II Vragen over randweg Vogelwaarde Meedenken over opvolger Jan Lonink Komst mfc Aardenburg lijkt zeker 7 Kapelle verwijdert dode buxus HOEK TWEE VRIENDINNEN BEGINNEN ROMMELMARKTWINKEL Als je dol bent op rommelmarkten en die zijn afgelast door corona, dan begin je gewoon jouw eigen rommelmarkt. AARDENBURG Niets lijkt een multifunctioneel centrum (mfc) met een grote sporthal en dorps huis in Aardenburg nog in de weg te staan. Politiek Sluis mort wel wat over de extra kosten van bijna 2 miljoen euro, maar ziet de meerwaarde voor het stadje. Het college van burgemeester en wethouders had de voorkeur voor zo'n uitgebreid mfc al uit gesproken. Ondanks dat de bouw ongeveer 6,5 miljoen euro kost, haast 2 miljoen euro meer dan Sluis eerder dacht nodig te hebben. Dat riep vragen op bij alle partijen tijdens een com missievergadering van de ge meenteraad dinsdagavond. Sluis heeft een vierkanteme- terprijs van 2700 euro aangehou den, verklaarde wethouder Jack Werkman. Daarmee volgt Sluis de norm die de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft opgesteld. Een grotere sporthal en de in tegratie van het dorpshuis in het mfc, waar ook de school en kin deropvang naartoe verhuizen, kreeg desondanks de steun van alle partijen. ,,Het college heeft gedaan waar we om vroegen", vatte Lia Flikweert (Onafhanke lijk West) samen. De bouw kan rond de jaarwis seling 2021/2022 klaar zijn. PLAATS Kapelle is alle dode buxusstruiken beu. Op de be graafplaatsen moeten ze daarom allemaal weg. Ook op de graven. De gemeente informeert de be zitters van de graven met infor matieborden. 'Veel buxusstrui- ken op de begraafplaatsen zijn aangetast of dood. Die dode buxusstruiken willen we ver wijderen', laat de gemeente we ten. Inmiddels zijn de struiken in eigen beheer van de gemeente al verwijderd. Het gaat nu nog om de exemplaren die particu lieren hebben aangebracht. Gek zijn ze op rom melmarkten, de Ter- neuzense vriendin nen Ria Steenbakker (76) en Gonda Aude- naerd (75), maar ja, die zijn in deze coronatijd allemaal afgelast. Oké, dachten ze, dan beginnen we toch zelf een rommelmarkt winkeltje. Met hulp van Ria's dochter, Marjan Steenbakker, is het gelukt. De twee dames hebben gister middag voor het eerst hun nering geopend, in de garage naast Mar- jans huis aan de Hoekseweg 3. Ie dereen die wel eens van Hoek naar Terneuzen rijdt of an dersom, weet de plek te vinden, bij de overgang van het goederen spoorlijn van Dow. ,,Ideaal", vin den de twee vriendinnen. Spullen Ze waren eraan toe. Om twee re denen: vrienden, kennissen en bekenden bleven maar spullen brengen voor de rommelmarkten waar ze anders verkopen, en voor de gezelligheid samen. ,,Weet je, je kunt wel overal bij bekenden koffie gaan drinken, maar daar ben ik niet zo van", verklapt Ria. ,,Ik moet bezig zijn, en dat kun nen we hier nu gelukkig." Dochter Marjan heeft haar al niet zo volle garage leeggemaakt. Ria en Gonda hebben met haar de ruimte vervolgens ingericht. Tweedehands kleding, schoenen, serviesgoed, schilderijen, foto lijstjes, dekbedden, wat boeken, zelfs een (net gebrachte) stereoto ren, kortom alles is er te vinden wat je op rommelmarkten ook te genkomt. Trouwpak ,,Zie je dat pak hangen", wijst Gonda, ,,dat is een trouwpak, maat 54. De eigenaresse kon het niet meer aan, nadat ze veel was afgevallen. Ze heeft nu maat 44." Belangstellend vraagt Marjan: ,,Hoe heeft ze dat voor elkaar ge kregen?" Het antwoord wil ze ei genlijk niet eens horen. Het doet er niet toe. Zoals ook op rommelmarkten gebruikelijk is, is alles laag ge prijsd. Voor vijftig eurocent of een euro heeft iedereen al veel uitzoek. Maar er zijn ook duur dere artikelen, sokken die de da mes zelf breien. ,,Daar mag je toch wel wat meer voor vragen, vind je niet. Je hebt daar veel werk aan en Ik moet bezig zijn en dat kunnen we hier nu gelukkig ze zijn stevig." Ria en Gonda doen het zeker niet voor het geld. Voorop staat dat ze er plezier aan beleven, nog goede spullen een tweede leven geven en mensen ontmoeten. De opbrengst is ook niet voor hen zelf. Gonda vertelt een echtpaar uit Terneuzen te kennen dat ze geregeld hielp. Hun zoon, die in Apeldoorn woont, steunt een schooltje in Gambia. ,,Met het geld dat wij jaarlijks ophalen, kan hij wel twintig kinderen helpen." Openingstijden En o ja, wat zijn de openingstij den van hun rommelmarktwin keltje. Ria somt ze op. Gonda re ageert direct: ,,Kunnen die niet ruimer?" En zo komt eruit dat het winkeltje elke woensdag, donder dag en zaterdag open zal zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Gonda: ,,Of la ter, als er nog mensen zijn. We hebben de tijd aan ons eigen." Op Rapenburg, de weg door Vogel waarde naar Hengstdijk en Kloos- terzande, is het veel te druk. Om wonenden trekken al jaren aan de bel over de drukte, trillingen en ge luidsoverlast. Een randweg ten oos ten van Vogelwaarde moet dat pro bleem oplossen. Een onderdeel van het plan is ook uitbreiding van hoefijzerfabriek Kerckhaert. Die wordt nu ontsloten via Rapenburg en straks via de randweg. Op het bestemmingsplan wer den tien bezwaren ingediend van omwonenden, wier tuin straks grenst aan de randweg. Er wordt ge luidshinder gevreesd en waarde vermindering van huizen. Geluidswal langs randweg ten oosten van het dorp moet geluid dempen Het Hulster college stelde daarom al voor om een grondwal te maken, die geluid dempt en het zicht op de weg blokkeert. Dinsdag werd het plan besproken in een commissievergadering. Naast lof riep het ook vragen op van met name Groot Hontenisse en SP. Wat gaat zo'n grondwal bijvoorbeeld kosten en is asfalt dat geluid dempt wel geschikt voor de locatie en on dergrond? Eventuele financiële ri sico's moeten in kaart worden ge bracht. De commissieleden hopen ook dat het college alle omwonen den meekrijgt. Wethouders Jean-Paul Hageman en Gino Depauw wilden zorgen wegnemen. Dit is hét moment, be toogde Hageman. ,,Ik denk echt dat we binnen het budget kunnen blij ven. Het is wel belangrijk dat we in overleg gaan met mensen en dat we er op een nette manier uitkomen." Er wordt goed gekeken naar de on dergrond en het soort asfalt, zei De- pauw. De raad beslist op donderdag 1 oktober. Alle Terneuzenaren krijgen de kans mee te denken over de eigen schappen en kwaliteiten waaraan de nieuwe burgemeester van Ter- neuzen, de opvolger van Jan Lonink (foto), moet vol doen. Lonink, burgemees ter van Terneuzen sinds 2003, vertrekt 1 mei volgend jaar. Hij bereikt later die maand de pensioengerechtigde "rm': leeftij d voor burgemeesters van 70 jaar. Het is aan de gemeenteraad een profielschets te maken voor zijn opvolger. Vooraf worden in woners, ondernemers en maat schappelijke organisaties alvast gevraagd hun ideeën daarvoor te spuien. Een enquête via internet (ter- neuzen.nl) is daarvoor opgezet die tot uiterlijk maandag 28 sep tember 09.00 uur kan worden ingevuld. De ge meenteraad zal de re sultaten van de inge vulde enquêtes gebrui- y/ ken bij het opstellen van de profielschets voor de nieuwe burgemeester die in oktober klaar moet zijn. Vervol gens begint de procedure en kun nen kandidaten solliciteren. donderdag 17 september 2020 Volop keus vanaf één euro Harmen van der Werf Hoek Ria Steenbakker (links) en Gonda Audenaerd voor hun gloednieuwe rommelmarktwinkeltje langs de Hoekseweg tussen Hoek en Terneuzen, direct naast het goederenspoor van Dow. foto anne hana - Ria Steenbakker, mede-oprichtster winkeltje Een nieuwe weg om Vogel waarde te verlossen van zwaar doorgaand verkeer, wordt door politiek Hulst grotendeels omarmd, maar roept ook nog vragen op. Sophie Stockman Hulst Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70