8 10 11 9 'Het gaat echt nergens anders meer over op verjaardagen' 1 'Ik heb het zo gemist, de spanning voor de wedstrijd' 'OlJ VI Geen gezever over buitenspel Alles is op tv Dit seizoen wordt er één voor de thuiskijkers. Meer dan ooit is het programma van de eredivisie ver spreid over het weekend. In de ogen van de die- hardfans een gruwel, maar voor de binge- watchende thuiskijker een zegen. Op zaterdag rolt de bal van 16.30 uur tot 23.00 uur, op sommige zon dagen van 12.15 tot 22.00 uur. Vitesse-PEC, kom er maar in! Dick Advocaat Voor één dag de beste Leuk hoor, die Champions League, en het voetbal is er vast veel beter. Maar welke liefhebber wordt nou écht blij als PSG van Atlético wint, of an dersom? Juist. Nee, dan ons eigen clubje. Heel Spangen weet nog hoe Sparta in 2009 Ajax met 4-0 in de pan hakte. Waalwijkers gloeien nog als ze te rugdenken aan 30 januari 1993, toen het nietige RKC m Eindhoven met 3-0 won van PSV. Kampi oen zullen we nooit worden, maar voor één dag de beste van het land? Dat kan, zeker. Het wordt retespannend Volgens de kenners is Ajax favoriet, maar waren ze dat vorig seizoen ook niet? AZ heeft opnieuw snode plannen, ook Feyenoord mag gerust een beetje dromen en PSV wil aan de hand van een nieuwe Duitse Wundertrainer verrassen. Onderin belooft het al net zo spannend te worden. ADO en RKC krijgen door corona onverwacht een nieuwe kans en zullen vechten voor hun leven. Wraak! De vorige jaargang werd besloten met een tamelijk onnavolgbaar staaltje juridisch gepierewaai. Dat leverde winnaars en verliezers op, en dus ook wraakgevoelens. FC Utrecht raakte in een klap twee kansen op Europees voetbal kwijt, en zal voetballen alsof de hele wereld tegen hen is. AZ won twee keer van Ajax en vergaarde net zoveel punten, maar zag alle Champions League-miljoe nen naar Amsterdam vloeien. Wraak is het enige passende antwoord. Zet de popcorn maar vast klaar! Wel of geen buitenspel: familiebanden zijn erdoor gesneuveld, hele voetbalbabbelshows zijn erover volgepraat. Maar dat is 4 voortaan verleden tijd. Vanaf dit jaar beschikt de videoscheids over zeer precieze technologie, waarmee op de millimeter nauwkeurig bepaald kan wor den of een aanvaller buitenspel staat. Vijf jaar nadat hij voor de ze ventiende keer zijn afscheid als clubtrainer aankondigde, begint Dick Advocaat (72) 'gewoon' weer aan het sei zoen met Feyenoord. Ook dit jaar zal hij weer de dug-out uit rennen als Feyenoord scoort, twee handen in de lucht. Hij zal foeteren op de scheids, de wangen rood aangelopen. Dick Advocaat: stabiel baken in een onzekere wereld. vrijdag 11 september 2020 GO Peter Möhlmann (37) uit Klaziena- veen is stadionspeaker bij FC Emmen. Zondag, als VVV Venlo op bezoek komt, mag hij weer. ,,Het is heel lang heel stil geweest. Je merkt gewoon dat je iets mist. Dat je naar het stadion gaat, en pro beert te zorgen voor een mooie sfeer. Voor Emmen en Drenthe is de eredivisie echt geweldig. Op ver jaardagen gaat het echt nergens anders meer over. De betrokken heid heeft ook echt invloed op het team. De sfeer in het stadion is uniek, en daardoor houden we veel punten op De Oude Meerdijk.'' ,,Als speaker heb ik altijd veel inter actie met het publiek. Dan noem ik bijvoorbeeld de voornaam van de doelpuntenmaker, en roepen zij de achternaam. Dat mag nu niet meer, vanwege corona. Het zal eenzijdi ger worden. Daar moeten we een weg in zien te vinden.'' ,,Het mooie aan Emmen is dat we nuchter denken, dichtbij onszelf blij ven, en weloverwogen keuzes maken. De club verbindt mensen met elkaar, met de regio, met de provincie. Vroeger zag je nooit ie mand in een shirtje van de club lopen. Nu kwam ik op vakantie men sen tegen met een Emmen-shirt. Dat is geweldig. Hoe het dit jaar zal gaan? Als we weer 11de of 12de worden, is dat iets om trots op te zijn.'' Janny Bijlstra (58) uit Den Ham is fan van Heracles. Elke thuiswed strijd helpt ze de kinderen die met de spelers mee het veld op mogen in de kleren. ,,Ik heb het zo gemist. Het contact met kinderen en ouders, de span ning voor de wedstrijd. Het laatste komt nu terug, maar de kinderen mogen van de KNVB voorlopig niet mee het stadion in. Ik hoop dat dat in de loop van het seizoen veran dert. Het is voor die kinderen zo'n belevenis. En ook voor mij: het is elke week weer spannend of alle kinderen op tijd hun pakje aan heb ben.'' ,,Wat er zo mooi is aan Heracles? Ik woon in de buurt, dus het is de dichtstbijzijnde profclub. Op de tri bune zitten veel mensen uit de buurt. En het tenue, dat is zo mooi! Sportief ben ik heel nuchter. Mijn man klaagt soms, dat er geen spe lers komen bijvoorbeeld. Maar ik weet dat de clubleiding achter de schermen bezig is. We zijn een ont wikkelclub, het komt altijd weer goed. Hoe hoog we eindigen? Dat zien we vanzelf.'' „Voorlopig kijken we de wedstrijden thuis. Je gaat toch naar het stadion voor contact met de mensen, dat is nu minder. Bovendien willen we niet besmet worden.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9