kie zen tussen doorgaan op de weg van groeiende tweedeling of het eerlijker maken van ons land.'' Zo richt elke partij het vizier op Rutte en diens VVD. Ook Ruttes coalitiegenoten. Rob Jetten (D66) wijst erop dat 'iemands afkomst er nu meer toe doet dan tien jaar geleden'. CDA- donderdag 17 september 2020 GO Het kabinet zet noodgedwon gen 910 miljoen euro opzij om belastingclaims van buiten landse bedrijven te kunnen be talen. De stroppenpot is nodig na een uitspraak door de Euro pese rechter, die voor Neder land een dure grap kan blijken. Laurens Kok Den Haag HILVERSUM De Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi (83) lag meer dan een week in het ziekenhuis met een coronabesmetting. WILLEMSTAD De zoektocht naar twee vermiste vrienden in een waterplas in Liessel heeft gisteren op dag vijf nog niets opgeleverd. Piet Hölskens en Hans Martens verdwenen in 1974 na een kroegbe zoek in Deurne. Ze reden in een rode Fiat 850. foto rob engelaar is nu al geopend OSLO Anders Behring Breivik, de rechts- extremist die 77 mensen ver moordde in Noor wegen, heeft voor waardelijke vrijla ting aangevraagd. Dat zei zijn advo caat gisteren. Brei vik wil ook een nieuwe rechtszaak aanspannen tegen de Noorse staat over zijn omstan digheden in de ge vangenis, waar hij gescheiden zit van de anderen. HONGKONG Een inbreker in Hongkong heeft op klaarlichte dag een verzameling post zegels en kalligrafie ter waarde van 516 miljoen dollar (434 miljoen euro) buit gemaakt. Die was van verzamelaar Fu Chunxiao. DÜSSELDORF Tientallen politie mensen in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen worden ervan ver dacht in extreem rechtse chatgroe- pen te hebben ge zeten. Daar zouden beelden zijn ver spreid van onder meer nazileider Hit ler en hakenkruizen. Bij verscheidene agenten is een inval gedaan. In totaal worden 29 agenten verdacht van deel name aan de chats. M PVV-leider Geert Wilders was, net als veel collega-Kamerle den, al volop bezig met de ver kiezingen volgend jaar. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9