O O) CD O 14 ZEELAND Tóch Beach Event in 's-Heerenhoek Martijn Lindenberg kaapt koninginnerit OZK in Wemeldinge zonder publiek Eline van Campen en Merlot Broekaart waren pioniers van het meisjesvoetbal in Graauw. Maar de historie van het vrouwenvoetbal bolwerk gaat al 25 jaar terug. Het Beach Event 2020 kan dit weekend toch plaatsvinden in 's-Heerenhoek. Na goed over leg met de Gemeente Borsele is er groen licht gegeven aan de organisatie. Die is daar bijzon der content mee: ,,Dat het doorgaat is op zich al bijzonder te noemen, omdat het één van de weinige evenementen is die door kan gaan." In 's-Heerenhoek wordt jaarlijks een kunst- strand aangelegd voor het evenement, dat start morgen met bedrijvenvolleybal. Zater dag is het Beach voetvolley kidstoernooi en op zondag hét Beachvoetvolleytoernooi. 'Nacht van de Vedett', de jaarlijkse feestavond van Beach Event zal door de huidige Covid-19 maatregelen niet plaatsvinden dit jaar. De dagzege voor Miguel Angel Lopez op de Col de la Loze betekende in de Lezerstour een overwinning voor Martijn Lindenberg uit Veere. De gele trui blijft om de schouders van Finn den Engelsman uit Oost-Souburg. Lindenberg rekende in de koninginnerit af met Dagmar van der Salm en Nico Peek, die in elkaars wiel over de finish kwamen. In het klassement liep Den Engelsman iets verder uit op zijn concurrenten. Thijs Nagelkerke blijft met 39 punten achterstand voorlopig zijn grootste uitdager. Ook de tweede wedstrijd voor het Open Zeeuws Kampioenschap (OZK), die zaterdag wordt verreden in Wemeldinge, moet zonder publiek worden afgewerkt. De organiserende motorclub De Sproeier moet alle zeilen bijzet ten om rijders en begeleiders die hebben inge schreven onderdak te bieden. „Ruimte voor het publiek is er om die reden hoe spijtig ook, niet, zegt secretaris Frank Rottier, het kost al de nodige moeite om alle rijders een plek te geven met alle coronaregels die er zijn." De vier wedstrijden meetellend voor de titelstrijd - Vlissingen, Wemeldinge, Rilland en Axel - lijken een record aantal deelnemers op te leve ren. Zowel Vlissingen als Wemeldinge waren al voortijdig volgeboekt. De eerste wedstrijd in Vlissingen leverde spannende duels op in de diverse klassen. Zo ging de dagzege in de 125 cc naar de in het Bel gische Zwevezele woonachtige en uit Terneu- zen afkomstige crosser Seth van Tatenhove. Hij stelde deze veilig door in de laatste ronde Denzel Vervaet uit Moerbeke van de kopposi tie te verdringen. De 250 cc leverde winst op voor Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen die in beide manches plaatsgenoot Dailey van de Ketterij achter zich wist te houden. Mark Boot uit Kamperland zegevierde in de 500 cc. Ver der komen aan de start de veteranen, dames, 50 cc, 65 en 85 cc kleine en grote wielen. De trainingen in Wemeldinge beginnen om 09.30 uur. De eerste wedstrijd vanaf 12.00 uur. v/d Lijke Beker Hontenisse Henk van de Voorde Graauw Op een zonovergoten sportpark 'de Boom- wai' nam Eline van Campen (23) afgelo pen zondag in de be kerwedstrijd tegen HVV'24 voor lopig afscheid als keepster van VV Graauw. Ze stond meer dan tien jaar onder de lat bij de Oost Zeeuws-Vlaamse club, maar van wege werk in Amsterdam hing ze met pijn in het hart haar keepers handschoenen aan de wilgen. Ze had nauwelijks wat te doen tegen de Hulsterse vrouwen. Het combi natievoetbal van Graauw werd be loond met een 5-0-zege, terwijl eerder al met 4-1 werd gewonnen van Vogelwaarde. Daardoor beke ren de vrouwen van VV Graauw verder. Van Campen was samen met onder andere Merlot Broekaart (22) pionier van het meisjesvoet bal in Graauw. De eerste scher mutselingen van voetballende vrouwen bij de club van groen-wit vonden echter al plaats toen beide dames nog niet eens waren gebo ren. De kiem van damesvoetbal- bolwerk Graauw is namelijk 25 jaar geleden gelegd, al werd er toen (onder supervisie van Mario Ka- moen) alleen nog maar getraind. Anno 2020 is er naast het senio renteam bij de vrouwen - dat al bijna 9 jaar onder de bezielende leiding staat van restaurateur Ed win Hendriks - ook een meisjes team onder 19, dat getraind wordt door agrariër Joost Mangnus (voormalig spits bij Graauw 1). Te vens is er, onder de vlag van Graauw/HVV'24, een meisjesteam onder 15. Rampzalig ,,Merlot en ik kennen elkaar al donderdag 17 september 2020 STRANDSPORT LEZERSTOUR De tweede OZK-wedstrijd wordt zonder publiek verreden bij Sproeier in Wemel- dinge. foto johan van der heijden MOTORCROSS 74 Wielrenner Nick van der Lijke uit Mid delburg werd gisteren 74ste in een nogal chaotische tweede etappe van de Ronde van Luxem burg. Lees zijn verhaal op pa gina 16. 19.31 Vier Zeeuwse ploegen komen vanavond in actie in het kader van de districtsbeker. Koewacht- BSC, Rimboe- Sluis, Nieuw- Borgvliet-Bier- vliet en Steen- WVV'67 wor den allevier om 19.30 uur de wei in gefloten. 4-2 In de krant van gisteren stond per abuis dat Hontenisse met 4-2 had verloren bij Grenswach ters. De ploeg van Veli Eryu- ruk speelde echter tegen Devo. Grens wachters ver loor van Philip pine (2-6). ttattiMtHHÜ Archieffoto uit 2013 van VV Graauw B1 meisjes. foto vv graauw a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 71