r Yb 12 NIEUWS Aanvallen op westerse doelen VLUCHTELINGENKAMP UNICEF Nederland zou geen leeftijdsgrens moeten hanteren bij het opnemen van kinderen uit vluchtelingenkamp Moria, stelt kinderrechtenorganisatie Unicef. „Anders komen die kinderen nooit in aanmerking voor relocatie." BLADCADEAU, HET LEUKSTE OM TE GEVEN! bladcadeau In Irak zijn in 24 uur drie af zonderlijke westerse doelen aangevallen. Het gaat volgens ingewijden om bomaanslagen op officiële voertuigen en een raketaanval op de ambassade van de VS in hoofdstad Bag dad. Er vielen voor zover be kend geen slachtoffers. Gisterochtend ontplofte een bom bij een voertuig van de Britse ambassade. Dat zou zijn gebeurd vlakbij de zwaar beveiligde Groene Zone met diplomatieke posten. Ook zouden 's nachts twee raket ten zijn afgevuurd op de Amerikaanse ambassade. De projectielen zijn naar verluidt uit de lucht geschoten. Onbekende aanvallers had den het enkele uren eerder ook al voorzien op een mili tair konvooi van de door de VS geleide militaire coalitie. Volgens het Iraakse leger gin gen twee explosieven af. Hooggeplaatste functionaris sen hebben gezegd dat ze de aanvallen zien als reactie op de hervormingsagenda van de nieuwe premier. Die wil werk maken van de strijd tegen cor ruptie. Sommige groepen zouden vrezen dat zij daar door inkomsten mislopen. De Palestijnen zijn erg moeilijk in de omgang Drukste zomerdag dit jaar niet zo druk De drukste dag op Schiphol was deze zomer vanwege de coronacrisis een stuk rustiger dan normaal. De luchthaven zag op 14 augustus 73.000 rei zigers voorbijkomen, tegen 235.000 op de drukste dag vo rige zomer. De meeste vlieg tuigbewegingen waren er op 31 augustus met bijna 850 ver trekkende en aankomende passagiers- en vrachtvluch ten. De drukste dag van het jaar lag nu in de eerste maan den van 2020. Hl'i fil IJ Hl 3» Verborgen in schaapskooi 'Bel politie bij groot feest' Half miljoen in auto bij grens ls Luciano Calestini, directeur van Unicef Grie kenland, dins dagmiddag op het eiland Les bos van het afgebrande vluchtelin genkamp Moria naar het nieuwe opvangkamp in aanbouw rijdt, ziet de Australiër honderden man nen, vrouwen en kinderen zitten, liggend en slapend langs de kant van de weg. Hun oude tenten zijn afgebrand en of ze wel naar een nieuwe tent willen, weten ze niet. Al zes dagen slapen ze op dekens op de stoep. ,,Het is hier heet, 30 graden, droog en stoffig. Deze mensen zijn gestrest, ze zijn bang en ze zijn vooral uiterst onzeker over hun toekomst." In de nacht van vorige week dinsdag op woensdag brak er brand uit in het grootste vluchte lingenkamp op de Griekse eilan- den. Het met 12.000 vluchtelingen en migranten overbevolkte kamp Moria brandde volledig af. De Griekse politie heeft vijf migran ten aangehouden die worden ver dacht van brandstichting. Som mige vluchtelingen zitten al jaren vast op het eiland en hadden geen uitzicht op snel vertrek. Inmiddels is de Griekse regering op een braakliggend legerterrein begon nen met de bouw van een nieuw kamp, voor 12.000 mensen. ,,We zijn betrokken bij noodhulp, het zorgen voor water. Maar we Voor nu is het beter naar het nieuwe kamp te gaan. Maar het is niet de oplossing willen er ook voor zorgen dat de kinderen, want daar zijn er zeker vierduizend van, psychosociale hulp krijgen. Het is heel belangrijk op hun mentale gezondheid te let ten. En we willen ze een zekere toegang tot onderwijs geven. Dat zal niet op een normale, formele school zijn, maar op een tijdelijke manier." ,,Het is waar dat er pas achthon derd mensen naar het nieuwe kamp zijn gekomen. Onder de vluchtelingen gaat veel nepnieuws rond, mensen vertellen dat er bo ten komen om ze naar het vaste land te brengen. Maar die boten komen niet. Voor ons gaat het hierom: die mensen, gezinnen met kinderen, leven nu op straat en dat is niet vol te houden. Voor www.bladcadeaukopen.nl woensdag 16 september 2020 GO BAGDAD President Trump denkt dat de Palestijnen uiteindelijk toch wel zullen toetreden tot een deal voor vrede tussen Israël en de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein. SCHIPHOL GOED NIEUWS J. r r Russische oppositieleider Aleksej Navalny heeft een vro lijke familiefoto gedeeld vanuit het ziekenhuis in Berlijn. De vergiftigde politicus schreef op Instagram bij de foto dat hij weer zonder ondersteuning kan ademen. foto ap SASSARI Een Italiaanse moordenaar die voor de zevende keer uit de gevan genis vluchtte, is gisteren opgepakt terwijl hij zich ver stopte in een schaapskooi op Sardinië. Giuseppe Mastini (60) profi teerde van een tij delijke vrijlating uit een zwaarbevei ligde gevangenis op het eiland op 6 september en keerde niet terug naar zijn cel. LONDEN De Britse minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel zou haar buren aangeven als die een feest bouwen in coronatijd. ,,Als er een groot feest gaande is, is het goed om de politie te bellen.'' VENLO Tijdens een con trole bij de Neder landse grensover gang bij Venlo heeft de Duitse douane 300.000 euro en 200.000 Britse ponden (zo'n 217.000 euro) in contanten in be slag genomen. Het geld was niet aan gegeven, zei een woordvoerder van de douane. Er was een vermoeden van witwassen. De chauffeur is opge pakt. 'Nederland, neem ook oudere kinderen uit Moria op' Cyril Rosman Rotterdam/Mytilini Wat is de rol van Unicef daarbij? - Luciano Calestini, directeur Unicef Griekenland Het plaatst uw organisatie ook voor een dilemma. U vraagt deze mensen naar het nieuwe kamp te komen, terwijl veel van hen dat niet lijken te willen omdat ze bang zijn dat ze dan nooit meer van het eiland af komen. naieven iviMJUty. de tijdschriftenbon Collega's bedanken, zwager feliciteren of zus verrassen? Met Bladcadeau geef je iemand tijd voor zichzelf met zijn favoriete tijdschrift. Het abonnement stopt automatisch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12