Begroten met slag om de arm Forum wil dat tunnel stopt met sponsoring m y». Miljoen van de Postcode Loterij valt in Zierikzee Filelol 2 NAZOMER EXTREEM WARM Commentaar Onder de dreiging van veel meer coronabesmettingen en dus van een tweede golf heeft het kabinet de begroting gepresenteerd. We geven tientallen miljarden meer uit dan we hebben. Dat kan voorlopig ongestraft omdat de rente extreem laag is. Waar dit toe leidt? Zoals bij elke nieuwe Miljoe nennota zijn er winnaars en verliezers. Voorlopig dan. Want de onzekerheden over de nabije toekomst zijn groot. Eerst het coronavirus. Het eind van de pandemie is nog niet in zicht. Het derde steunpakket voor bedrijven loopt weliswaar negen maanden, maar of dat genoeg is weet niemand. Ook is het niet duidelijk hoeveel geld er nodig is om corona eronder te krijgen. Dan de schuld. De vele tientallen miljarden die Neder land nu leent, moeten we eens terugbetalen. Liefst zo snel mo gelijk. Want het nut van overheidsfinanciën waar rek in zit is in middels wel bewezen. Nog lastiger zijn de sociale verhoudingen. Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken waarschuwt dat de kansongelijk heid groter is geworden door corona. Zijn collega Minister Wopke Hoekstra van Financiën zegt dat de werkloosheid wel iswaar al is opgelopen maar dat volgend jaar nog een flinke klap komt. Er is dus wellicht nog veel meer geld nodig voor uit keringen en voor om- en bijscholing. In deze omstandigheden geeft de begroting weinig houvast. De kans dat de regering in het komende parlementaire jaar ineens andere uitgaven moet doen, is buitengewoon groot. Grote kans dat de regering in het komende parlementaire jaar andere uitgaven moet doen De NV Westerscheldetunnel ex ploiteert de oeververbinding en int daarvoor tol. Vorig jaar kwam er 36,2 miljoen euro binnen. Maximaal 50.000 euro per jaar wordt uitgege ven aan het sponsoren van evene menten, zoals het Zeeland Nazomer Festival, Vestrock, festival De Bal lade, de Ride for the Roses en de Ju nior Driedaagse in Axel. Volgens Fo rum zou ook sprake zijn van indi- ALMANAK File, voor de Westerscheldetun- nel. Een vrachtwagen met pech. De Vlissinger mocht bij de Ter- neuzense sluizen al aansluiten in de rij wachtenden. Op de ra dio Zegt u het maar, de klaag muur van Omroep Zeeland. Zijn humeur werd er niet beter op. 'Wat een shitdag', mopperde recte sponsoring door het weggeven van gratis tunnelpassages. Statenleden Martin Bos en Fred Walravens vragen het dagelijks pro vinciebestuur hoeveel tolgeld is uit gegeven aan sponsoring en hoeveel tol de NV Westerscheldetunnel is Forum vindt dat inkomsten uit tol alleen gebruikt mogen worden voor het aflossen van de hypotheek misgelopen door gratis passages. Ze vinden dat inkomsten uit tol alleen gebruikt mogen worden voor het af lossen van de bouwschuld, zodat de tunnel eerder tolvrij wordt. hij. Tot hij ineens werd gepas seerd door een busje met Hon gaars kenteken. Over de dub bele doorgetrokken strepen reed de chauffeur de file voorbij. Recht op twee tege moetkomende wagens van de marechaussee. De Vlissinger reed verder met een brede lach. Fitnessprimeur voor Kapelle Drie gewonden bij ongeluk op Oesterdam Bij een ongeluk op de Oesterdam (N659) tus sen Tholen en Zuid-Be veland zijn gisterochtend twee mensen gewond geraakt. Het ongeluk ge beurde rond half twaalf op de T-splitsing bij de Bergsediepsluis, aan Thoolse kant. Twee au to's kwamen met elkaar in botsing. Meerdere am bulances, politie en de brandweer van Tholen gingen erheen. Zeker twee inzittenden raakten gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis ge bracht. In de auto's zaten nog meer mensen, zij ble ven ongedeerd. Yerseke Schade door afsteken vuurwerk 'Deze dag is een cadeautje' Gerrit en Coby Rozema uit Eindhoven genieten op een terras in Zierikzee van een drankje en een parasol. Ook zij zijn in Zeeland op vakantie. ,,We komen altijd in juni en september naar Zeeland", vertellen ze. ,,We zijn vanochtend naar het strand bij Ouddorp ge gaan om onze twee honden te laten zwemmen. Het is dan nog lek ker rustig. Nu liggen de honden te slapen op ons vakantieadres en besloten wij een terras op te zoeken om wat te drinken en een broodje te eten. Omdat wij altijd in september naar Zeeland komen, valt het me wel op dat het vaak nog heel mooi weer is in die maand. Maar 30 graden zoals vandaag, is wel heel uitzonderlijk natuurlijk. Deze dag is echt een cadeautje." 101 jaar oud Zeeuws record verbroken Het tropisch weer deed giste ren, zoals verwacht, records sneuvelen. Niet eerder werden in Zeeland zo laat in het jaar temperaturen van boven de 30 graden gemeten. Het werd gisteren ook de warmste septemberdag ooit in Zeeland. Wilhelminadorp no teerde aan het eind van de middag 33,7 graden. West- dorpe kwam kort daarna tot dezelfde waarde. Het record stond sinds 12 september 1919 op 33,2 graden, gemeten in Vlissingen. Het weerstation in Wilhelminadorp passeerde om 12.40 uur als eerste de grens van 30 graden. Westdorpe volgde tien minuten later. Vlis singen haalde ook de tropische waarde met 30,4 graden. Tropische dagen in september zijn zeldzaam, zeker later in de maand. Na 14 september was het tot nu toe nooit warmer ge worden dan 30 graden. De dagrecords voor 15 september sneuvelden gisteren ook. ZIERIKZEE Bewoners van de Nunnenplaat in Zierikzee lopen deze week net iets vrolijker rond dan anders. Althans, degenen die meededen met de Postcode Loterij. Want die kwam maandag een mil joen euro verdelen in de wijk Poortambacht. Negen gezinnen met de postcode 4301 ZM kregen Nicolette van Dam aan de deur met een grote cheque. Zes werden verblijd met 41.666 euro en drie met 83.333 euro. Deze negen verdelen samen de helft van de totale prijs van een miljoen euro. De overige 500.000 euro gaat naar deelnemers die meespelen met wijkcode 4301. Zij krijgen allemaal maximaal 210 euro, afhankelijk van het aantal 'Kanjerpunten' waarmee ze spelen. De winnaars krijgen het geld binnen vier weken op hun rekening gestort. De bewoners van de Nun- nenplaat weten allemaal wel raad met hun prijs. Wim en Ursula dro men van een reis naar New York met hun kinderen, Cor en Ada kun nen zo eindelijk een nieuw dakka pel kopen. Buurvrouw Alexandra was compleet overdonderd. ,,Ik moet het even laten bezinken." woensdag 16 september 2020 II De provincie moet de NV Wes- terscheldetunnel opdragen di rect de sponsoring van culturele en sportieve evenementen stop te zetten. Tolgeld moet worden gebruikt om de hypotheek op de tunnel zo snel mogelijk af te los sen. Dat vindt de Statenfractie van Forum voor Democratie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE De eerste Nederlandse vestiging van Fit+ opent binnenkort in Kapelle. De internationale sport schoolketen heeft zijn oog laten vallen op een pand op de hoek van het Kerkplein/Ooststraat. In oktober willen de exploi tanten de deuren van de sportschool aan het Kerkplein 45 officieel openen. De 'soft-opening' zou in de loop van sep tember kunnen plaatsvin den. Het concept van Fit+, met meer dan 100 vestigingen in Duitsland, Zwitserland en Oosten rijk, is sporten 'zonder fratsen'. Dat moet tot la gere prijzen leiden. THOLEN Meerdere mensen deden afgelopen week end bij de politie mel ding van het afsta\eken van zwaar vuurwerk in Yerseke. Dat was ook zichtbaar: een prullen bak aan de Damstraat en een container bij de brandweerkazerne wer den opgeblazen. Volgens wijkagenten in de gemeente Reimers- waal circuleren er film pjes waarop het afste ken van het vuurwerk te zien is. De politie vraagt men sen die daar meer van weten, contact op te nemen met de wijk agent. Genieten Gerrit en Coby Rozema genieten op een terras in Zierikzee. Rolf Bosboom Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42