Li Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar 7 1JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor NIEUWE APPARTEMENTEN VERKOOP BEGINT BINNENKORT nog geen beweging is waargeno men in het appartement, wordt via de geluidsinstallatie contact gezocht. Als iemand niet reageert, wordt bijvoorbeeld de mantelzor- ger ingeschakeld. Hetzelfde ge beurt als iemand valt, want ook zoiets kan worden waargenomen. ,,Maar niets moet!'', benadrukt Lavrysen. ,,Deze techniek kan worden uitgeschakeld. Ik kan me voorstellen dat het een veilig ge voel geeft, maar dat mensen het vanwege hun privacy niet willen.'' Zorg niet verplicht Dat niets moet, geldt ook voor de aangeboden zorg. De toekomstige bewoners van de comfortwonin- gen kunnen zorg (en andere dien sten) afnemen. Daarvoor werkt Carédo samen met het bedrijf 'Cu- raeVitel Balie', dat op zijn beurt weer lokale zorgaanbieders in schakelt. ,,Maar niemand is ver plicht iets af te nemen'', zegt La- vrysen. ,,Als iemand tot z'n hon derdste gezond blijft en geen zorg nodig heeft: des te beter. Buiten ons om een zorgaanbieder inscha kelen, mag ook.'' De appartementen gaan bin nenkort in de verkoop. Over de prijzen kan Lavrysen nog niks te zeggen. Op de plek waar vroeger ambtenaren werkten, wordt over ruim twee jaar gewoond. In april begint eindelijk de sloop van het voormalige GAK- gebouw in Goes. Er komen appartementen voor terug. gane grond van het complex is een brasserie annex huiskamer voor zien. ,,Niet heel commercieel, hoor'', zegt Lavrysen. ,,Het is meer een ontmoetingsplek voor bewo ners en omwonenden.' Aanvankelijk zouden op de be gane grond van het complex ruim tes komen voor paramedische ac tiviteiten, maar die zijn uit het plan gehaald. Die komen in het even verderop gelegen KPN-ge- bouw, dat in de toekomst ook wordt omgebouwd tot wooncom plex, net als De Villa (de voorma lige muziekschool). Volgens de ontwikkelaar wor den de toekomstige appartemen ten voorzien van de modernste snufjes. Een voorbeeld: als iemand aangeeft elke dag tussen 8 uur en half 9 op te staan, maar er om 9 uur Veel Goesenaren zullen er niet rouwig om zijn. Het GAK-gebouw aan de Van de Spiegelstraat staat niet bekend als een architectonisch hoogstandje. Het staat bovendien al jaren te ver pauperen. Na de sloop zal ontwik kelaar Carédo Comfortwonen sa men met de eigenaren van de naastgelegen Villa en het KPN-ge- bouw een appartementencomplex bouwen. De vergunning daarvoor is verleend. Enkele omwonenden maken zich zorgen over onder meer trillingen bij de sloop- en bouwactiviteiten. ,,Maar we gaan er uiteraard alles aan doen om schade aan hun woningen te voor komen'', zegt Sven Lavrysen van Carédo. ,,Zo worden de palen ge boord in plaats van geheid.'' Op de plek van het GAK-ge bouw komen dertig appartemen ten, in grootte variërend van 82 tot 165 vierkante meter. Daaronder komt een parkeerkelder. Op de be- Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 16 september 2020 Sloop GAK-gebouw start april 2021 Rob Paardekam Goes Het voorma lige gebouw van het GAK in Goes gaat in april volgend jaar tegen de vlakte. FOTO MARCELLE DA- VIDSE Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 68