4 DIEREN DOODGESCHOTEN CAMPING DE WITTE RAAF Net als de vaste gasten moesten ook de hertjes Camping De Witte Raaf bij Arnemuiden definitief verlaten. „Maar doodschieten was toch niet nodig?", treurt jaarplaatshouder Lineke Kerkhove. ,,En wat is er met de geit gebeurd?" LilHlliiiimii i I en knal. Dan nog één. Mijn vriendin en ik kij ken elkaar aan en even denken we aan een I klapband, en aan vuur werk. Bij de derde knal weten we: dit is niet goed." Vlak daarna ver schijnt een berichtje op de Face- bookpagina van Lineke Kerkhove bij een foto van zwanen: 'Deze le ven nog, hoor juist dat de dieren in het campingverblijf zijn afgescho ten'. Er zijn donderdagochtend 10 september even na elf uur best veel mensen op camping De Witte Raaf bij Arnemuiden, zegt Kerk hove. De Middelburgse heeft daar zelf een caravan op een jaarplaats. Na de knallen gaat ze naar het die- renparkje bij de ingang, maar dan is er al niks meer te zien. ,,'s Mid dags hoor ik pas wat er precies is gebeurd." Verontwaardiging De verontwaardiging is een week later nog niet gezakt bij Kerkhove en de andere jaarplaatshouders. Allemaal voelden ze zich betrok ken bij de dieren. Die zouden mee verhuizen naar kampeerboerderij De Kruitmolen. Maar omdat de jaarplaatshouders daar niet meer terechtkunnen, moet ook voor de dieren een andere plek worden ge vonden. Drie hertjes, een geit, een bokje, twee hanen en een stuk of tien kippen leefden in een dierenver blijf op De Witte Raaf. Ze waren allemaal eigendom van dezelfde man: Eddy de Rouck, ook jaar- plaatshouder en voorzitter van Aktiegroep De Witte Raaf. ,,Op vrijdag 4 september heb ik hem gevraagd wat er met de dieren zou gaan gebeuren", vertelt Kerkhove. ,,'De hertjes gaan terug naar de le verancier en de andere dieren naar een kinderboerderij', vertelde hij. Dat heeft hij op woensdag ook nog tegen anderen verteld, en een dag later worden ze doodgeschoten." Achter raster afschieten De Rouck heeft wel degelijk ge probeerd ze elders onder te bren gen, maar dat is niet gelukt, be weert hij. ,,Ja, achteraf had ieder een ze wel willen hebben. Maar als het erop aankomt, komt niemand ze halen." Zo kwam De Rouck uit bij de man die de hertjes ook heeft geleverd: Kees de Bruijn, wildhan- delaar uit Sint Laurens. ,,Ik heb van de eigenaar de opdracht gekregen om ze af te schieten", stelt De Bruijn. Omdat hij tijdelijk geen vergunning heeft dat zelf te doen, regelt hij een jager die dieren 'ach ter raster' mag afschieten. Dat zijn de knallen die Lineke Kerkhove en de andere camping- gasten horen. Dat het 'op klaar lichte dag' gebeurt, vindt Kerk- hove extra pijnlijk. ,,Maar dat moet, afschieten moet tussen zonsopkomst en zonsondergang", legt De Bruijn uit. ,,En het moet ter plekke. We hebben de veilig- Ja, achteraf had iedereen ze wel willen hebben. Maar als het erop aankomt, komt niemand ze halen heidsregels in acht genomen. Er stond een loods met een stenen muur achter." De Rouck ziet niet hoe de her tjes worden doodgeschoten, hij is op dat moment in het voederhok. ,,Ik heb ook nooit de opdracht ge geven ze te doden. Ik heb 365 da- gen per jaar voor die dieren ge zorgd. Dan laat ik ze toch niet af- knallen? Ik ging ervan uit dat ze zouden worden verdoofd en mee genomen." Het doden van de die ren kon hij ook niet meer voorko men, zegt hij. ,,Het ging zo snel. En trouwens, dan had ik wel de reke ning moeten betalen voor de leve rancier en de jager. Ik neem hen ook niks kwalijk. Iedereen doet wat hij moet doen." Spijt heeft De Rouck intussen wel. ,,Ik heb mijn excuses aange boden en ben afgetreden als voor zitter van de Aktiegroep. Ik wil nu met rust gelaten worden. Er is al de hele week politie bij betrokken en de banden van mijn auto zijn lek gestoken. Dat zal wel een wraakactie zijn." Maar voor Lineke Kerkhove is de zaak nog niet afge daan. Want niet alleen de drie her tjes zijn dood, ook de geit leeft niet meer. ,,Wat is daarmee gebeurd? Daar heeft niemand het antwoord op." Veel gehuild De andere dieren zijn wel gered. Kerkhove: ,,Ik heb gehoord dat ie mand met een mes achter dat bokje aan zat, maar dat is gelukkig voorkomen. Dankzij hulp van Die renwelzijn Walcheren is voor het bokje, de kippen en hanen nieuw onderdak gevonden in Schoon- dijke." Het laatste jaar van camping De Witte Raaf eindigt door het die renleed nog verdrietiger voor de jaarplaatshouders. „Kerkhove: ,,De mensen waren compleet in pa niek. Er is veel gehuild." Strafrechtelijk lijkt er niks mis met de manier waar de hertjes zijn afgeschoten. ,,Ik heb de opdracht uitgevoerd en daarmee is voor mij de kous af", zegt wildhandelaar De Bruijn. ,,Ik heb de eigenaar nog de keuze gegeven: wil je het vlees hebben of niet? Dat wilde hij niet. Dus nu versnijd ik de hertjes tot hondenvoer." donderdag 17 september 2020 GO 'Een knal. En dan nog één' i -1 i&Wifcii',' Het lege dierenverblijf.'FOTOMAÜRiTé^ÉpiK^ 4 v - .7; "1? W,., - -v:; - - - '■--•■.-'--.V - ,-^sSb J .■■'''Xi1 .V, ir.x Maurits Sep Arnemuiden De hertjes op camping de Witte Raaf. f Ook de geit van de camping blijkt verdwenen te zijn. FOTO LINEKE KERKHOVE -Eddy de Rouck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32