Tekort stageplaatsen mede veroorzaakt door coronacrisis Hertjes afgeschoten De Halve van Renesse De Sint Jacobskerk in Vlissingen was g isteravond tot twee keer toe uitverkocht voor een bijzonder filmconcert. De bezoekers zagen de zwijgende filmklassieker The Phantom of The Opera uit 1925. Geert Bierling, stadsorganist van Rotterdam, voorzag de beelden van passende muzikale begeleiding, vol onheilspellende klanken.Het concert was een gezamenlijk initiatief van Film by the Sea en Stichting Klassieke Muziek Vlissingen. Dierenleed op camping De Witte Raaf 350 atleten aan de start en dat in coronatijd Frank Balkenende Goes Dat is de belangrijkste conclusie uit een enquête die de vacaturesite ZeeuwseVacaturebank.nl heeft ge houden onder 250 Zeeuwse werk gevers. De coronacrisis die leidde tot een lockdown in het voorjaar kostte een aantal jongeren hun stageplek, onder meer in de horeca en de detailhandel. Alleen al voor het mbo is er landelijk een tekort aan 21.000 stageplaatsen. Voor bedrijven is begeleiding van stagiairs ingewikkelder doordat het personeel coronaveilig moet werken. Personeel doet zijn werk voor een belangrijk deel vanuit huis. Dat maakt het lastig om stu denten op de werkvloer te begelei den. De PvdA in Zeeland maakte zich vorige maand al grote zorgen dat studenten door de coronacrisis geen stageplek meer kunnen vin den. Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven en MKB-Neder- land roepen bedrijven op met cre atieve oplossingen te komen. Opvolgers De terugloop van het aantal stage plaatsen was voor ZeeuwseVaca- turebank.nl reden om 250 Zeeuwse werkgevers te bevragen. Woordvoerder Jim Goedhart: ,,Er zijn sectoren die ondanks deze cri sis schreeuwen om personeel. Ik noem maar de zorg, de bouw en de techniek. Het gebrek aan stage plaatsen is echt een gevaar voor de Zeeuwse arbeidsmarkt, want op termijn moeten veel mensen die met pensioen gaan worden ver vangen. Dan moeten er wel opvol gers klaar staan." Bijna 93 procent van de be vraagde bedrijven en organisaties biedt stageplaatsen. Veruit de meeste voor studenten hbo en Bedrijven weten niet altijd hoe ze stageplaatsen moeten aanbieden mbo. Bijna de helft (ruim 45 pro cent) is bereid om meer stageplaat sen aan te bieden. Het gros daar van betreft meewerkstages en af studeeropdrachten. Dat is potenti eel dat nu niet wordt benut. De kleine minderheid die geen stageplaatsen schept, zegt het te druk of geen menskracht te heb ben om stagiairs te begeleiden. Een kwart van de bedrijven dat wel sta geplaatsen heeft, vindt de werving en begeleiding wel tijdrovend. Eén op de vijf respondenten zegt te vens dat ze stageplaatsen moeilijk kunnen invullen. Volgens Goedhart zien werkge vers best wel dat stageplaatsen van belang zijn voor de toekomst van hun bedrijf en organisatie. ,,Ze we ten echter lang niet altijd hoe ze die stageplaatsen moeten aanbie den. Een deel van de werkgevers wil op dat punt hulp en begelei ding van onderwijsinstellingen en instanties. Ik raad ze aan stage plaatsen op onze vacaturesite te plaatsen en/of contact op te ne men met de HZ en Scalda. Want investeren in stagiairs, is ook in vesteren in je bedrijf." It donderdag 17 september 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND 4 ZEELAND16 Leerlingen vinden geen stageplek, toch is er plaats Er zijn mede door de pandemie te weinig stageplaatsen voor Zeeuwse studenten in het be roepsonderwijs. Tegelijkertijd ziet bijna de helft van de werk gevers kans om meer stage plaatsen aan te bieden. Maar er gens gaat het mis tussen onder wijs enerzijds en bedrijven en organisaties anderzijds. - Jim Goedhart, ZeeuwseVacaturebank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29