T SR5RIA- 23 Blijlevens: Koppel vrouwenkoersen aan die van de mannen voor meer aandacht De Giro Rosa is de 'Tour' van het vrouwenwielrennen. Maar zo dominant als Annemiek van Vleuten en Marianne Vos al zes dagen in Italië zijn, zo weinig zendtijd is er voor de koers. 1 itaCVCTEM Het was wéér raak gisteren in de Giro Rosa. Marianne Vos raapte er in een uitgedunde massaspurt de derde ritzege op. En na haar stapte Annemiek van Vleuten het erepo dium op voor het ophalen van een verse roze leiderstrui. ,,Ik ga dadelijk na de finish van de Tour bij Eurosport de samenvatting maar weer eens bekijken." Zo zegt bondscoach Loes Gunnewijk deze week de belangrijkste vrouwen- koers van het jaar te volgen. ,,Het blijft een gemis dat je die wedstrijd dit jaar nergens live op televisie kunt volgen. Zelfs niet op een live- stream. Dat haalt een groot deel van de spanning van het volgen van zo'n evenement weg." Gunnewijk was het als renster niet anders gewend dan dat het thuisfront haar verrichtingen in Italië maar moeizaam kon volgen. ,,Het is altijd al zo geweest dat de Giro Rosa en de Tour samenvallen. De Italiaanse zender RAI 3 zond in eigen land altijd al wel een samen vatting uit, voordat de finale van de Tour begon. Nu gebeurt dat niet, Ik ga dadelijk na de finish van de Tour de samenvatting van de Giro Rosa maar weer eens bekijken omdat door al het coro- nagedoe er geen bud- get meer was voor live televisie. De organisatie zegt al blij te zijn dat ze de koers zelf nog kunnen la ten doorgaan. Zo voelen de meeste deelneemsters dat ook." Niveau Met de Giro Rosa is op zich niks mis, vindt Marianne Vos. ,,Het is een mooie, goed georganiseerde wedstrijd", zegt ze na het winnen van haar derde Giro-rit van dit jaar en haar 28ste dagzege in totaal. ,,In de loop der jaren is het niveau van de koers enorm gestegen. Het veld is sterker en breder. Dat levert interessante koersen op. De interesse vanuit de fans is ook groot, maar je moet je er wel helemaal in verdiepen om te weten waar je de Giro Rosa kunt volgen." Voor Jeroen Blijlevens, bij CCC de ploegleider van Vos, is het in middels wel duidelijk waar de op lossing ligt. ,,Je ziet dat alle sporten waarin voor vrouwen goed geld te verdienen valt, hun wedstrij den ge koppeld zijn aan die van de man nen. Met de klassiekers gaat het wat dat betreft de goede kant uit. De meeste aandacht krijgen wij als we een klassieker op dezelfde dag rij den als de mannen." Voorprogramma Gunnewijk zegt er inmiddels ook achter te zijn dat het vrouwenwiel- rennen voorlopig beter in het 'voorprogramma' van de mannen W I N E S kan zitten dan, zoals de Giro Rosa, de hoofdact te zijn in een eigen wedstrijd. ,,Al bewijst de Women's Tour in Engeland dat het laatste ook wel degelijk kan." Annemiek van Vleuten gaat in middels letterlijk de mannen ach terna. Zij zegt met het zoeken van een nieuwe ploeg bewust gekozen te hebben voor een team dat zowel bij de mannen als de vrouwen uit komt op de hoogste niveau. Dat geeft haar de mogelijkheid nog sterker te worden. Ze is eveneens een voorstander van langere wedstrijden, omdat ze vindt dat vrouwen veel meer aan kunnen dan mannen. In de Giro Rosa was ze daarom blij met een rit van 170 kilometer. Blijlevens zet een kanttekening bij Van Vleutens vraag naar langere koersen. ,,Dat moet je niet willen omdat het jou beter uitkomt. Zij kan die afstanden aan. Maar wiel rennen moet niet de Annemiek van Vleuten-show worden. De meeste andere vrouwen zijn er nog niet aan toe. Het heeft zijn tijd nodig. De vraag is eerder of we überhaupt toe moeten naar etappes van 180 kilo meter. Daar worden de koersen niet spectaculairder van." Marianne Vos zegt in Nola vooral te genieten van de Giro Rosa. ,,We zijn als sport al veel verder dan tien jaar geleden", zegt Vos. ,,En zeker hier in Italië heb ik niet de indruk dat er geen aandacht is voor ons. Die is er hier genoeg. En ik heb ook niet het idee dat we ondergewaar deerd worden. Het zou alleen wel mooi zijn als er van deze wedstrijd meer live beelden worden uitge zonden." HOLLANDS GLORIE donderdag 17 september 2020 PC Liever in voorprogramma dan hoofdact in eigen show Ad Pertijs Nola/Rotterdam - Loes Gunnewijk (bondscoach) Annemiek van Vleuten van Mitchelton-Scott behield in de zesde etappe van de Giro Rosa de roze lei derstrui. Landgenote Marianne Vos claimde in Nola de ritzege, haar derde deze Giro. fotos cor vos Trek-Segafreda, met Ellen van Dijk (m), wint etappe 1. Annemiek van Vleuten eist de zege in de tweede etappe op. Ook etappe drie is voor een Nederlandse: Marianne Vos. Vos slaat in etappe vijf op nieuw toe. En dat is drie voor Vos: ook in etappe zes pakt zij de zege. redipei UATTRO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23