3 dagen Valkenburg mm l.ï. Nieuwe maatregelen zijn noodzakelijk als rond grote steden het aantal besmettingen stijgt, waarschuwde het RIVM. Coronaminister Hugo de Jonge zoekt nu snel naar manieren om lokale brandhaarden te doven. 4 CORONA BESMETTINGEN www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cra Virologen houden al wekenlang hun hart vast vanwege het snel oplopende aantal besmet tingen. Vooral de steden en omliggende dor pen in de Randstad kleuren donkerrood op de coronakaart. De aantallen daar liggen flink hoger dan de zogeheten signaalwaarden op het dashboard, de 'rode alarmlamp' die aan geeft dat actie nodig is. ,,We willen het aantal besmettingen zo laag mogelijk houden, dan moet je dus wel zorgen dat het niet uit de hand loopt", waarschuwde Jaap van Dissel van het RIVM. Voor minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) is nu ook het moment gekomen om in te grijpen. Morgen kondigt de bewindsman voor verschillende regio's stap pen aan om het coronavirus daar te temmen. Het virus laait hier simpelweg te veel op en er zijn enkele duidelijke bronnen aan te wijzen. De Jonge: ,,We hebben heel goed geanaly seerd: waar zitten de besmettingshaarden? Met name in het westen. Met name in de grote steden. Met name onder jonge studen ten. Met name in thuissituaties. Dat maakt het niet makkelijk om één maatregel te tref fen, een 'silver bullet' te gebruiken, die het aan tal besmetting naar beneden zal brengen." Met een silver bullet bedoelt de minister een oplossing die op zichzelf simpel is, maar wel grote positieve gevolgen heeft: een wonder middel dus. Dat bestaat helaas niet bij coro- nabestrijding, is de afgelopen maanden wereldwijd al gebleken. Toch is de instrumentenkist van De Jonge en de regionale gezagsdragers niet leeg. Want ook het virus gedijt slechter als wij beter ons best doen. Sowieso is het dus een optie voor burgemeesters om de standaard coronaregels strikter te handhaven (hygiëne, thuisblijven bij klachten en de 1,5 meterregel). Daarnaast kan groepsvorming worden ver boden of kunnen brandhaarden gesloten worden. Denk aan de plaatselijke kroeg, stu dentenvereniging of sportschool. Verder is het een optie om kwetsbare groepen extra te beschermen, bijvoorbeeld in tehuizen. In het uiterste geval staat zelfs een inreisverbod (lockdown) op de lijst voor een regio. Onrustig Viroloog Marion Koopmans (Erasmus MC) noemt extra maatregelen in regio's waar de besmettingen oplopen, 'niet meer dan lo gisch'. ,,Hier zat ik al op te hopen, want ik word erg onrustig van de flinke stijging van het aantal positieve gevallen. Het is verstan dig voor een regionale aanpak te kiezen, aan gezien er grote verschillen zijn in het land." Wat voor extra maatregelen er worden af gekondigd, is nu nog niet duidelijk, maar Koopmans kan zich voorstellen dat er vooral naar groepen wordt gekeken waar het virus behoorlijk toeslaat. ,,Is het bijvoorbeeld ver standig om hospiteeravonden voor studenten door te laten gaan in steden als Amsterdam en Rotterdam? En wat doe je met de horeca? Uit gegevens van de GGD's blijkt dat het aantal LOCATIE GESLOTEN VANWEGE CORONA CLOSED due to cqrona Incl. diner 3 dagen Twente HP 3 dgn Nijmegen+diner donderdag 17 september 2020 GO Maatregelen uit de tijd van de lockdown zouden in sommige regio's terug kunnen komen, zoals het sluiten van scholen en verzorgingshuizen en het strenger handhaven. Brandhaarden wachten met angst en beven op code oranje Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reservedngskosten en toeristenbelasting Edwin van der Aa Sanne Schelfaut Den Haag Familiehotel in het Limburgse Heuvellandschap, op loopafstand van het centrum! 2 nachten incl. ontbijtbuffet in 3* Hotel 2000 (7,5) O 1 keer een diner (dagschotel) en gratis wifi Incl. drankje, stadsgids en lx entree Holland Casino jam Aankomsten l/m april 2021. Betaal pas bij aankomst! Hotel 't Holt, Diepenheim (7,9) 4* Fletcher Parkhotel Val Monte (8,0) 2 nachten incl. Twents ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijt en zwembad 2x een 3-gangen diner q 5()la lx een 2-gangen diner #g Gratis parkeren en wifi r »v J I Gratis parkeren en wifi O^r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4