Zeedijk Nieuwvliet- Bad wordt opgehoogd Hulst spoort inwoners per brief aan om huis te isoleren 7 KERMISMARKTMEESTER CORONAPROOF MET TWEE LOCATIES^ Kranenspel op bouwterrein Nieuwe Sluis Als Wim de Maat over de Terneuzense kermis loopt, heeft ie werk. Wim heeft antwoord op alle vragen van de exploitanten. Mag ook wel na dik twintig jaar als kermismarktmeester van Terneuzen. Dit jaar doet hij het voor het laatst. De Maat krabt eens over zijn hoofd. ,,Hoe lang ik dit al doe? Een jaar of twintig? Sinds de herindeling ongeveer. Ik ben eigenlijk boa en het is zo ge groeid." Weinig, of eigenlijk niks dat op of rond de kermis in Ter- neuzen gebeurt, of Wim de Maat regelt het. Welke attracties er ko men, waar ze staan, stroom, water, veiligheid, duizend andere zaken en dit jaar ook nog eens alle coro namaatregelen. Wims laatste ker mis is de vreemdste in het rijtje. Half juni wist Wim de Maat zelf nog niet beter of Terneuzen zou dit jaar geen kermis hebben. Het liep anders. ,,Ja, gelukkig wel", lacht hij. ,,Voor een groot deel te danken aan de burgemeester, het hele college en de jongens van in fra die keihard gewerkt hebben om alles op tijd klaar te krijgen." Olifantjes „Eigenlijk wilden we één kermis terrein met hekken er omheen zo dat we kunnen voorkomen dat het te druk wordt. Maar omdat het te druk zou worden bij de ingang, hebben we nu gekozen voor twee locaties. Een op het Stadhuisplein en een op de parking tussen het stadhuis en de Scheldeboulevard. De gemeente plaatst pompjes bij de ingang, we geven looproutes aan maar een deel is ook de ver antwoordelijkheid van de exploi tanten zelf. Dat de geweren bij de schiettent en de olifantjes gerei nigd worden bijvoorbeeld." Met de olifantjes bedoelt hij de vliegende olifantjes van Dumbo, de attractie van Henny Stroucken. ,,Ja natuurlijk doe ik dat, na iedere rit", verzekert de exploitant. Bij de ingang van zijn attractie heeft hij een doek hangen met alle inmid dels bekende maatregelen. Stroucken is net als zoveel on dernemers hard getroffen door de coronacrisis. ,,Dit is nu mijn vierde kermis. Normaal doe ik er 26, re ken maar uit. En ik word nog eens dubbel gepakt. In de winter verko- Wim is zeer geliefd in de kermiswereld. Hij is echt kermisminded pen we vuurwerk in Echt, maar daar moet ik ook maar van zien wat het wordt met het vuurwerk verbod." Strikt genomen maakt de Ter- neuzense kermismarktmeester momenteel de overgebleven va kantiedagen op, maar voor de ker mis wil hij best een paar weken werken. ,,Op 22 september stop ik er eigenlijk officieel mee. En daarna? Ik weet het niet, een op volger is er nog niet. De exploitan ten zouden graag zien dat ik ermee doorga." Realistisch Zelf heeft Wim nog best zin. Be zoeken aan de kermissen in Goes, Uden en Nijmegen staan op de rol. ,,Misschien, een jaar of drie door gaan? Ik weet nog niet in welke vorm. Maar ik moet realistisch zijn. Ik kan niet blijven doorgaan." ,,Nee, we zijn er niet blij mee dat Wim er mee stopt", zegt Johan Treep van de Beach House, de cakewalk op het Stadhuisplein. ,,Wim is echt geliefd in de kermis- wereld. Hij is echt kermisminded, de gemeente zelf ook wel, eigen lijk. Wim steekt er ook veel vrije tijd in, dan gaat hij naar andere kermissen kijken om te zien of er nog mooie attracties staan voor Terneuzen. We zullen hem echt gaan missen." TERNEUZEN Een nieuw kra- nenspel is binnenkort te zien op het bouwterrein van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen, bestaande uit vijf torenkranen van 28 tot 48 meter hoog. De opbouw is deze week begonnen. Vier van de vijf kranen komen naast de onlangs drooggemalen bouwkuip voor het sluishoofd aan de Wester- schelde-kant, de vijfde in de bouwput. De torenkranen zijn nodig om materialen aan te voe ren voor de betonconstructies die in het 22 meter diepe sluis- hoofd worden opgebouwd. De betonwerken duren tot maart 2022, opening van de Nieuwe Sluis is een jaar later gepland. HULST Inwoners van de ge meente Hulst worden aange moedigd om hun huis zo goed mogelijk te isoleren. Om dat te bereiken, gaan tienduizend brieven op de post. Isoleren zorgt voor lagere ener giekosten, de waarde van een huis stijgt en er wordt bijgedra gen aan een beter milieu, is de achterliggende gedachte van de gemeente Hulst. Omdat het bouwjaar van een woning veel zegt over de isolatiewaarde, is er voor iedere bouwperiode een andere brief. Er wordt in formatie en advies gegeven over de mogelijkheden om een woning duurzamer te maken. Ook staat in de brief welke sub sidiemogelijkheden er zijn. Hulst heeft daarnaast een vou cher van 87 euro waarmee kor ting op verschillende zaken ge geven wordt. Meer informatie staat 0p duurzaambouwlo- ket.nl. Eigenaren van de oudste monumentale woningen in de gemeente tot woningen uit 2018 krijgen post. Woningen van nS dat bouwjaar zijn al goed geïsoleerd. Eigenaren van een particuliere woning die geen brief hebben gehad, kun nen contact opnemen met de gemeente Hulst via 14 0114. De Zeedijk tegenover Roompot park Beach Resort Nieuwvliet-Bad wordt momenteel opgehoogd. Te gelijkertijd zijn baggeraars aan het werk in de Verdronken Zwarte Pol der. Badgasten moeten daarom een stukje omlopen om het strand te bereiken. Twee trappen op de Zeedijk zijn verwijderd voor de ophoging. ,,We doen dit werk nu omdat we in het stormseizoen de dijk niet mogen ophogen", zegt een Roompot woordvoerder. In de Verdronken Zwarte Polder wordt tegelijkertijd gebaggerd. Met de afgegraven grond worden de Zeedijk en het vo- gelbroedstrand in het natuurgebied opgehoogd. De werken zijn binnen een paar dagen afgerond. De baggeropdracht is gegeven omdat Roompot een strandbrug vanaf het vakantiepark tot op het strand gaat aanleggen. Daar moet natuurcompensatie tegenover staan. De hoofdgeul van de Ver dronken Zwarte Polder wordt daarom vergroot, zodat zout water makkelijker het gebied in stroomt. Wanneer de strandbrug er komt, is nog niet duidelijk. Een omwo nende ging in beroep, de rechter moet nog uitspraak doen. Roompot verwacht dat de strandbrug er ge woon kan komen. woensdag 16 september 2020 VL Wims laatste kermis is een cadeautje Guido van der Heijden Terneuzen -Johan Treep, kermisexploitant Kijk op de site bij /video coronaproof kermis in opbouw Bob Maes Nieuwvliet Wim de Maat organiseert na bijna twee decennia de Terneuzense kermis dit jaar voor het laatst. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70