Jonge muzikanten weer op het podium, maar wel zonder publiek Nieuw Italiaans restaurant in Goes Oproep CU-raadslid Jumelet 6 Plan ondergrondse stroomkabels Het eilandje is in 2018 aangelegd voor de bouw van een buitendijkse hoogspanningsmast. Het was de sleutel om de nieuwe 38okV-lijn tussen Borssele en Rilland ten noorden van de bestaande hoog spanningslijn te bouwen, waardoor de nieuwe lijn veel verder van Krabbendijke komt te liggen. Maar doordat het eilandje haaks op de zeedijk is gebouwd, hoopt in de hoeken veel zeewier op. Door de stroming en dominante windrich ting is volgens Jumelet de kans heel klein dat de stinkende smurrie uit zichzelf wegspoelt of -waait. ,,Net als bij het strandje, moet het regelmatig opgeruimd worden. De gemeente kan de kosten misschien op TenneT verhalen", oppert het raadslid. Zodra de mast is gebouwd, wordt het eiland kleiner gemaakt. Jumelet dringt er bij het gemeentebestuur van Reimerswaal op aan om dan de haakse bocht vloeiend te maken, zodat het wier niet langer ophoopt. TenneT-woordvoerder Sander de Schepper zegt dat daar een nieuwe vergunning voor nodig is. ,,Het de finitieve ontwerp is al vergund bij de bouw van het werkeiland." Opeenhoping zeewier is probleem Volgens de Schepper heeft Ten- neT dit voorjaar ook klachten ge kregen over de stank. Een ecoloog van Rijkswaterstaat heeft toen on derzoek gedaan. Hij zag gezien de natuurwaarden van de Ooster- schelde geen aanleiding om de al gen (die vooral voor de stank zor gen en ook elders langs de dijk voorkomen) en de wieren te be strijden of verwijderen. ,,Eigenlijk ging er begin maart door het coronavirus een dikke streep door het hele Spectra-sei zoen", vertelt Marianne Verburg namens de organisatie. ,,We had den vier voorrondes gehad met elk een winnaar. We hadden er nog één te gaan. De finale op Klomp- pop met de vijf winnaars van de voorrondes ging ook niet door vanwege corona.'' Toch wordt zaterdag 19 septem ber alsnog die vijfde en laatste voorronde gehouden. Omdat er een versoepeling in de maatrege len heeft plaatsgevonden. Verburg: ,,En omdat het belangrijk is dat jong talent kan blijven spelen. Ze ker in deze tijd. Het is misschien niet helemaal zoals we het voor ogen hadden, maar we gaan het toch doen." Want publiek is dit keer niet toegestaan in De Klomp. ,,Nee, er kan helaas geen publiek bij zijn. Maar dat lossen we zaterdagavond op met een livestream." Via die stream is te zien hoe Rosann, Lost Contacts, Geen Dienst en Band be four You strijden om een plek in de finale. Die is op 2 oktober, en is ui teraard ook anders dan anders. Wel met vijf bands in De Klomp, maar ook weer zonder publiek. ,,Maar ook weer te zien via de live- stream." Voorafgaand aan de vijfde voor ronde wordt op 19 september vanaf 12.00 uur een workshopmid dag gehouden voor de vier win naars van de pre-coronavoorron- des. ,,Daar gaan ze aan de slag met coaches en geven de deelnemende bands elkaar feedback.'' KRABBENDIJKE Het duurt nog wel een paar jaar voordat de schop in de grond gaat, maar het plan om de bestaande hoogspanningsver binding bij Krabbendijke onder de grond te leggen vordert gestaag. Een jaar geleden besloot de ge meente Reimerswaal dat de 38okV- lijn het beste ten noorden van Krabbendijke onder de grond kan. Die optie is het goedkoopst en kan op het meeste steun in de omge ving rekenen. Ook liggen daar al meer onder grondse leidingen. Het uitgewerkte plan is nu klaar en wordt 24 sep tember gepresenteerd in dorpshuis De Meiboom. Wie er bij wil zijn, moet zich vanwege de coronabeperkingen vooraf opgeven via c.vanden.dik- kenberg@reimerswaal.nl. Eigenaar Mikhail had al langer het idee in Goes een restaurant te be ginnen, en hakte naar eigen zeg gen de knoop door in het midden van de coronapiek. ,,Natuurlijk is dat spannend, maar als je de kans krijgt om op deze plek een restau rant te beginnen, laat je die niet liggen. Bovendien denk ik dat er markt is voor een Italiaans restau- rant in Goes, want er is op dat ge bied nog niet zo veel hier.'' Na een flinke verbouwing wil Mikhail vrijdag de deuren openen. Er moest gisterochtend qua in- Al Mercato aan de Grote Markt in Goes gaat zeven dagen per week open richting nog aardig wat gebeuren. Ook de pizza-ovens moesten nog worden geïnstalleerd. ,,Maar we gaan het redden'', zegt de uitba ter. Hij belooft de gasten een 'echt' Italiaans restaurant: ,,We serveren niet ook nog shoarma en kapsalon en dat soort dingen, maar pasta's en pizza's. Voor wie daar geen zin in heeft, hebben we natuurlijk ook andere Italiaanse vlees- en visge rechten. En we hebben veel Itali aanse bieren en wijnen.'' Al Mercato (Italiaans voor de markt) wordt geen afhaalrestau- rant. Bezorgd wordt er evenmin. ,,Het zou op zich kunnen, hoor'', zegt de eigenaar, wijzend naar het achterterrein van het restaurant, waar met gemak een paar scooters kunnen staan. ,,Maar ik hoop ei genlijk dat het restaurant zo goed gaat lopen dat we het helemaal niet nodig hebben om te bezor gen.'' Al Mercato gaat zeven dagen per week open. MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 16 september 2020 Aanpak van stinkeiland is een must Doe wat aan de ophoping van stinkend zeewier bij het werkei- land van TenneT in de Ooster- schelde bij Krabbendijke. Die oproep doet CU-raadslid An- dries Jumelet. ,,Het is al erg ge noeg dat we moeten toestaan dat er zo'n mast in de zee komt, laat staan dat het er ook nog enorm gaat stinken." Joeri Wisse Krabbendijke De Borselse poptalentenjacht Spectra pakt de draad weer op. Op 19 september wordt de vijfde en laatste voorronde ge houden in podium De Klomp. Dit keer zonder publiek, maar mét livestream. Ovezande Liefhebbers van Italiaans eten kunnen vanaf vrijdag terecht in een nieuw restaurant aan de Grote Markt in Goes. In het voormalige pand van De Ere burger opent die dag Al Mer- cato de deuren. Rob Paardekam Goes COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie Sur Col Bier kade, 09.30-14.30 uur: Zeehondensa fari; Jeugdcentrum Goes-Noord, 14.00 15.00 uur: Creatieve activiteiten (4-7 jaar); 15.00-16.00 uur: Cre atieve activiteiten (8 12 jaar); Gymzaal De Spinne, 14.00-15.00 uur: Sport&Spel (8-12 jaar); 15.00-15.30 uur: Sport Spel (4-7 jaar); 15.30-16.30 uur: Zaalvoetbal (8-12 jaar); Milieu Educatie Centrum De Bevelan- den, 15.00-16.30 uur: Workshop over scha pen en schapenwol (6-9 jaar); HEINKENSZAND Brasserie Stelleplas, 19.30 uur: Suffe tut ten Bingo; KAPELLE Gymzaal Molenvate, 15.15-16.15 uur: Peutergym; 16.15 17.15 uur: kleutergym; KLOETINGE Geer- tesplein 24, 13.30 16.00 uur: Openstel ling Geerteskerk; Wesselopark, 19.30 21.00 uur: Sportacti viteit Indonesische krachtsport; KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, 15.30-16.30 uur: Seniorengym voor 50-plussers; LEWEDORP Hof van Ook, 19.30-21.30 uur: Bewustzijnstraining door Londa Brouwer; WEMELDINGE De Wemel, 14.00 uur: Bingo; YERSEKE Haven, vanaf 11.00 uur: Mos selboulevard met sleepvis demo; Ha- vendijk 28, 13.30 14.30 uur: Rondlei ding over de Oester putten. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. YERSEKE Zelfs voor een zomeravondconcert was het was het behoorlijk warm voor de muzikanten van Mozart uit Yerseke. Maar de boel afbla zen, dat was geen optie. Het is misschien wel de enige keer dit jaar dat we een con- cert kunnen geven", zegt Coby Elzinga van de muziek vereniging. Na het carnavals concert bij Ter Weel in Goes kwamen de activiteiten door de coronauitbraak stil te lig gen. Pas een paar weken ge leden zijn de repetities weer begonnen. ,,De laatste keer is spontaan het idee ontstaan om gezien de goede weers verwachting tóch nog een zo meravondconcertje te geven. Gisteravond speelden ze op het Moerplein. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67