18 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2020 Op de ongemeen steile flanken van de Col de la Loze kwam het tot het langverwachte man-tegen-man gevecht tussen de Tourfavorieten. Primoz Roglic was de uiteindelijke winnaar. Het geel in Parijs gloort. Kort Voetbal Kruijswijk kopman in de Giro Steven Kruijswijk (33, foto) is kopman van Jumbo-Visma in de Giro d'Italia. De Braban der zou eigenlijk een van de drie kopman nen zijn in de Tour de France, maar bles seerde zich kort voor de Tour bij een val in het Critérium du Dauphiné. ,,In de eerste week ligt meteen een aankomst bergop. Dan weet ik meteen waar ik sta. Ik hoop tegen die tijd volledig fit te zijn." De Giro begint op 3 oktober. Démare sprint naar de zege De Fransman Arnaud Démare heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxem burg gewonnen. De sprinter van Grou- pama-FDJ klopte in de massasprint de Belg Jasper Philipsen. De rit werd ingekort na een protest van de renners over de veiligheid van het parkoers. Blessure Robben valt mee Arjen Robben (36, foto) is niet ernstig ge blesseerd geraakt tijdens het thuisduel van FC Groningen zondag met PSV. Medisch onderzoek heeft uitgewezen dat zijn lies niet ernstig beschadigd is. ,,Gelukkig is er niets kapot in de spier, dat is hoopvol." De aanvaller vindt het niet verstandig om een prognose over zijn herstel te geven. KNVB verbiedt 'sexy deal' De KNVB staat een sponsordeal tussen FC Emmen en het in seksspeeltjes gespeciali seerde EasyToys niet toe. Volgens de Neder landse voetbalbond 'is het niet gepast om op wedstrijdkleding sponsoruitingen te tonen die in verband kunnen worden gebracht met de seksindustrie.'Anders dan de naam misschien doet denken is EasyToys uit Veendam gericht op seksspeeltjes, reden voor de voetbalbond om niet akkoord te gaan met de wens van de Drentse club. ,,We zijn verbaasd en ontdaan over de afwijzing'', liet directie van FC Emmen weten. ,,We zul len de argumentatie van de KNVB bestude ren en ons beraden over het vervolg.'' Quote van de dag 'Een mooi huis met een mooie tuin. Al heb je daar niet al te veel aan, omdat het hier veel regent' Voetbal Atletiek DAAN HAKKENBERG 4 Voor het eerst in deze Tour valt Primoz Roglic stil. Trappen lukt niet meer op 2304 meter hoogte, hij is net over de streep boven op Col de la Loze. Normaal gesproken breekt bij hem de lach snel door na de finish en na het monstergevecht tussen de favorieten van zojuist is daar alle reden toe. Roglic heeft een voorschot genomen op zijn eerste Tourzege, maar de klim van ruim 21 kilometer heeft bij de geletruidra ger het leven uit lijf en hoofd geno men. Hier is niet eens een finishstraat. De bocht om en de weg gaat alweer naar beneden. Dit is het dak van de Tour. Maar er kan geen raampje open. Ook niet dicht trouwens. Bo venop de Col de la Loze hebben de elementen vrij spel. Het is geen plek voor mensen. Zelfs de koeien die een paar honderd meter lager grazen, voelen niet de behoefte ver der omhoog te gaan. Alleen wiel renners hebben hier vandaag wat te zoeken. Terwijl de beste klimmers zich omhoog vechten - zonder Etappe 18 82 Egan Bernal (de Tourwinnaar ging niet meer van start) - drijven van uit Courchevel donkergrijze wol ken naar het podium. Het nood weer blijft uit en terwijl Roglic ach ter het ereschavot in een verse gele trui probeert te beschrijven wat er het afgelopen uur is gebeurd, ver schijnt een regenboog. Gepaste afstand In de laatste en zwaarste zes kilo meters van de Col de la Loze komt het tot het man-tegen-mangevecht waar heel de Tour naar uitgekeken is. Roglic beslist het in zijn voor deel. Alleen Miguel Angel López weet sneller boven te komen, maar die stond in het klassement op ge paste afstand. Roglic prijst zich vooral gelukkig dat hij zijn landge noot Tadej Pogacar bergop eindelijk weer eens achter zich heeft gelaten, ook al is het maar 15 tellen. ,,Een voorsprong is nooit genoeg en je wilt altijd meer. Ik ben blij met elke seconde. Ik was al blij met wat ik had, nu nog meer.'' Dit is de uitkomst die Roglic had gewenst na een beklimming die bij iedereen angst inboezemde. ,,Een unieke klim, a motherfucker," zegt ploegmaat Sepp Kuss over de berg die voor het eerst in de Tour is op genomen. ,,Vandaag kon je alles winnen of verliezen. Op een klim die zo steil is, blijven alleen dege nen over die de benen hebben. Het gaat niet meer om tempo rijden en je kunt niet profiteren. Alleen wie wat over heeft, kan een verschil ma ken. En wij hebben behoorlijk wat tijd gepakt.'' De Amerikaan vertolkt als laatste helper van Roglic een hoofdrol in de finale. Na overleg met de Sloveen valt hij aan om Roglic daarna nog een keer op sleeptouw te nemen om Pogacar op afstand te houden. Op het trainingskamp in de Alpen heeft Jumbo-Visma de beklimming uitgebreid bestudeerd en verkend. Roglic nog het meest van iedereen, vertelt Kuss. ,,We kennen de klim goed en dat heeft geholpen. Alleen konden we toen genieten van het uitzicht, nu was het pijn lijden en huilen.'' Dan zal Tom Dumoulin mis schien de uitzondering zijn ge- donderdag 17 september 2020 PC WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL —United-voetballer Donny van de Beek over Manchester Crysencio Summerville verlaat Feyen- oord voor Leeds United. De 18-jarige aanvaller heeft voor drie jaar getekend. Summerville had nog een contract voor éen jaar in Rot terdam en wei gerde bij te te kenen. <§jv ADO en Sparta hebben Aaron Meijers (foto) en Lassana Faye 'geruild'. Meijers, die 250 duels voor ADO speelde, is een jaar ver huurd. Faye volgt voor dit seizoen de om gekeerde weg. I Lamine Diack (87) is een cel straf van vier jaar, waarvan twee jaar voor waardelijk, op gelegd. De ex- preses van de mondiale atle- tiekbond is ver- roordeeld we gens corruptie. o a 0) Roglic op weg @daanhakkenberg Col de la Loze donderdag 17 sept La Roche- sur-Foron Montée du plateau des Glières 144km Cormet de Roselend FRANKRIJK Méribel Aravis 20km Cormet de Saisies_1650m Roselend 1968m Route Odes Villes 1093m 2 1390 y Aravis si 1487m Glières 1390m CC O Primoz Roglic springt in het laatste deel van de slotklim weg bij zijn plaaggeest Tadej Pogacar. foto epa 0km 175km E.Leclerc@

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18