II Linssen: kaartje naar Jansma Koeman negeert Suarez Vanuit de Luxemburgse bosjes zien Willem II-fans hoe Tilburgers klusje klaren 21 destu- Willem II deed gisteravond wat veel Nederlandse clubs met het 'minste' Europese ticket de laatste jaren niet lukte: de tweede voorronde van de Europa League overleven. In Luxemburg ging het zelfs eenvoudig tegen Progrès Niederkorn: 0-5. DES Til Vangelis Pavlidis en Görkem Saglam vieren de 0-5 van Ché Nun- nely (midden) voor Willem II bij Progrés Niederkorn. fotos bsr agency scherm niet ver van het stadion. Willem II moest het doen zonder de twee van Bayern München-2 overgekomen spelers, spits Kwasi Wriedt en linksback Derrick Köhn, beiden geblesseerd. Maar in tegen stelling tot afgelopen zaterdag, toen de ploeg van Adrie Koster met 2-0 verloor bij Heerenveen, waren Jor- dens Peters (toen geschorst) en Freek Heerkens (blessure) nu terug. De fel gestarte Tilburgers leken al na zes minuten op voorsprong te komen, maar het doelpunt van de Griekse spits Vangelis Pavlidis werd vanwege buitenspel afge keurd. In de twintigste minuut werd het alsnog 0-1. Uit de vierde corner kopte Pavlidis raak. Daarna stribbelden de Luxemburgers nog even tegen, maar al voor rust klaarde Willem II de klus via tref fers van Görkem Saglam en op nieuw Pavlidis, die daarmee de eer ste speler van de Tilburgse club is die tweemaal scoort in een Euro pese wedstrijd. Direct na rust knalde Ché Nunnely de 0-4 al bin nen en was alle hoop bij de Luxem burgers - die hun grootste Europese nederlaag leden sinds 1982 - al wel vervlogen. Mike Trésor bepaalde de eindstand op 0-5. De volgende Europese opponent van Willem II, in de derde voor ronde, is volgende week in Tilburg vermoedelijk het Schotse Rangers FC, als die ploeg zich vandaag ten minste ontdoet van Lincoln Red Imps uit Gibraltar. ,,We hoeven heus geen buffet, maar een flesje water had toch wel ge kund", moppert Willem II-direc- teur Martin van Geel voorafgaand aan de Europa League-voorronde wedstrijd van zijn club in Luxem burg tegen Progrès Niederkorn. Het had inderdaad wel wat professione ler gekund allemaal rond deze wed strijd, terwijl de opponent van de Tilburgers voor dit duel toch al is uitgeweken naar het grotere sta dion van FC Differdange. Het Luxemburgse voetbal groeit stapj e voor stapj e en het geld wordt We hoeven heus geen buffet, maar een flesje water had toch wel gekund liever in de selectie gestoken, hoe wel die van Progrès toch nog een tiental semi-profs telt. Wat moest Willem II verwachten? Twee jaar geleden schakelden deze Luxem burgers toch maar mooi Glasgow Rangers uit. Aan de andere kant: Willem II-scout/analist John Smet- sers bekeek afgelopen zaterdag de competitiewedstrijd van Progrès Niederkorn tegen Dudelange (1-2) en kwam terug met het verhaal 'dat het voor het grootste deel niveau derde divisie' was. Hij waar schuwde vooral voor een van de spitsen, die met de prachtige voet- balnaam Kempes Waldemar Te- kiela. Voor een wedstrijd zonder pu bliek (vanwege corona) waren er wel veel Willem II-supporters in Differdange. Zo'n 350 fans wilden met hun club Europa in en ontvin gen de spelersbus bij het stadion met gezang en vuurwerk. Daarna keek een gedeelte de wedstrijd vanaf een berg (waarbij het zicht soms werd versperd door een pas serende trein), de rest op een groot Toch hoeft nie mand zich zorgen te maken over de aanvaller, klinkt het in de Kuip. „Was er kritiek?", zegt Lins sen. (foto) „Ik krijg niet alles mee hoor. Iedereen heeft een mening en dat mag ook. Weet je wat het is? Als ik lees en hoor dat ik geweldig heb ge speeld, ga ik misschien denken dat ik vleugels op mijn rug heb. Maar andersom ook: als ik lees dat ik de flop van de week was, zou je daar ook in kunnen gaan geloven. Ik zoek een middenweg in wat ik kijk of lees en met wie ik praat", zegt de deze zo mer van Vitesse overgekomen aanvaller. Toch reageert Linssen af en toe venijnig. „Zo hoorde ik Kees Jansma op televisie zeggen dat ik een speler was voor de subtop. Ik ben van plan hem een kaartje te sturen als ik er in ben geslaagd om te sla gen bij Feyenoord. Met welke tekst? Blijf jij maar weg bij de televisie, jij hebt er weinig verstand van, ha- haha. En wat betreft die stap van de subtop naar de top: Toornstra kwam van Utrecht en heeft hier al les gewonnen wat er te winnen viel.'' Trainingen De aanvaller, die transfervrij over kwam van Vitesse, geniet volgens eigen zeggen bij Feyenoord. ,,Veel is anders geworden. Neem alleen de warming-up die onze fysieke trai ner Rick Cost ons voorschotelt. Dat is bijna een conditietraining op zich. Maar ook de felle trainingen, zoals Mark Diemers ook al aangaf een dag voor de wedstrijd. Ik voel hier ook dagelijks: een club als Fey- enoord moet altijd winnen.'' donderdag 17 september 2020 i PROLIANS Progrès Niederkorn - Willem II 0-1 20. Pavlidis 0-2 28. Saglam 0-3 34. Pavlidis 0-4 46. Nunnely 0-5 65. Ndayishimiye Flauss Y Bastos Ferino Skenderovic Janisch 64. Karayer Tekiela Dublin Holtz 64. Shala Habbas 46. Luisi Opstellingen Ruiter Heerkens 41. Van den Bogert Holmén Peters Nelom 62. Köhn Saglam Ndayishimiye Llonch 62. Saddiki Nunnely Pavlidis Köhlert Scheidsrechter: Balakin (Oek) Toeschouwers: 0 Doelpunten als water Max van der Put Differdange - Martin van Geel (directeur) Bryan Linssen, naast Mark Die- mers de andere nieuwkomer die een basisplaats heeft veroverd bij Feyenoord, kende nog niet de droomstart van Diemers. Mikos Gouka Rotterdam BARCELONA Luis Suarez komt nog steeds niet voor in de toekomstplannen van trai ner Ronald Koeman bij Barce lona. De aanvaller uit Uruguay ont brak daarom ook in de selectie voor het oefenduel van gister avond met Girona: 3-1. Suarez, binnen de selectie van de Spaanse topclub een grote vriend van de ster Lionel Messi, leek op weg naar Juventus. Maar verschillende media uit Spanje en Italië meldden dins dag dat de oud-aanvaller van FC Groningen en Ajax te lang moet wachten op een Italiaans paspoort. Daardoor zou de Italiaanse grootmacht hem niet meer op tijd kunnen inschrijven voor het toernooi om de Champions League. Dat zou de reden zijn voor Juventus om de onder handeling met Suarez af te breken. Lionel Messi en Frenkie de Jong waren wel opgenomen in de selectie van Barcelona voor het duel met Girona. Messi speelde afgelopen zaterdag ook al mee in een met 3-1 ge wonnen oefenduel. Nieuwkomer Miralem Pjanic is nog onvoldoende wedstrijdfit en Arturo Vidal ontbreekt, omdat hij met Internazionale in gesprek is over een transfer naar de Italiaanse club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21