Lange tenen 36 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Bezoekers van de enigszins aangepaste Soldaat van Oranje zien momenteel een meer subtiele en intieme musical dan voor het uitbreken van de coronacrisis, zeggen zowel acteurs als producent Fred Boot. Maar achter de schermen heerst bezorgdheid. Langzaam verdampt het geld. Hoe lang houden ze dit nog vol? e coronamaatre gelen van het RIVM zijn tot in de kleinste uit hoeken van de enorme Theater- Hangaar in Val kenburg (gemeente Katwijk) merk baar. Wie nu voor Soldaat van Oranje - De Musical een kaartje koopt (dat kan weer sinds 2 september na een stop van zo'n zes maanden), krijgt na het welbekende handen wassen een eigen tafel in de foyer toegewezen. Daar kan ook alvast een drankje wor den besteld dat in de pauze voor je klaarstaat. Ventilatiesystemen draaien overuren. Even voor de start van de al tien jaar lopende voorstel ling over verzetsstrijder Erik Hazel- hoff Roelfzema, worden bezoekers per rijnummer opgeroepen de zaal te betreden. Tussen elk huishouden staan twee lege stoelen. De vele pij len in de ooit speciaal voor de voor stelling omgebouwde vliegtuighan gar met de draaiende zaal, de reus achtige decors en met archiefbeelden uit de Tweede Wereldoorlog gevulde beeldschermen, doen de rest. ,,Wij prijzen ons gelukkig met het feit dat we zoveel ruimte hebben", zegt producent Fred Boot. ,,Ik denk dat we mede daardoor erin slagen te Geweldig dat onze mensen, van wie veel zzp'ers, weer aan het werk kunnen bewijzen dat je weer met een com fortabel gevoel naar het theater kan. Wij enquêteren continu en krijgen dat ook terug. 'Ik voel me hier veili ger dan in een supermarkt', hoor je vaak. Geweldig ook dat onze 150 mensen, van wie zo'n 65 procent zzp'er, weer aan het werk kunnen." Wie de uitvoering voor het eerst ziet, merkt weinig van de maatrege len óp het podium. Hooguit dat er opvallend weinig woede-uitbarstin gen en luidkeelse zangpartijen te zien en te horen zijn. Het reglement in een notendop: castleden mogen, mits er niet gezongen wordt, de 1,5 meternorm negeren, dus ook met el kaar vechten en zoenen. Schreeuwen en belten (hard en hoog zingen met een bepaalde techniek) is echter ver boden. Intiemer ,,Ik denk dat Soldaat in een aantal op zichten misschien zelfs beter is ge worden", meent Boot, die als voor beeld wijst op de scène waarin Erik en Charlotte elkaar voor het eerst de liefde verklaren. ,,Het nummer Vrij met mij zongen ze eerst met de buik en rug tegen elkaar aan. Ook was er soms een zoen en een omhelzing. Dat mag dus niet meer. Nu blijft Charlotte op bed en blijft Erik op af stand. 'Maar ga niet van mij houden', zingt ze. Omdat ze allebei weten dat Docu zoon Kamerling West brengt niks uit Ze kunnen opgelucht ademhalen bij Talpa. De kijkcijfers van Veronica Inside lijden niet onder de Akwasi-rel, de Wilfred-Genee-is-een- NSB'er-rel of ik-ga-daar-nooit-meer-zitten-rel, net hoe je hem wilt noemen. Ze trokken gisteren nage noeg evenveel kijkers als dezelfde avond vorig jaar. Voor de cijferfetisjisten onder ons: 587.000 op 16 sep tember 2019 tegenover 574.000 nu. De reclameblokken zitten ramvol, dus de adver teerders zijn ook stilzwijgend op hun schreden te ruggekeerd. Je verwacht het niet hè? En gelukkig, er werd door het plukje fans in de studio weer ouder wets gegierd toen René van der Gijp quasi-serieus een lans brak voor alle mensen die ervan houden een dildo op een bepaalde plek in hun lichaam te steken. Eind goed, al goed. Ik vond het vooral zo fijn om te zien dat de heren zich beide avonden zo senang voelden aan die tafel. Dat het helemaal geen ongemakkelijke tv was, of zo. De geijkte grapjes over Louis van Gaal en Jeroen van der Boom rolden er moeiteloos uit. Gordon lieten ze even buiten beschouwing. Bereslim natuurlijk. Want je wilt niet meteen de eerste aflevering weer een boze mail van John de Mol, die dreigt met aller lei vage claims of een weekendje Sporthuis Cen trum. Gewoon een kwestie van je gezonde verstand gebruiken en kiezen wie je te grazen neemt. Het was ook briljant dat ze achttien keer - al kan het ook negentien keer zijn geweest, ik ben op een gegeven moment gestopt met turven - een grapje maakten over de drie ton salaris die Derksen weg schenkt om zijn zwabberende ruggengraat te mas keren. Keihard de vlucht naar voren. Kiezen op el kaar en krampachtig lachen, jongens. Daardoor was het meteen weer als vanouds. Helemaal toen Johan Tofik Dibi tot zijn schoenve ters afbrandde omdat die het gewaagd had de VI- heren in Op1 racistisch en homofoob te noemen. De tenen zijn veel te lang geworden in Nederland, in derdaad. Al zijn de teentjes van ons edele drietal al tijd net ietsje langer. En gelukkig maar, want er moet immers bijna twee uur zendtijd worden gevuld. Helaas was dat gisteren net niet genoeg om ook nog over Akwasi te beginnen. Dat bewaren ze lekker tot komende vrijdag. Alsof ze bang zijn dat we an ders niet gaan kijken. Alsof er ook maar iemand zou gaan denken dat ze in trillende schoothondjes zijn veranderd die door een hoepeltje springen als hun baasje gromt. Malle jongens toch, wij weten heus be ter. Lieve Gijp, Genee en Derksen, geloof mij, jullie zijn en blijven de besten. Sterker nog, jullie zijn met stip naar nummer 1 doorgestoten. Na Wendy en Gordon zijn jullie nu de meest hypocriete sterren die Talpa in huis heeft. Quote van de dag Ik ben bezig met de grootste internationale productie van mijn leven woensdag 16 september 2020 GO - Jennifer Hoffman maakt op Instagram bekend dat ze zwanger is van haar Ameri kaans-Franse vriend Gudo Tienhooven 44 —Producent Fred Boot DOCUMENTAIRE Net 5 zendt op 5 oktober de documentaire Anton ie Mer- lijn: 10 jaar later uit. Aan de hand van gesprekken met familieleden en onder ande ren Lola Brood en Bastiaan Rag as gaat Ka merling op zoek naar wat zijn vader naliet. MUZIEK Rapper Kanye West zegt geen muziek uit te brengen tot zijn contracten bij Sony en Univer sal aflopen. Hij klaagde vorig jaar platenmaat schappijen aan vanwege af spraken die in het begin van zijn carrière zijn gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36