Werk aan Westkade verloopt vlot Slib blijft voorlopig in Westdorpe 6 Hoop voor wagenbouwers MIJN DORP, MIJN STAD Carnavalsverenigingen uit Kloos- terzande en omgeving zitten al een hele tijd moeilijk: ze leiden een no madenbestaan of zitten zonder bouwplaats. Voor de zomer had burgemeester Jan-Frans Mulder al uitsluitsel willen geven over de komst van een bouwloods, maar corona gooide roet in het eten en Hulst verwacht financiële te genvallers. Nu carnaval 2021 niet doorgaat, rijst ook de vraag wat dat voor de loods betekent. Burgemees ter Mulder benadrukt dat de kwes- Ik durf te zeggen dat we alles op alles zetten om de bouwloods voor elkaar te krijgen tie nog steeds de aandacht heeft. Bij de begroting moet ook rekening met de bouw van een loods worden gehouden, zegt hij. Er wordt aan een voorstel ge werkt, zei de burgemeester maan dag tijdens een commissievergade ring van de gemeenteraad. Harde toezeggingen kon hij nog niet doen. ,,Er is in de voorjaarsnota een stel post voor de loods opgenomen, maar we moeten toch echt de be grotingsdiscussie afwachten." De gemeenteraad moet er geld voor vrijmaken. ,,Maar ik durf te zeggen dat we alles op alles zetten om het voor elkaar te krijgen. Ondanks dat er in 2021 geen carnaval is, blijft dit een probleem dat opgelost moet worden." Zomercarnaval Burgemeester Mulder kreeg ook heel wat vragen voorgeschoteld over het besluit om carnaval 2021 af te gelasten: waarom is er niet over legd met horecaondernemers, waarom wachtte Hulst het advies van de veiligheidsregio niet af en is dit besluit niet te vroeg genomen? Hulst is de grootste Zeeuwse car navalsgemeente, legde Mulder uit. ,,De tijd tikte door. Er zit heel veel aan vast en carnavalsverenigingen vroegen mij ook om duidelijk heid." Er werd niet overlegd met de Hulster horeca, omdat het Mulder om duidelijkheid voor de carna valsverenigingen te doen was. Hij gaat binnenkort wel alsnog om de tafel met de horeca. ,,Over hoe we ermee omgaan en wat er nog wel mogelijk is." De deur naar activiteiten in 2021 is niet helemaal dicht. „Wellicht dat het er richting maart of april beter uitziet, maar ik heb geen gla zen bol. Er blijft altijd een moge lijkheid om iets te organiseren en daar zes weken vooraf een vergun ning voor aan te vragen. Dan kijken we of het coronaproof is." Zo werd er al een idee voor een zomercarna val geopperd. Mulder: ,,We moeten dan kijken of zoiets uitvoerbaar is. Daar ga ik nu nog geen uitspraken over doen." De trekankers die de twee dam- wanden van de nieuwe kadecon structie stevigheid moeten geven, zitten er ondertussen allemaal in. Binnenkort zal er niets meer van te zien. Zand wordt eroverheen gestort, waarvan een deel wordt aangevoerd per schip. Niet alle grond die vrijkwam bij het uitgra ven van de kade was nog bruikbaar door vervuiling. Hoewel de werkzaamheden vlotten, blijft Rosier-directeur Se- gers voorzichtig over de opleve ringsdatum. De aangebrachte grond moet inklinken. ,,Dat is een onzekere factor, omdat dit een na tuurlijk proces is en weersomstan digheden een grote rol spelen." Over de Westkade moet overi gens ooit een spoorlijn hebben ge- lopen. Dat is gebleken bij het uit graven. Een stuk rails kwam daar bij tot veler verrassing tevoor schijn. Sinds 28 februari vorig jaar is het deel van de Westkade bij Rosier inmiddels al afgesloten. De ruim een eeuw oude constructie, ge bouwd op onder meer houten pa len, was instabiel geworden, waar door bij verkeersbewegingen in stortingsgevaar dreigde. Als de weg, de hoofdverkeersda- der tussen Sas van Gent en Zel- zate, het eerste kwartaal van 2021 gereed is, is het karwei nog niet helemaal klaar. Een laad- en losin- stallatie voor Rosier moet dan nog worden geplaatst. De kunstmest- fabriek, eigendom van het Oosten rijkse chemieconcern Borealis, heeft tijdens de werkzaamheden gewoon doorgedraaid, zo goed en kwaad als dat ging. De opslag bij recyclingbedrijf Bee- len op de Axelse Vlakte was van begin af aan omstreden. Water schap Amstel, Gooi en Vecht kon nergens met het zuiveringsslib heen, nadat de Amsterdamse af valverbrander AEB vorig jaar een aantal ovens om veiligheidsrede nen moest uitzetten. Beelen stelde het depot bij Westdorpe beschik baar. In sneltreinvaart verleende de provincie een vergunning, tot ongenoegen van de gemeente Ter- neuzen die niet vooraf was inge licht. Dat conflict is uit de wereld én AEB draait weer. Een deel van het bij Beelen opgeslagen slib (3.000 van de 18.000 ton) is inmid- De provincie heeft met de hand over het hart gestreken en de vergunning verlengd dels in Amsterdam verbrand. De resterende 15.000 ton zou ook al weg moeten zijn. De opslag is slechts voor een jaar vergund. De provincie heeft met de hand over het hart gestreken en de ver gunning verlengd. Waterschap Amstel, Gooi en Vecht wint zo tijd om het slib naar AEB te brengen. Anders was het mogelijk naar Engeland vervoerd voor ver werking op landbouwgrond. De provincie wil dat niet. Zuiverings slib over akkers uitstrooien mag om milieuredenen niet in Neder land. Transportbedrijf Mammoet in Westdorpe heeft ondertussen wel een vergunning aangevraagd voor het overslaan van 15.000 ton zuiveringsslib van binnen- en zee schepen. Dat is het spul dat bij Beelen ligt. Export naar Engeland zou 'een uiterste noodoplossing' zijn en lijkt niet aan de orde nu op slag bij Beelen langer mag. Zomer 2021 zou alles weg kunnen zijn. woensdag 16 september 2020 Hulst heeft loods nog in het vizier VL De trekankers voor stevigheid van de nieuwe constructie van de Westkade bij kunstmestfabriek Rosier in Sas van Gent zijn aangebracht. Om stofontwikkeling tegen te gaan, worden rijplaten nat gemaakt (links). foto's anne hana Het werk aan de nieuwe West- Oud stuk spoorweg gevonden tijdens afgravingen aan de West kade. Onder de roze buizen zijn de bielzen en het spoor zichtbaar. Er is een sprankje hoop voor wa genbouwers in de gemeente Hulst. Dat carnaval 2021 niet doorgaat, betekent niet automa tisch dat de plannen voor een carnavalsloods ook op de lange baan geschoven worden: ,,Dit blijft een probleem dat opgelost moet worden." Sohie Stockman Hulst - Jan-Frans Mulder, burgemeester kade bij kunsmestfabriek Ro sier in Sas van Gent schiet op. Daarom moet het mogelijk zijn de weg zoals gepland het eer ste kwartaal van 2021 te ope nen, verwacht directeur Edwald Segers. Harmen van der Werf Sas van Gent Het op de Axelse Vlakte bij Westdorpe opgeslagen Am sterdamse zuiveringsslib mag voorlopig blijven. De provincie heeft daarin toegestemd. Harmen van der Werf Westdorpe CADZAND-BAD VVV Kantoor, 13.00 uur: Wandeling Haaien in bad-, HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open (12 23 jaar); Bibliotheek, tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; NIEUWVLIET Muse umhuis 1912, 13.00 17.00 uur: Authen tieke woning en inge richt in stijl 1912; OSSENISSE Dorps- hart, 10.00 uur: Be- weegles; 19.00 uur: Groene vingers acti viteit; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open, expositie; St. Albert, 13.30 uur: Quilten, biljarten; De Statie, 18.30 uur: Yoga; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; SINT-JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljarten; SLUIS VVV kantoor, 10.30 uur: Stadswan deling met gids; Struisvogelboerderij Monnikenwerve, 13.00-17.00 uur: Open met rondlei ding; Molen, 10.00 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: Rondleiding en rond vaart; De Veste, 09.30 uur: Zitdans; Speelkuil bij Schip- persinternaat, 15.00 uur: Pannavoetbal; Museum Schooltijd, 13.30-16.30 uur: Open. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 69