m/ JOL Vandaag wordt het tropisch Stroperigheid nekt snelle kankerbehandeling Prinsjesdag zonder franje Er komen vaccins' evenementen goed te verdedigen en dat is best bijzonder Tolgeld gebruiken om een wielerkoers, zoals de witte trui bij de Junioren Driedaagse, te sponsoren. Dat kan dus niet, vindt de Stichting Zeeland Tolvrij. Het is oneigenlijk gebruik. De NV Westerscheldetunnel is zich van geen kwaad bewust. De exploitant vindt het ondersteunen van sportieve en culturele Uit een studie van de hoogleraar aan de Erasmus Universiteit Rot terdam blijkt dat een nieuw kan kermedicijn in Europa na gemid deld 403 dagen op de markt komt. In de Verenigde Staten gaat dit veel sneller: al na gemiddeld 161 dagen. Volgens Uyl-de Groot houdt dit in dat Europese kankerpatiënten beduidend langer - gemiddeld 242 dagen - op levensreddende medi cijnen moeten wachten dan kan kerpatiënten in de VS. Eén van de boosdoeners is het Europees Geneesmiddelen Agent schap (EMA) dat sinds vorig jaar in Amsterdam is gevestigd. Het EMA is volgens de Rotterdamse hoogle raar veel trager met het registreren van nieuwe medicijnen dan haar Amerikaanse evenknie, de Ameri kaanse Food and Drug Admini stration (FDA). Een duidelijke verklaring voor de stroperige procedures van het Europees Geneesmiddelen Agent schap heeft Uyl-de Groot niet. Het valt haar wel op dat het EMA veel vragen stelt aan de fabrikanten en dat de verschillende vragenrondes tot vertraging leiden. Wat ook een rol speelt, is de snelheid waarmee Europese lid staten een positief advies van het EMA overnemen. Een kankerme dicijn moet ook worden goedge keurd binnen de lidstaat. In ons land wordt dat gedaan door het Zorginstituut Nederland. Over het algemeen hebben pa tiënten in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Oostenrijk het snelst toegang tot een nieuw me dicijn, met gemiddelden van res pectievelijk 17, 22 en 31 dagen na de EMA-goedkeuring. In Nederland duurt het langer, gemiddeld 128 dagen. Griekenland en veel Oost- Europese landen kennen een nog langere wachttijd: twee tot drie jaar. Ze pleit ervoor dat zowel het EMA als de afzonderlijke lidstaten, hun procedures verkorten. ,,Pa- tiënten hebben recht op gezond heid." Volgens Uyl-de Groot leidde het niet of laat gebruiken van twee middelen tegen melanomen en prostaatkanker al tot een verlies van 30.000 levensjaren in Europa. In Nederland gingen bijna 1300 le vensjaren verloren. Géén Ridderzaal, géén rijtoer, géén mensenmassa Jaargang 262 Nieuwsmedia Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 vanaf €249.500,- EuroParcs Alpenresort Olymp Seefeld Start verkoop 17 september 2020 EELAND 2 ZEELAND 4 - 'TTage toelating medicijn dodelijk' Nieuwe kankermedicijnen komen in Europa gemiddeld acht maanden later op de markt dan in de Verenigde Sta ten. Deze vertraging leidt ertoe dat mensen hier eerder en on nodig sterven, meent hoogle raar Carin Uyl-de Groot. Irene van den Berg Rotterdam Economie »P3-5 v Gelegen in Tirol nabij Seefeld v Zeker van een goed rendement v Kavels aan de langlaufroute v Prachig uitzicht op de bergen Vraag de brochure aan via www.europarcsverkoop.nl Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. dinsdag 15 september 2020 Tropische BF Prinsjesdag 31°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: 711688 555530 Informatiecentrum: Laan van Laag Kanje 1 3951 KD Maarn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1