Explosies in Moggestraat zijn zoveelste overlastgeval 'Gezonde bomen kappen kan niet' IN DE REGIO 6 Ook Zeeuwland is het zat MIJN DORP, MIJN STAD BEZOEK BURGEMEESTER OP DE FIETS Praten wil iedereen wel, maar niet met naam en toenaam. Doodsbang zijn ze voor represailles, want het rommelt al maandenlang in de straat. In januari heeft een nieuwe bewoner z'n intrek genomen in het huis waar in de nacht van dins dag op woensdag waarschijnlijk iets explosiefs in de achtertuin is gegooid. „Sinds hij hier woont is niks meer normaal. Die man is drugsverslaafd en er wordt gezo pen. Het is écht hopeloos." Kei door het raam De bewoner van het huurhuis, die voor verder onderzoek naar het po litiecellencomplex is overgebracht, heeft regelmatig mensen in huis. Eén van die logees zorgde recent nog voor problemen, klinkt het in de straat. Hem was de toegang tot de woning ontzegd, waarna hij te rugkwam om een kei door het keukenraam te smijten. ,,Dan moet je toch aardig hard gooien. Want dat is dubbel glas." Veel mensen in de straat hebben het er moeilijk mee. Een van hen, die al decennia lang in de wijk Malta woont, gaat er zelfs voor ver huizen. De nieuwe buurtgenoot zorgt voor herrie (,,Ze leven daar alleen maar 's nachts") en voor een onveilig gevoel. Ook zijn ze bang om de bewoner op de overlast aan te spreken. Bang om uitgescholden te worden of erger. ,,We durven zelfs de politie niet te bellen. Straks wordt er nog iets bij ons naar binnen gegooid." Gelijk Er is daar inderdaad echt sprake van overlast, reageert directeur Marco van der Wel van Zeeuwland klip en klaar. ,,Het heeft al langer onze volle aandacht. De buurt heeft gelijk." Dat de Moggestraat- bewoner al niet eerder uit zijn huis gezet is, heeft te maken met hoe het wettelijk in Nederland is gere geld. Een huurovereenkomst valt alleen via de rechter te ontbinden en daarvoor is een flink dossier no dig. ,,Maar nu is het klaar. Nog één incident en we stappen naar de rechter. Dan hebben we denk ik ook genoeg in handen. Daarnaast wil ik met de burgemeester in overleg om te kijken of er nog an dere mogelijkheden zijn om bij voorbeeld de woning te sluiten. We willen hier een einde aan ma ken en onze andere klanten in de straat en de rest van de buurt nor maal woongenot bieden." Getuigen De politie heeft de zaak in onder zoek. Getuigen kunnen zich tele fonisch melden via: 0900-8844 of appen naar nummer 06-1220 7006. Esme Soesman Zierikzee Zomaar gezonde lindebomen kap pen of geld verspillen aan zaken waar niemand op zit te wachten: dat is niet meer van deze tijd, vin den de ondertekenaars. Al hele maal niet zonder overleg te voeren met omwonenden. Dat de kademuren dringend aan herstel toe zijn, wordt door nie mand betwist. Maar, waarschu wen de initiatiefnemers: duw een circa 10 jaar oud herinrichtings plan er niet zomaar door. Bespreek alles wat er bij de restauratie en de Bijna 1400 handtekeningen om lindebomen Oude Haven te behouden herinrichting komt kijken met el kaar en neem daar de nieuwste in zichten in mee. Inclusief de toe stand van de bomen. ,,Dan geef je iedereen de gelegenheid om dit op basis van deskundige adviezen te beoordelen. DSt is de intentie van ons verhaal. Het is niet onze inten tie stennis te schoppen", aldus Wim Klaassen. Beeldbepalend Samen met Oude Haven-bewo ners Hans de Jong en Pauline de Gijt bood hij woensdag de stapel handtekeningen aan burgemeester Jack van der Hoek aan. De Gijt startte die petitie toen ze uit de krant vernam dat de bomen aan de Oude Haven gekapt zouden gaan worden. Dat heeft niet alleen tot heel veel krabbels geleid, maar ook tot veel persoonlijke reacties. De Jong: ,,De bomen zorgen voor sfeer en zijn beeldbepalend. Er lopen duizenden mensen langs die hier de huizen fotograferen. Ook toe ristisch zijn ze interessant." Beiaardconcert Laarzentocht Stadswandeling «Tc» donderdag 17 september 2020 Wat er zo heeft geknald is nog niet bekend, maar de schrik zit er goed in bij omwonenden van de woning aan de Moggestraat in Zierikzee waar in de nacht van dinsdag op woensdag zware explosies klonken. ,,Het leek Beiroet wel", klinkt het op straat. Esme Soesman Zierikzee Maar liefst 1385 mensen heb ben hun handtekening gezet onder de petitie die pleit voor behoud van de bomen aan de Oude Haven in Zierikzee. De noodkreet: maak een pas op de plaats met de plannen die er liggen voor kadeherstel en her inrichting. Want in tien jaar tijd is veel veranderd. ZIERIKZEE Stadsbeiaardier Janno den Engelsman sluit za terdag het concert-bei aardseizoen af in Zierik zee. Op het programma staan uitsluitend be kende klassieke werken. Denk aan Bist du bei mir van Bach, Largo van Handel en het Slaven koor van Verdi. Het con cert begint om 14.30 uur op het binnenplein van het Stadsmuseum in Zierikzee. De toegang is gratis. SINT-ANNALAND Staatsbosbeheer houdt zaterdag een wandeling langs en over de schor ren en slikken van Sint- Annaland. De wandeling onder de naam 'Natte Laarzentocht' gaat om 10.00 uur van start aan het einde van de Sluis- polderweg te Oud-Vos- semeer. De kosten bedragen 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinde ren tot en met 12 jaar. Zie voor meer informatie op staatsbosbeheer.nl/ activiteiten. ZIERIKZEE StoryTrail houdt zondag weer een stadswande- ▲Janno den Engelsman. foto dirk-jan gjeltema ling door Zierikzee. Tij dens de stadswandeling neemt verhalenverteller Hildebrand de deelne mers meenemen op reis langs de geschiedenis van Zierikzee. De thea terwandeling gaat om 14.00 uur van start vanaf de Vissersdijk. Reserve ren voor de wandeling is noodzakelijk en kan via storytrail.nl. Gebruik de code STORYTRAIL4AA3252 voor korting. BROUWERSHAVEN Den Osse haven, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart met Rede rij Zeeland; Tonnen- magazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 09.00 en 13.00 uur: Yoga; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum geopend, tentoonstelling Schouwen-Duiveland Bevrijd; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie 'Sur Col'; De Spinne, 19.30 uur: Kennisma kingsles stijldansen; Atletiekbaan, 20.00 uur: Najaarscursus 'Samen leren hardlo pen' NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Wandeling door het maïsdoolhof; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 21.45 uur: Pilates door Jorinde Praet, 19.30-23.30 uur: Kla- verjasclub; RENESSE Landgoed Slot Moer- mond, gehele dag: Wandelroute Kabou- terbos; ZIERIKZEE FiZi, 16.00 uur: Slag om de Schelde, 20.00 uur: My Salin ger Year; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling Cristóbal Mondragón; Voor veel activiteiten- moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. r-i.v- -v. - - :ir DREISCHOR Al dik 20 jaar wordt er om ge smeekt. En nog altijd is niet duidelijk of het fietspad langs de Zuiddijk-Roterijdijk vanuit Dreischor richting Zierikzee er komt. Het ken nismakingsbezoek van burgemeester Jack van der Hoek woensdag werd aangegrepen om de gevaarlijke weg nog eens onder de aan dacht te brengen van het gemeentebestuur. Op een leuke manier. Dorpsraadvoorzitter Leone van der Sar, de burgemeester en nog wat dorpsgenoten fietsten samen een stukje over de dijk. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65