B 7 (S)COOL ON WHEELS CLINIC BASISSCHOOL DE KLIMOP 13.790 Zit je in een rolstoel? Ah, wat zielig. Tot je Kris van der Werve uit Noordgouwe ontmoet. Die weet hoe je uit alles het maximale kunt halen. Een ochtendje (S)Cool on Wheels en ze moet kinderen aan hun haren uit de rolstoel trekken. ,,Dit is echt zó cool." I est moeilijk ook, vertellen keen paar meiden uit groep '7/8 van basisschool De Klimop in Dreischor. Met hun klasgenoten scheuren ze in hun 'quickies' over het schoolplein, spelen rolstoelbasketbal en draaien rondjes om pylonnen. ,,Je wilt het liefst tempo maken, maar dan moet je opeens remmen voor een ander. Sturen in de bocht is ook moeilijk. Maar de rolstoelen zitten wel heel fijn en het is ook superleuk." Precies daar is het Kris van der Werve om begonnen. „Niemand wil in een rolstoel zitten, maar een sportrolstoel vinden ze hartstikke leuk om uit te proberen." Dus gaat ze jaarlijks met een stapel rolstoe len van (S)Cool on Wheels, een project van het Fonds Gehandi captensport, langs bij vier Schou- wen-Duivelandse basisscholen. ,,De kinderen zijn eigenlijk altijd enthousiast. Het is natuurlijk een unieke ervaring." Skiën De clinic van (S)Cool on Wheels is niet alleen ploeteren en racen op schoolpleinen en in gymzalen. Er wordt ook met elkaar gepraat en naar filmpjes gekeken van onder meer extreme sporters. „Daardoor leren ze dat alles mogelijk is. Dat is wat ik zo belangrijk vind. Niet dat iedere rolstoeler die je op de hoek van de straat tegenkomt op één been kan skiën. Maar er kan zó veel. Er is voor bijna iedereen met een beperking wel werk te vinden, een hobby te vinden en dus ook een sport te vinden. Als je maar naar die mogelijkheden kijkt." Juf Ellen Oosting merkt de inte resse voor het onderwerp bij haar leerlingen. ,,Het is een bijzondere ervaring en het zorgt ook voor een stukje bewustzijn. Het mooie aan Kris is dat zij alles vanuit het posi- Er is voor bijna iedereen met een beperking wel een sport te vinden tieve benadert. Ze kijkt naar alles wat wél kan. Dat nemen de kinde ren mee." Van der Werve gaat geen vraag uit de weg. Hoe ze naar de wc gaat en wat ze allemaal wel of niet kan? Kom maar op. De Noordgouwse, die zelf onder meer kampt met hy permobiliteit, is altijd open. ,,In het begin vinden ze het zielig dat je in een rolstoel zit, maar na een uurtje is dat helemaal over." Zij denkt dat de kracht van (S)Cool on Wheels ligt in de combinatie in formeren en uitproberen. ,,Dat zorgt ervoor dat het verankert. Deze leerlingen zijn de bazen van de toekomst. Die later mensen ho pelijk niet op hun rolstoel afserve- Het is een bijzondere ervaring en zorgt ook voor een stukje bewustzijn ren. Maar die zeggen: kom maar op sollicitatiegesprek en laten we eens kijken wat er mogelijk is." beleef t bij LANGEWEG1A (BEDR.PARK HEINENOORD) 'j HEINENOORD T 0186 - 60 40 00 klantcijfer Jan Hop Subaru Roosendaal www.janhop.nl donderdag 17 september 2020 SD Ploeteren en racen op het schoolplein Esme Soesman Dreischor -Kris van der Werve, verzorgt clinics van (S)Cool on Wheels -Ellen Oosting, docent groep 7/8 De Klimop in Dreischor uw nieuwe caravan al vanaf volledig rijklaar ■www.campolife.nl1 Alléén bij Jan Hop met 5 jaar garantie en Gratis trekhaak De ultieme hybride voor elk avontuur. Hybrid, the Subaru way Zelf ontdekken? Ga naar www.janhop.nl/subaru of bezoek onze showroom! Kris van der Werve temidden van leerlingen uit groep 7/8 van De Klimop in Dreischor. foto marieke mandemaker Confidence in Motion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 66