Kledingzaak Oost-Souburg pakt de draad na brand weer op Vleugelnootboom staat nu op drie 6 Verzet parkeerbeleid Veere MIJN DORP, MIJN STAD Dat idee leefde sterk bij bijna alle insprekers die de leden van de com missie Maatschappelijke Ontwik keling toespraken gisteravond. Ver tegenwoordigers van dorpsraden en ondernemersverenigingen van Zoutelande en Westkapelle, van voetbalclub De Meeuwen uit Zou- telande én een inwoonster van Vrouwenpolder hielden min of meer hetzelfde pleidooi. In de dor pen langs de kust zijn geen parkeer- Invoering van het voorgestelde plan zou tot problemen leiden problemen; invoering van het door B en W voorgestelde parkeerbe- leidsplan zou pas tot problemen leiden. Inwoners en ondernemers van Domburg en Veere hebben geen moeite met de betaalde parkeer plaatsen die er al zijn, maar balen wel van veranderingen, die in hun ogen geen verbeteringen zijn. Alle insprekers kwamen met specifieke problemen voor hun kern of club. Zo hebben De Meeuwen geen en kele behoefte om 'de eerste (sport)vereniging te worden wier leden en bezoekers moeten betalen om de club te bezoeken'. Dat B en W plannen hebben om nieuwe parkeerregels in te voeren, maakte weinig belangenbeharti gers blij. Maar er was geen inspreker die riep dat hij of zij niet begreep dat de gemeente een aantal veran deringen wil doorvoeren. Maar één voor één klaagden zij dat er niet of nauwelijks overleg met hen was ge weest. Terwijl dat wel was beloofd of zelfs in een contract (claimde de vertegenwoordiger van de Meeuwen) is vastgelegd. Projectlei der Eric Stuyfzand van het bureau dat het parkeerbeleidsplan op stelde, meldde de commissieleden dat de gemeente Veere ongeveer evenveel parkeerplaatsen beheert als Tilburg. Draagvlak voor invoe ring van nieuw beleid is fijn, maar niet noodzakelijk, betoogde hij. Commissieleden van de coalitie (PvdA/GroenLinks, DTV enCDA) vertrouwden er op dat de commu nicatie met ondernemers en inwo ners nog in orde komt. Leden van oppositiepartijen stelden echter dat alle door insprekers vertegenwoor digden 'met hun kloten voor de bok zijn geplaatst', zoals Marcel Steketee (Lijst van Kervinck) het ver woordde. Dagtoeristen Wethouder Pieter Wisse heeft de afgelopen maanden met de meeste betrokkenen gesproken, maar gaf toe dat er weinig ruimte is om iede- reens bijdrage op te nemen. Het be langrijkste uitgangspunt van het parkeerbeleidsplan is dat dagtoeris ten meebetalen aan verbetering van leefbaarheid en instandhouding van het voorzieningenniveau. 'Maatwerk' voor door insprekers genoemde knelpunten komt in een parkeerverordening nog aan bod. De mussen vallen van het dak, maar de rekken van John's Men Women hangen vol met de win tercollectie. De Souburgse mode zaak opende gisteren, vier maan den na de brand de deuren. Eigenaren John en Janneke de Korte zijn net zo blij met het mooie najaarsweer als de meeste andere mensen. Een fleurig over hemd of zomers jurkje is tenslotte altijd wel te vinden in de zaak. En de uitbundige zonneschijn past perfect bij hun stemming. De brand, die zondag 10 mei alle kle ding en een groot deel van de mo- dezaak vernielde, ligt eindelijk achter hen. Het kostte het echtpaar De Korte aanvankelijk wat moeite om nieuwe kansen in de wederop bouw van hun winkel te zien. Maar nu zijn ze blij dat ze het ad vies van hun verzekeringsman op- De officiële opening van de vernieuwde John's Men and Women is morgen volgden om de ellende aan te grij pen wat gewenste veranderingen door te voeren. De winkel is ruimer opgezet en de zitbank achterin is zowel blik vanger als een ideale rustplek om een afgewogen keuze te maken. Die keuze is nog niet zo ruim als inkoper John zou willen. Hij streeft er altijd naar als een van de eersten de nieuwe collectie bin nen te hebben. ,,Door corona is dat nu ook anders dan anders. Veel kledingproducenten moeten nog op gang komen, een deel van de collectie komt pas in de loop van volgende week. Maar die kleding kunnen andere zaken ook nog niet aanbieden." De officiële opening van de ge heel vernieuwde John's Men and Women, die op i oktober de 31ste verjaardag viert, is morgen. Maar de aanbiedingen gelden ook twee dagen ervoor al. Een groot aantal bloemstukken en planten laat zien dat veel trouwe klanten blij zijn dat Janneke en John hen weer in het nieuw kunnen steken. De Middelburgse boom moet nu een moeierboom in het centrum van Etten-Leur (bijna 2300 stem men) en een rode beuk in Pieter- buren (ruim 1400 stemmen) voor laten gaan. Bij de verkiezing gaat het vooral om het verhaal achter de boom. De Middelburgse vleugelnootboom is de dikste en oudste in zijn soort van het hele land; hij overleefde stormen en ontsnapte aan zout water en een vlammenzee. De meerstammige boom is ruim 250 Van elke provincie staat één boom op de nominatie jaar geleden waarschijnlijk door chirurgijnen van de kruidentuin bij het voormalige armenweeshuis geplant. De vleugelnoot scheidt juglon af, een stofje dat verdovend en rustgevend werkt. Het verhaal gaat dat vroeger drukke kinderen onder de boom werden gezet om tot rust te komen. De verkiezing is een initiatief van SBNL Natuurfonds. Uit elke provincie is één boom genomi neerd. Stemmen kan tot en met 14 oktober 12.00 uur. woensdag 16 september 2020 'Plan spekt vooral kas gemeente' De frustratie spatte er gister avond vanaf bij de zeven inspre kers. Er is in de meeste Veerse dorpen en stadjes 'géén par keerprobleem'. Het parkeerbe- leidsplan is er vooral om de ge meentekas te spekken. René Hoonhorst Domburg Vier maanden na brand is de Souburgse kledingzaak John's Men Women weer open. René Hoonhorst Oost-Souburg Met een voorlopig derde plaats in de verkiezing Boom van het Jaar maakt de Majesteit van Middelburg zijn faam waar. De vleugelnootboom in de tuin van het Gasthuis heeft tot nu toe bijna 1200 stemmen verzameld. Maurits Sep Middelburg Vleugelnootboom. FOTO RUBEN OREEL AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Anne- Marie Vermazen (schilderijen); ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, Visserij en Streekdrachten en thematentoonstelling; KOUDEKERKE Cou- burg, 16.00-17.00 uur: Kleutergym voor 3-5 jaar; 17.00-18.00 uur: Recreatief turnen voor 5 en 6 jaar; MIDDELBURG Raven- steijnweg 1a, 09.00 14.00 uur: Tweede hands kledingbeurs; ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Dichter op beeld; De Spot, 19.30 uur: Pop aan Zee Kickstart met optre den Convoi Exceptio nal; OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 14.00 uur: Koersbal senioren; SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en tentoon stelling Brandweer veteranen; VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Historische zeil tocht op het Veerse Meer; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; SCW, Mercuriusweg 19. 13.00-15.00 uur: Inloopspreekuur SCW over werk en inkomen; Lammeren- burg, 19.30 uur: Gra tis proefles stijldan sen; Sint Jacobskerk, 19.30-21.30 uur: Film concert The Phan tom of the Opera; Cine City, 19.45 uur: Ladies night. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. John en Janneke de Korte kunnen hun klanten eindelijk weer ontvangen. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46