Champions Leaguedroom spat uiteen na nederlaag tegen Dinamo Kiev 33 CHAMPIONS LEAGUE DINAMOKIEV-AZ (3DE VOORRONDE) AZ is er niet in geslaagd om de groepsfase van de Champions League te bereiken. De Alkmaarders gingen gisteravond onderuit tegen Dinamo Kiev (2-0) door twee kapitale blunders. woensdag 16 september 2020 S. Nik Kok Rotterdam/Kiev Dinamo Kiev AZ AZ is nu veroordeeld tot de Europa League. Daarin mag Het elftal van trainer Arne Slot wel al in de groepsfase starten. AZ wilde zo graag meespelen met de grote jongens in de Cham pions League, rijk worden door het vele prijzengeld van dat toernooi en schitteren in de mooiste stadions van Europa. Maar die droom voor de nummer twee van Nederland spatte uiteen in de Oekraïense hoofdstad Kiev, waar de club klop kreeg van een niet eens zo'n heel goede tegenstander. ,,Dit is een se rieuze teleurstelling", zei Arne Slot. In het grote stadion, waar elk ge luid werd weerkaatst, stonden twee kapitale blunders aan de basis van de nederlaag die onnodig was ge zien het spelbeeld in de eerste helft. Maar tegen de fout van de anders zo secure passer Fredrik Midtsj0 kan geen goed verzorgd aanvalsspel te genop. Een misser van de door gaans toch betrouwbare doelman Marco Bizot, die vorig seizoen nog zo weinig goals tegen kreeg in de eredivisie, deed een mager slotof- fensief van AZ teniet. Bonus En dus loopt AZ sowieso al 5 mil joen euro mis voor plaatsing voor de play-offs en kan het ook fluiten naar de bonus van ongeveer 40 mil joen voor kwalificatie voor het hoofdtoernooi. Maar bovenal heeft het niet kunnen bewijzen dat het thuishoort in het miljoenenbal, waar het ook via de juridische weg zo hard voor knokte de afgelopen maanden. AZ wilde namelijk di recte plaatsing voor het toernooi af- ssfi Sgf AZ'er Oussama Idrissi verbijt de pijn na de nederlaag tegen Dinamo Kiev. Links Gerson Rodrigues (ex-Telstar), maker van de 1-0. foto bsr agency dwingen, omdat het vond dat het toewijzen van Ajax als nummer één door de KNVB onrechtmatig was. Dat mislukte. En via de spor tieve weg lukte het dus ook al niet. Maar gezien het spel van gisteren is het maar goed ook dat AZ is ver oordeeld tot de Europa League, waar de ploeg mogelijk nog inci denteel voor een succes zal kunnen zorgen zoals vorig seizoen. Dat is wél een toernooi waar blunders als die van gisteren eventueel goed ge maakt kunnen worden. AZ moet dan wel spelen zoals het dat in Kiev in de eerste helft deed. In die fase leek er voor de ploeg van Arne Slot niet veel aan de hand. Het was van tevoren nog zo moeilijk in te schatten hoe goed AZ nou was met slechts JL één officiële wedstrijd in de benen. Maar V die was alweer drie weken geleden tegen Viktoria Plzen. Dat was een moeizame exercitie met niet fitte spelers. Drie weken verder is Cal- AZ-trainer Arne Slot is de wanhoop nabij. foto bsr vin Stengs er niet veel fitter op ge worden en de vorig jaar zo belang rijke aanvaller Oussama Idrissi kon zelfs niet starten. Toch kwam AZ aanvankelijk goed voor de dag. In de eerste helft waren de grootste kansen dan ook voor de bezoekers die een doelpunt - overigens terecht - van Myron Bo- adu afgekeurd zagen worden. Hij werd fraai gelanceerd door Stengs, op een manier die deed denken aan het fraaie vorige seizoen. De onnodige ach terstand bracht daarna het beste in tegenstander Dinamo Kiev naar boven. De ploeg van de be kende trainer Mircea Lu- cescu kon naar harten- lust counte ren, terwijl het achterin weinig te duch ten had van de aanval van AZ die het laatste halfuur ook nog bestond uit de HHiH invallers Oussama Idrissi en Ferdy Druijf. Zij ondersteunden spits Bo- adu, die weifelend aan het seizoen is begonnen. Met invaller Druijf is de held van de vorige ronde genoemd. De su persub die AZ op Europa Cup avonden al zo vaak redde in de slot minuten. Maar ook hij kon zijn club dit keer niet van dienst zijn. Hoe vaak hij ook van achteruit werd ge probeerd te vinden door zijn ploeg genoten. Misschien dat hij AZ straks weer eens kan helpen, maar dan wel in de Europa- in plaats van de Champions League. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen Programma GO Voor AZ is geen plaats tussen de grote jongens ty 1 I Dinamo Kiev - AZ 1 49. Rodrigues 1-0 86. Shaparenko 2-0 Opstellingen Bushchan Bizot Kedziora Svensson Zabarnyi Vlaar Mikolenko (79. Sugawara) Karavaiev Koopmeiners Buyalskyy Wijndal (79. Andreyevsky) Clasie Sydorchuk De Wit Shaparenko Midtsjo (90+1. Lednev) (66. Druijf) Rodrigues Stengs Supriaha Boadu (74. Verbic) Gudmundsson De Pena (58. Idrissi Scheidsrechter: Grinfeeld (Israël) Toeschouwers: 0 ■."'Aij ij fil-v"f-*.-iV Derde voorronde PAOK - Benfica 2-1 AA gent - Rapid Wien 2-1 Vandaag Omonia - Rode Ster Maccabi T el Aviv - Dinamo Brest Qarabag - Molde Ferencvaros - Dinamo Zagreb Midtjylland - Young Boys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33