Stroopwafels Bernal krijgt flinke tik 23 COLUMN LAURENS TEN DAM De enige frivoliteit die Denis Mensjov - want over hem heb ik het - zich veroorloofde, waren de stroopwafels die hij voor het slapengaan nog snel soldaat maakte. Als kamergenoot deed ik aan dit ritueel mee. De pakken Kanjers werden 's middags na de rit al ontvreemd uit de Rabobank-foodbox. Netjes lagen ze op onze nachtkastjes te wachten tot het moment van openen: tijdens de herhaling van de rit van die dag op tv en geen minuut eerder. plates, oftewel gepersonali- seerde voeding. Ooit was dit een goed bewaard ge heim, maar inmiddels doen vrijwel alle ploegen eraan mee. Jumbo-Visma De cOuscOus voorop. Wie staat er aan de vloog door basis van deze revolutie? kilo aankwam. De oorzaak was het zat was snel gevonden. Uit angst voor de gevreesde hongerklop at Tom vaak te veel, en zo sjouwde hij de laatste dagen van een ronde twee kilo te veel mee over de bergen. Tom vroeg aan de diëtist van de ploeg precies uit te rekenen wat zijn lichaam nodig had. De kok woog al het eten af en serveerde dit drie keer per dag aan hem. De foodbox was nog steeds geen ver boden terrein, maar de keukenweegschaal stond er pontificaal naast. Elke rijstwafel met honing moest worden afgewogen. De eeuwige eettwijfel was weg en het werkte: Tom bleef precies op gewicht, reed als een straaljager en stond op het punt de Giro te winnen. Toen kwam rit 19. Tom had die dag het roze ver loren en zat aan weer een afgewogen bak couscous. Ik zal nooit vergeten dat ik die couscous door de bus zag vliegen. Tom was het zat. Hij had geen honger, wilde niks meer eten en zeker geen cous cous. In paniek belde de ploegleiding de diëtist. Ik had liever dat ze een pizza pepperoni voor hem be stelden. Ik moest terugdenken aan De Sfinx en zijn Kanjers. Mensjov was zo stom nog niet. Haribo en pannenkoeken hielpen onze Tom er weer bovenop. De glorieuze afloop is bekend. Hij won de Giro, met dank aan zijn eigen uitvinding. En sindsdien heeft elke ploeg een keukenweeg schaal mee. KLASSEMENT Etappe 14 Etappe 15 zaterdag 12 september 2020 Duchère 264m" c 435m Duerne vijand van Roglic y@laurenstendam Een biefstuk en een bord pasta zonder saus. Drie weken lang heb ik tijdens mijn eerste Tour de kopman, bijgenaamd De Sfinx, hetzelfde zien oplepelen. Meneer at geen groente, want daar werd je ziek van, en bliefde geen lepeltje saus. Met spa blauw werden de bief stukken weggespoeld. Net als van pastasaus kreeg je van koolzuur last van je pens. Zelfs zijn toetje was 23 dagen hetzelfde: een uitgehold stuk stok brood met abrikozenjam. De grootste revolutie van het laatste decen nium in de wielersport is die op het gebied van voeding. Er gaat anno 2020 geen ploeg meer naar de Tour zonder eigen kok en kookwagen. Maar de revolutie behelst meer. Er zoemt sinds de Giro van 2017 een term rond in het peloton. Personalised Tom Dumoulin. Hij had de bus. Tom gemerkt dat hij tijdens Dumoulin grote rondes één atwee M Tadej Pogacar met Primoz Roglic in zijn wiel. FOTO REUTERS PUY MARY Primoz Roglic heeft de etappe naar de Puy Mary - winst voor de Colombiaan Daniel Martinez - aangegre pen om zijn macht te verstevigen. Alleen landgenoot Tadej Pogacar kon hem op weg naar de top volgen. Eenmaal boven stelde de kop man van Jumbo-Visma Roglic met een tevre den glimlach vast dat alle anderen concur renten tijd op hem had den verloren. Grootste verliezer was titelverdediger Egan Bernal die ruim een halve minuut verloor net als Rigoberto Uran en Nairo Quintana. De Fransen Romain Bar- det en Guillaume Mar tin kwamen tweeën halve minuut na Roglic over de streep. 174,5km 0km 194km zaterdag 12 sept Clermont- Ferrand Courpière Pont-du- Chateau Montbrison FRANKRIJK 20km Béal 1390m Croix-Rousse X Courreau 239m On Aulteribe V 1062m Biche Pont de Chéruy zondag 13 sept FRANKRIJK 20km Selle de Fromentel 58kmau: Grand Colombier Lyon 193m Pont de Chéruy 205m Grand Colombier 1501m Selle de—Q Q-Biche O Fromentel 1174m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23