safetyofficer.nr wmnmmm ZEELAND 11 kom s|a, Voetballer van Tholense Boys staat eindelijk weer op het veld. „Alles wat ik kan en mag spelen is mooi meegenomen.'' pummel Dani Gladdines is blij dat hij zijn voetbalschoenen weer mag strik ken. Drie seizoenen stond hij aan de kant. Noodgedwongen. De oor zaak: een zeldzame variant van de auto-immuunziekte SLE. Gladdi nes geniet van elk moment. ,,Alles wat ik kan en mag spelen is winst.'' Liever kijkt Gladdines (23) niet meer achterom. Het leven lacht hem weer toe, eindelijk. Pas rondde hij zijn studie fiscale eco nomie af, aan de Universiteit van Tilburg. ,,Met de nodige vertra ging, vanwege mijn gezondheids problemen.'' Mooi dat hij direct werk vond, op een accountants kantoor in zijn woonplaats Bergen op Zoom. ,,In een tijd van corona, met weinig vacatures, is dat geen vanzelfsprekende zaak.'' Zijn voorgenomen huwelijk met Adinda is nog wel een dingetje ge weest. Eigenlijk zou het feest deze week zijn. Corona zorgde voor uit- stel, naar een datum in maart. ,,La- ter bleek dat precies samen te val len met een derby tegen Noad'67. Dat was dus ook geen goed idee.'' Nu is het feest vervroegd naar vrij dag 11 december, aan de vooravond van de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop. Er is nog een goede reden om eerder met Adinda in het huwelijksbootje te stappen. Hij heeft het de jongens van de selectie pas laten weten. ,,Ik word vader.'' Lijdensweg Het zijn de verhalen die je graag hoort van een jonge voetballer. Ik ben zo vaak binnenstebuiten gekeerd en nooit werd er een duidelijke diagnose gesteld Hoe anders waren de berichten de voorbije jaren. Achteraf gezien gaf het lichaam van Gladdines al een jaar of vijf geleden de eerste signa len af. ,,Iets zat er niet goed. Ik kreeg steeds een pijnlijk gevoel in mijn vingers en gewrichten.'' De verschijnselen breidden zich uit naar zijn tenen. Op een trainings avond was er een serieuze aanval, zo maar ineens. ,,Ik kon niet op ei gen kracht thuis komen.'' Gladdi- nes besloot een medische specia list te raadplegen. Het was het be gin van een twee jaar durende lij densweg die hem, via een reuma toloog in het ziekenhuis in Roo sendaal, voerde naar het LUMC in Leiden. Later kwam hij in het uni versitair ziekenhuis in Gent te recht, om uiteindelijk in het voor jaar van 2019 in het Erasmus in Rotterdam te belanden. ,,Ik ben zo vaak binnenstebuiten gekeerd en nooit werd er een duidelijke dia gnose gesteld.'' Gesloopt De Ziekte van Still, een bacteriële infectie, een tropische ziekte, SLE, allerlei opties passeerden de revue. In het Erasmus vocht Gladdines voor zijn leven, met hoge ontste kingswaarden en extreem hoge koorts. De uiteindelijke conclusie: een onbekende variant van de auto-immuunziekte SLE. Gladdi- nes voelde zich gesloopt. ,,In een Ik ben vooral blij dat ik me weer druk mag maken over gemiste kansen en punten pakken op zaterdag rolstoel naar huis. Ik kon nauwe lijks zelfstandig lopen.'' Stapje voor stapje werkte Glad- dines aan zijn herstel, met ciclo- sporine als een voor hem onmis baar medicijn. ,,Ik ben altijd posi tief gebleven, mede dankzij mijn sportmentaliteit en zeker ook door alle lieve mensen om me heen.'' Gladdines begon voorzichtig met kleine duurloopjes, om in april van dit jaar een heuse mijlpaal te bereiken. ,,Ik liep vanuit huis spontaan een halve marathon. Pre cies een jaar na mijn diepste crisis in het Erasmus.'' Bij Tholense Boys werkte hij in het voorjaar in alle rust aan zijn rentree, om dit seizoen opnieuw aan te sluiten bij de eerste selectie. Mooi dat hij in de eerste beker wedstrijd bij Nieuwdorp twee keer scoorde en twee assists gaf. ,,Een machtig gevoel.'' Vervolgens pikt hij ook tegen FC Bergen een doelpuntje mee. Gladdines is een liefhebber. ,,Een lekkere mat, mooi weer, we scoorden zeven maal en met de als verdediger gehaalde Dave Wils lijken we er onver wacht een topspits bij te hebben.'' Gladdines wordt in de voorberei ding vooral als man achter de spit sen ingezet, op tien. Voorheen was de linkervleugel voorin zijn plek. ,,Een nieuwe positie voor me. Ik moet meer om me heen kijken, naar wat er voor en achter me ge beurt. Op de vleugel let je vooral op het zijlijntje.'' Met de van Vre derust gekomen Wils groeit de verstandhouding met de week. ,,Hij heeft goeie loopacties. Ik kan het balletje goed bij hem kwijt.'' Voorzichtigheid Vooruitblikken naar het nieuwe seizoen doet Gladdines met de no dige voorzichtigheid. ,,We zijn vijf belangrijke basisspelers kwijtge raakt.'' Ook over zijn eigen in breng is hij terughoudend. ,,Ik ben nog niet zover dat ik een hele wed strijd kan spelen.'' Gladdines plukt de dag. ,,Ik weet dat ik een aandoe ning heb die ineens weer de kop kan opsteken. Ik luister goed naar mijn lichaam. En ik ben vooral blij dat ik me weer druk mag maken over gemiste kansen, drie punten pakken op zaterdag en over al die andere dingetjes in het voetbal, de belangrijkste bijzaak in het leven." woensdag 16 september 2020 komend A Dani Gladdines is blij dat hij zijn voetbalschoe nen weer mag strikken. FOTO MARCELLE DAVIDSE Ben van den Aarssen Tholen - Dani Gladdines (23) - Dani Gladdines (23)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51