7 m DE STELLE PARADIJSELIJK LEEFGEBIED VOOR DE DIEREN Het stikt van de koppeltjes op beleefboerderij De Stelle in Ouwerkerk. Alleen pauw Isabelle is al jaren single. Tot vorige week. Speciaal voor 'de koningin van De Stelle' werd pauw Rembrandt ingevlogen. Hartstochtelijke liefde? Dat moet nog blijken. Maar leuk vinden ze elkaar wel. Isabelle is de hare majesteit van de Ouwerkerkse boerderij. ,,Het is ha^r terrein en ze is zo bru taal als de nacht", typeert Jaco Groenendijk het vrouwelijke beest. Mannetjespauw Rembrandt is een hangjongere uit Schiedam. Daar maakte hij met zijn broer al zeven jaar lang de buurt onveilig. Sinds zijn slaapplek was omge kapt, zwierf hij zomaar wat in het rond en zorgde voor veel overlast voor buurtbewoners. Die pauw moeten we hebben, dachten ze bij De Stelle meteen. Ik hoorde haar voetjes tikken op de vloer. Toen ik de deur opendeed, stapte ze zo naar binnen Want daar op het erf en de om ringende 4,3 hectare grond aan de Stelweg is zo ongeveer plek voor iedereen. Op de beleefboerderij, ook zorgboerderij met dagbeste ding en plaatsen voor begeleid wo nen, struikel je bij aankomst direct al over loopeendjes Katrien en Do nald. ,,Het zijn allemaal koppels en tói -ar*. het is ook vruchtbare grond. We hadden vorig jaar onder meer lam metjes en kuikens. Alles wat kon jongen, heeft gejongd. Nu zijn er weer twee trekpaarden drachtig. Leuk natuurlijk, want we zijn een beleefboerderij. Het is mooi om hier straks jong grut te hebben rondlopen." Zover is het bij Isabelle en Rem brandt nog niet. Nadat de mensen van dierenambulance Zuid-Hol land Zuid pauw Rembrandt vorige week kwamen brengen, is hij sa men met de Ouwerkerkse konin gin de stal ingegaan. Daar konden ze in alle rust een paar dagen aan elkaar wennen. ,,Ze zaten vooral naar buiten te kijken", lacht mede werker Joyce van der Linde van De Stelle. ,,Maar ze zaten ook wel met de kopjes naar elkaar toe." Dit weekend mochten ze voor het eerst samen los. En het leek er even op of de vogel uit Schiedam meteen was gevlogen. Tot-ie opeens weer opdook en achter Isa- belle aan dribbelde. ,,Hij is gewoon rond gaan kijken", vermoedt Joyce. ,,Het is hier best groot natuurlijk en pauwen struinen graag een beetje rond." Het stadsjochie krijgt in Ouwerkerk niet alleen een vriendinnetje op een presen teerblaadje aangeboden, maar ook een paradijselijk leefgebied. De Stelle puilt uit van de voor pauwen aantrekkelijke plekken. Woonkamer ,,Laatst stond Isabelle opeens mid den in de woonkamer", vertelt be woonster Chevon van Almenkerk. In de zomer slapen de jongens en meiden op De Stelle in grote safa ritenten met een veranda aan de voorzijde. ,,Ik hoorde haar voetjes tikken op de vloer. Toen ik de deur opendeed, stapte ze naar binnen." Altijd wat te beleven op de Ou- werkerkse boerderij, waar shetlan ders en trekpaarden hun eigen vrije omlooproutes hebben en waar her en der op het terrein zo'n 20 picknickplekken tussen de die ren en fruitbomen worden gerea liseerd. Restaurant de Trotse Tafel, ook op De Stelle, zorgt voor pick nickmanden. Groenendijk: ,,We hebben hier 43.000 vierkante me ter aan ruimte. En er is hier altijd wat te zien en te doen." woensdag 16 september 2020 Pauw Isabelle flirt met Rembrandt Esme Soesman Ouwerkerk -Chevon van Almenkerk, bewoonster van De Stelle Isabelle zoekt verkoeling in een kuiltje, Rembrandt dribbelt er wat omheen om er uiteindelijk zelfs naast te gaan liggen. foto ernesta verburg Joyce van der Linde en be woonster Chevon van Almen kerk. Achter het tweetal zit pauw Rembrandt in de bosjes. FOTO ERNESTA VERBURG Kijk op de site bij /video De Stelle blij met pauw Rembrandt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 66