Bruse Boys en MZC'11 lijken er nog niet klaar voor ZEELAND 15 m- sinds we een jaar of drie zijn. In 2008 zijn we begonnen met schoolvoetbal. Ik zat toen in groep 8 en zij in groep 7 van lagere school Ter Doest. We gingen com petitie spelen tegen de jongens, maar dat ging rampzalig. We ver loren telkens met dubbele cijfers, maar een jaar later ging het in de meisjescompetitie een stuk beter. In 2011 en in 2014 werden we kam pioen bij de meisjes", blikt Van Campen terug. ,,In het begin wa ren het allemaal meiden van Graauw. Later kwamen er ook di verse speelsters bij van Klooster- zande, Lamswaarde en Hulst. Ons team werd steeds sterker en in 2018 werden we bij de senioren kampioen van de vijfde klasse. Onze aanvoerder en topscorer is Jeanette van Driessche, in alle op zichten onze beste speelster. Ze voetbalde lang bij de jongens van SDO en is daarna naar Graauw ge komen", legt Broekaart uit. Het is een sfeervolle happening op deze zondag in Graauw. ,,We hebben in totaal meer dan 200 le den, vijf seniorenteams en vier jeugdteams. Niet slecht voor een dorp als Graauw, dat slechts 950 inwoners telt", vertelt de gemoe delijke voorzitter Jos de Block na de dameswedstrijd tegen HVV'24, onder het genot van een pilsje. Vervolgens haast hij zich om de scheidsrechter welkom te heten, die bij de mannen het bekerduel Graauw-NSV (0-3 uiteindelijk) gaat fluiten. Familiaire club ,,VV Graauw is een warme famili aire club. Ook met de mannen is de verstandhouding goed. Van jongs af aan zijn er veel vriend schappen. Na de trainingen gaan NIEUWE START we regelmatig samen op stap en via de voetbalclub zijn op 'de Boomwai' ook Graauw Rock en het Oktober Fest ontstaan, al gaan deze grote evenementen dit jaar natuurlijk niet door vanwege Co rona. Toen ik nog in Tilburg woonde ben ik wel eens gevraagd om bij studentenvoetbalclub Mer- lijn (waar ik destijds trainde) te gaan keepen. Die club speelde tweede klasse. De voetbal op Graauw was echter onwijs belang rijk voor mij, waardoor ik het er graag voor over had om iedere week op en neer te reizen. Vanuit Amsterdam is het echter niet meer te doen. Diverse speelsters hebben Ons team werd steeds sterker en in 2018 werden we bij de senioren kampioen van de vijfde klasse wel eens een aanbod gehad van buitenaf, maar er is nooit iemand overgestapt. Dat zegt veel over VV Graauw", aldus Van Campen, die International Business and Langu ages studeerde. Heel boos De voetbalclub kan in geval van nood nog altijd een beroep doen op de Graauwse van origine, die tegenwoordig woonachtig is op een boot in het Oostelijk havenge bied van Amsterdam. ,,Ik ben ooit keeper geworden nadat een vrien dinnetje en ik in de tuin de bal gingen overgooien naar elkaar. Als keeper ben ik er altijd vol overgave voor gegaan. Na een fout ben ik soms heel boos op mezelf, maar kan de knop ook snel omzetten. Je moet ook een beetje gek zijn om te gaan keepen", zegt Van Campen. ,,Dat is nog licht uitgedrukt, haha", haakt Broekaart in. ,,Eline is een zeer goede keeper en ook de verbindende factor in het team. De kracht van VV Graauw is sowieso dat we altijd positief blijven naar elkaar. Ik zit nu al meer dan tien jaar op voetbal, maar aan mijn techniek zou je dat niet kunnen zien", vervolgt voorstopper Broe kaart, die huidtherapie studeert in Den Haag. Van Campen: ,,Jij bent juist wel technisch, maar je bent veel te bescheiden. Je bent ook overal inzetbaar. Een blauwe maandag heb je zelfs gekeept." Broekaart, lachend: ,,Eenmalig want het was geen succes." Ko mende zondag reizen de vrouwen van Graauw naar Nieuw-Vosse- meer voor het eerste competitie duel tegen NVS. ,,We gaan voor een plaats in de top drie", zeggen zowel trainer Hendriks als verde diger Broekaart. In de met 2-1 verloren bekerwed strijd tegen SVW maakte Jesse van der Linden vorige week zater dag nog het enige Zierikzeese doelpunt. ,,Dat was een late gelijk maker. Maar direct erna was het aan de andere kant alweer raak. SVW miste daarna ook nog een penalty", blikt Van der Linden te rug. ,,We liepen op het midden veld te veel met de bal. Daardoor gaven we het weg." Een week eer der werd er verloren van Bavel thuis met 2-3. Bij Sarto uit werd ook met één doelpunt verschil verloren (1-0). Blessures ,,Oorzaak is ook dat we nog geen volledig fris elftal hebben", zegt Van der Linden. ,,Bepalende spe lers hebben last van blessures aan de schouder, lies of andere delen. Als iedereen fit zou zijn kunnen Handhaven. Directe degradatie ontlopen. Laten we realistisch blijven we in de competitie echt top 5 spelen. Ik denk dat Oostkapelle, Yerseke en De Meeuwen voor het kampioenschap gaan. MZC'11 richt zich weer op de bovenkant van het rechter rijtje. Dat is reëel. Ten opzichte van vorig seizoen zijn we iets sterker en breder ge worden. Onze Argentijnse mid denvelder Elias Ruiz kan goed verdedigen, maar er is ook sprake van een taalbarrière." Met zijn tweeëntwintig jaar is Van der Linden al één van de er- NIEUWE START varen spelers van het team. ,,Raar wel. We hebben veel jonkies. Ter wijl ikzelf met mijn vrienden soms nog kattenkwaad uithalen. Dan doen de jongeren mee en wordt het soms te gezellig. Daar moeten we voor waken." In de eerste competitiewedstrijd treft MZc'11 thuis Arnemuiden. Beter begin Rick Jonker kende bij Bruse Boys geen goede bekerperiode. Alleen tegen EBOH werd een puntje ge pakt. Tegen en in Nieuw-Lekker- land (5-1) en JEKA (0-6 thuis) werd met forse cijfers verloren. ,,Geen leuk rijtje. Ik had mijzelf een beter begin voorgesteld", ver telt Jonker die na een klein sei zoen bij SSV'65 terugkeerde bij zijn oude club. „Achteraf gezien is SSV'65 niet bevallen. Ik tobde zelf met een scheurtje in mijn enkel band. Speelde weinig en de bele ving in Goes had ik anders ver wacht." Alleen in de laatste bekerwed strijd van Bru speelde hij dertig minuten. ,,Nu ben ik weer licht geblesseerd aan mijn andere en kelband." Over de ambities in de compe titie is hij duidelijk. ,,Handhaven. Directe degradatie ontlopen. La ten we realistisch blijven. We hebben ervaren spelers als Michel Maaskant, Sander van t' Hof en Ingmar Quist zien vertrekken. Aderlating hoor. Met de iets ou dere spelers als Johan Vroeginde- weij, Dominique van den Berge en Mats Willemse hebben we ge lukkig nog wel een rangorde qua leeftijd. Onze selectie heeft onge veer twaalf basiswaardige spelers. Het kan dus een moeilijk seizoen worden", aldus de spits. Zaterdag speelt Bru uit bij FC Axel. donderdag 17 september 2020 VL vrouwenvoetbal op 'de Boomwai' Keepster Eline van Campen en voorstopper Merlot Broekaart van VV Graauw. foto peter nicolai De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: de vrou wen van VV Graauw, die ko mende zondag hun eerste competitieduel spelen te gen NVS. - Merlot Broekaart (22) De bekerresultaten waren voor de Schouwse tweedeklassers niet bepaald hoopgevend. In drie wedstrijden werd door MZC'11 welgeteld nul punten behaald. Bruse Boys deed het met één puntje iets beter. Hoe kijken spelers Jesse van der Linden (23) en Rick Jonker (24) naar de naderende com petitie. ,,Als iedereen fit is kun nen we top 5 spelen." Gerrit van Loon Zierikzee - Rick Jonker (Bruse Boys) De teamcompetities ko men in september en ok tober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spe lers en trainers. Vandaag: MZC'11 en Bruse Boys, de Schouwse tweedeklas sers die zaterdag aan de competitie beginnen. MJesse van der Lin den in actie namens MZC'11. FOTO KEES BIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 72