Checkpoint Het eten raakt op cfk regionale nieuws JOL Roglic loopt iets uit op Pogacar Kabinet versnelt invoering regionale aanpak corona Walcheren Voormalig eigenaar van coffeeshop moet staat elf miljoen euro aan drugswinst betalen. Tijdwinst stelt zijn ploeg Jumbo-Visma nog niet gerust Verkoop van etenswaar tegen kleine prijsjes. Mooi dat de supermarkten en leveranciers verspilling van voedsel tegengaan. Tegelijkertijd bezorgt het Voedselbank De Bevelanden in Goes kopzorgen. Nu er steeds minder aanbod van producten is, wordt het steeds lastiger om de manden voor de 220 klanten te vullen.zeeland 2 Komende dinsdag zou minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) een regionaal 'corona-alarmsys teem' lanceren. Omdat het aantal besmettingen op meerdere plekken zo snel oploopt, haalt de bewinds man die aftrap naar voren. Het waarschuwingssysteem werkt met drie treden: waakzaam (groen), zorgelijk (oranje) en ern stig (rood). Morgen moet op een persconferentie van premier Rutte en De Jonge duidelijk worden welke regio's op oranje springen, en welke maatregelen worden getrof fen om het virus op die plekken in te dammen. De Jonge is met lokale en regio nale bestuurders bezig een pakket maatregelen vast te stellen. Een woordvoerster van de minister be nadrukt dat de ingrepen per gebied kunnen verschillen. Te denken valt aan strengere handhaving van de basisregels (hy- Besmettingen vinden voornamelijk plaats onder jongeren en studenten giënemaatregelen, thuisblijven bij klachten en de 1,5 meter). Daarnaast kan het aantal contactmomenten worden ingeperkt, bijvoorbeeld via een verbod op groepsvorming of een lokale lockdown. Verder kun nen kwetsbare groepen extra wor den beschermd. De Jonge: „Besmettingen vinden momenteel voornamelijk plaats onder jongeren en studenten, vooral thuis. En ook in de horeca zijn iets meer besmettingen. We zullen gerichte maatregelen moe ten nemen om de situatie te verbe teren.'' Gisteren bleek uit RIVM-data dat er in een etmaal 1542 nieuwe be smettingen zijn bijgekomen. Am- sterdam-Amstelland is de grootste coronabrandhaard met 24,3 be smette personen per 100.000 inwo ners. Rotterdam-Rijnmond volgt op de voet en op enige afstand Haaglanden en Utrecht. Het aantal ziekenhuisopnames neemt ook verder toe. In een enkele regio zijn coronapatiënten weer verplaatst naar andere ziekenhui zen, omdat het te druk begon te worden. Het is voor het eerst in maanden dat dit gebeurt. Op de in tensive cares liggen momenteel 54 coronapatiënten. Reiswaarschuwing België ontraadt reizen vanuit Noord- en Zuid-Holland. Wie van daaruit naar België reist, moet een test ondergaan en in quarantaine. Duitsland heeft dezelfde gebieden tot 'risicogebied' bestempeld, meestal volgt snel daarna een reis- waarschuwing. P4 21°C Nieuwsmedia »P3 »fl8&19 Extra maatregelen tegen virus Het kabinet grijpt in nu corona in verschillende regio's oplaait. Amsterdam, Rotterdam en Haaglanden zitten in de geva renzone. Daar liggen extra maatregelen voor de hand, die per regio zullen verschillen. Edwin van der Aa Den Haag donderdag 17 september 2020 - Minister Hugo de Jonge Nazomer- pzc.nl weer blijft Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1