Stoffenspektakel is terug in Goes IN DE REGIO 6 Hoge kosten in Reimerswaal MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Kruiningen Kinderen die zijn aangewezen op het bijzonder onderwijs én op meer dan zes kilometer van zo'n school wonen, hebben recht om op kosten van de gemeente gehaald en ge bracht te worden. Vooral in dunbe volkte gemeentes zonder speciale scholen, loopt dit in de papieren. Van alle gemeenten in de Ooster- schelderegio is Reimerswaal het meest kwijt aan de taxibusjes. Tot grote schrik van de gemeente raad en wethouder Dirk Verburg bleek dit voorjaar dat de jaarlijkse kostenpost van bijna een half mil- j oen euro in 2020 en 2021 oploopt tot zo'n 750.000 euro. De grootste boos doener is het faillissement van TCR dat uitvoeringsinstantie SWVO er eind 2019 toe dwong voor tonnen extra over te stappen naar een an dere aanbieder, Connexxion. Onacceptabel Ondanks deze onvoorziene gebeur tenis, vond een grote meerderheid in de raad de oplopende kosten voor welzijnszorg onacceptabel. Behalve dat de begroting van het SWVO werd afgekeurd, kwam er ook on derzoek naar de kosten. Bureau Be- renschot, dat toch al opdracht had om de SWVO door te lichten, pre senteerde deze week de bevindin gen over de Wmo-uitgaven van Rei- merswaal. Berenschot constateert dat het aantal leerlingen daalt, maar de kosten toenemen. Dat het effi ciënter kan, werd het adviesbureau al gauw duidelijk. Zo hebben de spe ciale scholen verschillende begin- en eindtijden. ,,De chauffeur moet soms een half uur wachten. Dat zijn dure uren. En de kinderen moeten in de tussentijd in het busje blijven zitten en mogen niet op het school plein spelen", zei één van de onder zoekers. De chauffeur moet soms een half uur wachten. Dat zijn dure uren Ze adviseren ook op aan het begin van de schoolcarrière een vervoers plan te maken, waarin het kind toe werkt naar zelfstandig reizen met het openbaar vervoer. Zolang de kinderen nog met busjes moeten worden gehaald en gebracht, is het voordeliger om één afzetadres te hanteren in plaats van dat ze de ene dag bij vader, de andere dag bij moe der en de derde dag naar de oppas worden gebracht. De gemeenteraadsleden waren ook geïnteresseerd in de aanbeve ling van Berenschot om de scholen te vragen zelf het vervoer te organi seren. Bij andere onderwijsinstel lingen is het gebleken dat dit kosten bespaart. Willem Adriaansens Goes ,,We werken dit keer met tijdvak ken van duizend bezoekers", zegt organisator Julian Timmerman. ,,In de ochtend van negen tot twaalf uur, en 's middags met twee vakken van twaalf tot drie en van drie tot vijf uur." En dat is nog lang niet al les aan corona-aanpassingen. De veranderingen beginnen ei genlijk al van te voren. Want reser veren is gewenst, anders loop je de kans voor een dichte deur te staan. ,,Maar er is nog wel ruimte voor spontane bezoekers, hoor", laat Timmerman weten. ,,Voor het eer ste slot zitten we op 80 procent be zetting aan inschrijvingen, voor het tweede ongeveer op 70 procent en voor het laatste tijdvak hebben we ongeveer 50 procent aanmeldingen. Dus er kunnen nog mensen bij." In de Zeelandhallen is op last van de gemeente Goes eenrichtingsver keer ingesteld. Dat wordt ook regel matig omgeroepen. Met pijlen op de vloer is de route aangegeven. En die loopt dit keer door twee hallen in plaats van maar ééntje. Timmer man: ,,De gemeente heeft ons die tweede hal erbij gegeven om vol doende afstand te kunnen garande ren. Normaal is er drie meter af stand tussen de kramen, nu zeven meter." Normaal is er drie meter afstand tussen de kramen, nu zeven meter Het weerhoudt de bezoekers er niet van om flink stoffen in te slaan. Met of zonder mondkapje. Ook An- gelika Wetzels uit Niederkassel (Duitsland). ,,Dat is tussen Keulen en Bonn", legt de bezoekster uit. ,,Ik heb daar een winkel waar ik pak ketten verkoop om zelf teddyberen te maken." Voor die teddyberen kan Wetzels wel wat stof en stofinspiratie ge bruiken. Ze komt dan ook al jaren naar het Goese evenement. ,,We passen onze vakantie er zelfs op aan. We zitten in Oostkapelle en hier in Goes laden we onze auto vol met stoffen." Uitstekend geregeld Met plastic tassen, rolkoffertjes en bolderkarren struinen de overige bezoekers langs stoffenkoning, stoffendiscount en andere stoffen- experts. „Uitstekend geregeld, hoor", zegt een bezoekster terwijl ze met een paar gevulde tassen om kwart voor tien alweer de deur uit loopt. ,,Maar ik kom vanmiddag nog een keer terug. Want alles in een half uurtje lukt niet." Waarschijnlijk neemt ze dan ook één van die spontane bezoekers mee. ,,Mijn dochter! Ik heb allemaal foto's gemaakt en die zet ik nu naar haar door. Dan kan ze vanmiddag ook nog even meekomen. Want het is hier echt prima geregeld." Training ambassadeurs Nathalie Pagie Garagesale donderdag 17 september 2020 Vervoer van leerling kan goedkoper Reimerswaal hoeft niet lijdzaam toe te zien hoe de kosten voor leerlingenvervoer de pan uitrij zen. Door het mes te zetten in het aantal afzetadressen en kin deren eerder met het openbaar vervoer te leren reizen, kan de gemeente geld besparen. Ook scholen kunnen hun steentje bij dragen, door tijden op elkaar af te stemmen of het vervoer zelf te regelen. - Onderzoeker Het stoffenspektakel in Goes is terug van weggeweest. Het evenement werd in maart van dit jaar nog afgelast vanwege corona, maar gisteren was het weer stof happen als vanouds in de Zeelandhallen. Alhoewel, helemaal als vanouds was het niet. Er was dit keer zelfs een hoop anders dan anders. - Julian Timmerman ®Kijk op de site bij /video Stoffenspektakel Goes in coronastijl GOES In Goes wordt morgen een training gegeven aan nieuwe NAH-am- bassadeurs van patiën tenvereniging Hersenlet- sel.nl. Een ambassadeur geeft op basis van zijn/haar eigen ervaring met hersenletsel voor lichting aan anderen door middel van dialoog- bijeenkomsten. Informa tie opvragen en aanmel den voor de training kan via zeeland@ hersenletsel.nl of 06 - 15091924. Voor leden van patiëntenver eniging Hersenletsel.nl is deze training gratis. GOES Schrijfster Nathalie Pagie signeert zaterdag haar eigen boeken op twee locaties in Goes. Nathalie Pagie heeft meerdere bestsellers op haar naam staan. Twee van haar werken hebben de ThrillZone Award ge wonnen voor Beste Ne derlandse thriller. Pagie staat vanaf 12.30 tot 14.00 uur bij boekhandel Het Paard van Troje en van 14.00 tot 15.30 uur in De Koperen Tuin. En tree is gratis. GOES Nathalie Pagie. foto melanie e. rijkers De wijk Noordhoek in Goes houdt zaterdag een garagesale. De be woners van de wijk zul len van 10.00 tot 15.00 uur allerlei artikelen aan bieden vanuit hun ga rage of de stoep. Van kleding tot boeken en van gereedschap tot servies. Er zullen platte gronden klaar liggen om zo de deelnemende be woners te kunnen vin den. De toegang is gra tis. COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie 'Sur Col'; Pan- nakooi Goes-West, 14.00-15.30 uur: Sport&Spel voor kin deren van 6-12 jaar; Jeugdcentrum Goes- Noord, 14.00-16.00 uur: Creatieve activi teiten voor kinderen van 8-12 jaar; Gras veld Bergweg, 15.15 16.45 uur: Sport&Spel en Creatieve activi teiten voor kinderen van 6-12 jaar; De Spinne, 19.30 uur: Kennismakingsles stijldansen; Atletiek baan, 20.00 uur: Na jaarscursus 'Samen leren hardlopen' HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Ga lerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Frederique Repko 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief'; Heer Arendhuis, 19.45 20.30 uur: Les 'Jump Fun' KAPELLE Gymzaal Molenvate, vanaf 08.45 uur: Sport& Spel activiteiten voor 60+; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie KRUININGEN Bach- ten Vaete, 09.00 12.00 uur: Inloop spreekuur Reimers- waalse wijkagenten; SINT-ANNALAND Havenplein, 13.00 16.00 uur: Week markt. Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Angelika Wetzels uit Duitsland komt elk jaar speciaal naar het stoffenspektakel. fotomarcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67