Mourinho laat oog vallen op Bas Dost Kerk koerst af op vertrek bij Utrecht 31 Olympique Lyon snel naar Camp Nou brengen Na Ronaldo ook Messi miljardair Op doelpuntenjacht naar Kluivert, Koeman en Cruijff Patrick Kluivert 1998-2004 Ronald Koeman 1989-1995 Johan Cruijff 1973-1978 Johan Neeskens 1974-1979 Phillip Cocu 1998-2004 -■v. Hellas meldde zich anderhalve week geleden bij FC Utrecht voor Kerk, die wel te porren is voor een transfer naar de nummer 9 van de Serie A van afgelopen seizoen en ook al informatie inwon over de club. Kerk heeft meer opties: vanuit Duitsland, Italië, Spanje en Enge land wordt er getrokken aan de Amsterdammer. Kerk wil echter geen overhaaste beslissing maken, wil ook niet koste wat kost weg en weet dat de transfermarkt nog tot en met 5 oktober geopend is. Of het daadwerkelijk tot een transfer komt, moet blijken. Utrecht stelt zich weliswaar con structief op, maar maakt er geen geheim van dat het flink wil cas- hen voor de man die vorig jaar tien doelpunten maakte en zes as- sists afleverde in het afgebroken eredivisieseizoen. Al in een veel eerder stadium taxeerde de direc tie van FC Utrecht de waarde van Kerk op minimaal tien miljoen euro. FC Utrecht heeft geen abso lute, financiële noodzaak om de aanvaller te verkopen en gaat dus pas akkoord bij een juist bod. En dat heeft de club vooralsnog niet ontvangen voor Kerk, die nog tot 2023 vastligt in de Domstad. Utrecht zat gisteren niet stil op de transfermarkt. De club putte opnieuw uit het netwerk van scout en oud-speler Didier Martel door Moussa Sylla (20) aan te trek ken. Een groot aanvallend talent uit Frankrijk dat voor drie jaar te kent, met een optie voor nog een seizoen. Sylla heeft geen afkoop som, omdat hij transfervrij was na zijn tijd bij AS Monaco. Spurs heeft Dost al lan ger in het vizier, maar is sinds afgelopen weekeinde concreet in de markt voor de 31-jarige spits van Eintracht Frankfurt. De club uit Londen ver loor zaterdag zijn eerste wedstrijd van het nieuwe Premier League seizoen op eigen veld van Everton (0-1) en kan wel wat aanvallende versterking gebruiken. Eerder zag het ernaar uit dat Dost naar Club Brugge zou ver kassen, maar voor de kampioen van België bleek hij te duur. Voor Tottenham Hotspur zal de trans fersom - Eintracht Frankfurt nam de spits een jaar geleden voor ze ven miljoen euro over van Sporting Lissabon - geen probleem zijn. De vraag is echter of Dost trek heeft in een bij rol achter de in Londen onomstreden Engels in ternational Kane. In Frank furt is hij wel verzekerd van een basisplaats. Dost moet bij de club uit de Bundesliga, die zater dag begint aan het seizoen, een spitsenduo vormen met de Portu gees André Silva. woensdag 16 september 2020 308 duels Zodra Memphis zijn handtekening zet onder een contract, wordt hij de 21ste Nederlander bij Barcelona. De jacht op Kluivert kan beginnen. FOTO'S AP, GETTY, PRO SHOTS, PETER SMULDERS •iV* FC Utrecht om Gyrano Kerk (24) te behouden. De aanvaller heeft opties in bijna alle toplanden in Europa en wil zelf ook graag de stap maken als zich een mooie kans voordoet. Hellas Verona is een belangrijke gegadigde, maar FC Utrecht laat Kerk al leen gaan bij een stevig bod. Tim Reedijk Utrecht ROTTERDAM Lio nel Messi mag zich volgens het Ameri kaanse zakenblad Forbes miljardair noemen. De Argen tijn zou inmiddels de grens van 1 mil jard dollar aan in komsten zijn ge passeerd. Op de lijst van best be taalde voetballers die Forbes samen stelde, staat Messi weer bovenaan. De 33-jarige aan valler van FC Bar celona zou afgelo pen seizoen 126 miljoen dollar aan salaris en sponsor deals hebben ver diend, omgerekend 106 miljoen euro. Cristiano Ronaldo (35), de eeuwige rivaal van Messi die bij Juventus speelt, mocht volgens Forbes 117 miljoen dollar aan inkom sten bijschrijven. In juni maakte het blad bekend dat Ronaldo de eerste voetballende miljar dair ooit was. Al leen Neymar komt enigszins in de buurt van de twee dertigers. De 28- jarige Braziliaanse vedette van Paris Saint-Germain haalde afgelopen seizoen 96 miljoen dollar binnen. ROTTERDAM Tottenham Hots pur heeft serieuze belangstelling voor Bas Dost (foto). In de zoek tocht naar een tweede spits ach ter Harry Kane heeft manager José Mourinho zijn oog laten val len op de voormalig Oranje-inter national. Het wordt een hels karwei voor Gyrano Kerk. foto bsr agency

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31