De aanval die maar niet kwam Lopéz is thuis op huiveringwekkende hoogte 0s£0 19 m B weest. Als hij boven komt, slaat hij eerst een arm om de schouder van Kuss om daarna een tijdje in het luchtledige te staren. Met holle ogen, turend in het niets. Maar hij heeft genoten, zegt-ie. ,,Die klim is heel eerlijk. Een speciaal ding. Mooi wel. Ik hou hiervan. Ik ben op dit moment niet in topvorm en ik doe niet mee. Misschien is dit met mijn gewicht wel altijd een klim die mij tij d zal kosten. Maar ik vind het wel fantastisch. En we doen een goede zaak, dus het is een goede dag.'' MOOISTE ZEGE Bij Jumbo-Visma weten ze dat dit de slag was die gewonnen moest worden om het geel naar Parijs te brengen. Maar met de bergetappe van vandaag en een klimtijdrit za terdag op La Planche des Belles Fil- les weten ze ook dat de genadeklap nog niet is uitgedeeld. Pogacar staat op een minuut, López op anderhalf. Dumoulin: ,,Het was niet zoals een paar keer in het begin. Toen zei hij zich zo goed te voelen, dat hij ook voor de overwinning wilde rijden. Dat heeft hij nu niet aangegeven. Maar hij is gefocust gebleven en dan zie je dat hij weer een van de besten is. Als we tijd zouden pakken op Po- gacar, zouden we blij zijn. Maar 57 seconden is niet genoeg om zeker te zijn.'' Na het grootste klimgevecht deze Tour heeft Roglic een kleine mi nuut voorsprong en verschijnt plots een regenboog. Maar er is geen wielrenner die gelooft dat er aan het einde van een regenboog een pot met goud ligt. Laat staan een gele trui. Podium Geel A"iY- COLUMN THIJS ZONNEVELD Als een konijn in de koplampen. Het was alsof hij minutenlang achter een auto had zitten toeteren en bij het stoplicht Badr Hari zag uitstappen. Alsof hij zijn hypotheek en zijn moeder had ingezet op 23 rood. Alsof hij een spreekbeurt voor de klas moest houden, terwijl hij het verkeerde hoofdstuk had geleerd. Hij wist al wat er ging gebeuren voor dat het gebeurde. Het vuurwerk dat iedereen ver wachtte, zou er niet komen. Meer dan een nat ba byscheetje zat er niet in zijn kuiten. Het zag er een beetje lullig uit, die lang geplande Landa-aanval die niet kwam. Maar hij en zijn ploeg probeerden het tenminste. Het had misschien iets fantasievoller gekund, maar Bahrain-McLaren zorgde er wel voor dat de Jumbo's het peloton niet wurgden, zoals de dag er voor en de dag daarvoor en alle dagen daarvoor. Het was kamikaze, maar je kunt beter jezelf opbla zen dan te worden wegge blazen op het moment dat Wout van Aert zijn brom mer aanslingert. De overmacht van Jumbo-Visma zorgt er al tweeënhalve week voor dat de concurrentie lamgesla gen in de touwen hangt. Alleen Tadej Pogacar (vooruit, en Miguel Angel López een beetje) kan, wil én durft aan te vallen, de rest is allang blij als ze kunnen volgen. Je ziet ze zuchten, elke keer als Ro bert Gesink het geel-zwarte gevaarte van de grond trekt. Stoelriemen vast, tafeltjes inklappen - daar gaan we weer. Renners als Landa zijn geboren voor het drama. In vrijwel elke grote ronde gaat hij kopje-onder. Hij heeft in zijn carrière nooit iets anders gedaan dan aanvallen op elke berg, elke heuvel, elk via duct. Heel, heel misschien probeert hij het van daag nog een keer. Met moed. De moed der wanhoop. Meer dan een natte babyscheet zat er niet in Landa's kuiten donderdag 17 september 2020 107DE EDITIE TOT EN MET ZONDAG TV NPO 1/SPORZA/EUROSPORT LIVEBLOG EN VIDEO'S AD.NL naar eindzege @thijszonneveld w/ÊÊÊmawl ,-':V V.V- A 1 'St j MÉRIBEL Miguel Angel López was in 2018 al derde in de Vu- elta én in de Giro, maar beleefde gisteren in de Tour het mooiste moment van zijn loopbaan. De Tourdebutant won de rit na een monsterklim richting het ski dorp Méribel. ,,Ik heb al wat gewonnen in mijn leven. Maar dit is de Tour. Prach tig." Lopez was de afgelopen weken al veel vaker van plan om aan te vallen, maar het kwam er nooit van, met 'dank' aan de Ne derlandse ploeg Jumbo-Visma. „Eindelijk kon ik demarreren zon der Jumbo op kop. Zij rijden nor maal gesproken zo hard, dan kun je alleen maar volgen.'' Lopez voelde zich bijna letterlijk thuis op de Col de la Loze met, zeker op het einde, huiveringwek kende stijgingspercentage. ,,Het was niet makkelijk om dit te be reiken. Ik heb hier heel hard voor moeten werken. De emoties gie ren door mijn lichaam. Boven 2000 meter voelt het voor mij als thuis, dus was dit mijn kans. Deze berg lijkt op de plekken in Colom bia waar ik vaak train.'' De ritwin naar was na afloop tot tranen ge roerd. Lopéz mist zijn familie die thuis in Colombia is. ,,Ze zijn heel ver bij me vandaan. Ik vind het erg moeilijk om mijn zoon te missen." 1. López (Col/AST) 2. Roglic (Slv/TJV) 3. Pogacar (Slv/UAD) 1. Roglic (Slv/TJV) 2. Pogacar (Slv/UAD) 3. López (Col/AST) Op onze web site vindt u meer nieuws en ook video's over de Tour. Scan deze QR-code en u komt direct bij onze producties. Tientallen kilometers beulden zijn ploeg genoten op kop. Bergop, bergaf. Door het dal en daarna het monster op. Een voor een vielen ze voor hem weg. Halverwege de Col de la Loze had Mikel Landa nog één ploeggenoot over. Heel, heel even keek hij van onder zijn borstelige wenkbrauwen in de camera. Het wordt saai genoemd, de manier waarop Jumbo-Visma door Frankrijk jakkert. Maar ze hebben natuurlijk groot gelijk. Ze hebben het geel in handen, de voorsprong is comfortabel en Roglic heeft nog de joker van zijn tijdrit in zijn achterzak. Ze hoeven helemaal geen trucs en rare toeren uit te halen: hoe eentoniger het koersverloop, des te beter. Stukje voor stukje hebben ze aan een ploeg gebouwd die een grote ronde kan winnen én do mineren: het resultaat is verbluffend. Zonder on gelukken gaan ze de Tour winnen door de ronde van rit 1 tot en met rit 21 te controleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19