Museum weigert vrouw om decolleté Nieuwe sterren, antihelden en een legende: 1 8 NIEUWS Canon behind Nee, het is niet de beste competitie ter wereld. Niet de rijkste, en zeker ook niet de meest glamoureuze. Maar hij is wel van ons! Van Enschede tot Den Haag en van Sittard tot Heerenveen, overal gaat de vlag uit. Want de eredivisie begint weer. Elf redenen om ernaar uit te kijken. I €10 VOETBALCOMPETITIE START vrijdag 11 september 2020 PARIJS Het wereldberoemde Mu- sée d'Orsay in Parijs is in opspraak geraakt omdat het een bezoeker de toegang weigerde wegens haar de colleté. Ze zou te bloot rond hebben willen lopen in het museum. De 22-jarige student Jeanne ging dinsdag Musée d'Orsay binnen en stuitte bij de ingang op een vrou welijke beambte. 'O, nee, dat kan niet. Zo kun je niet naar binnen', zou Jeanne te horen hebben gekre gen, terwijl blikken zich op haar decolleté richtten. De bezoeker protesteerde, er werd een bewaker bijgehaald en die zou hebben ge zegd: 'regels zijn regels'. Jeanne vroeg welke regels. Daar kwam geen duidelijk antwoord op. Er kwam nog een bewaker bij en die stelde voor een jas aan te trek ken. Jeanne zei dat ze gediscrimi neerd werd vanwege haar decolleté maar trok toch de jas maar aan. ,,Eenmaal binnen zie ik overal schilderijen en beeldhouwwerken van naakte vrouwen'', schreef ze de dag erna in een open brief op Twit ter. ,,Ik vraag me af of die bewakers zich realiseren dat ze me geseksua- liseerd hebben. Ik ben meer dan een stel borsten.'' De open brief leidde tot een storm van verontwaardigde reac ties. ,,Het is een schande! Mijn steun heb je'', schreef de bekende feminist Rokhaya Diallo. ,,In deze mannenmaatschappij wordt ons Studente Jeanne voelt zich geseksualiseerd. foto twitter opgelegd hoe we ons moeten kle den'', aldus een vrouw op Twitter. De linkse krant Libération dook in de regels van het museum. Daar bleek te staan dat 'nette kleding' ge wenst is. ,,Een bezoeker kan wor den geweigerd als de kleding de openbare orde kan verstoren.'' Het museum bood al snel excu ses aan. Het incident was het gevolg van overijverige beambten, liet het Jeanne weten. De student was daar mee tevreden. ,,Ik wilde aandacht vragen voor het feit dat vrouwen nog dagelijks slachtoffer zijn van seksisme.'' TOT WEL KORTING Canon EOS RP RF 24-105mm F/4.0-7.1 IS STM Lichtgewicht full frame systeemcamera met veelzijdige zoomlens voor de gevorderde fotograaf Sander van Mersbergen Sterren van de toekomst O, wat is het toch makkelijk om te zeuren over de eredivisie. Maar ondertussen staan er elk jaar wel een paar briljantjes op. Voornamen volstaan. Memphis. Donny. Frenkie, natuurlijk. Hakim, Vir gil, Zlatan. Stefan, Matthijs. Gini. Luis. Ze verover den de wereld, maar voor het zover was voetbalden ze in Heerenveen, Tilburg en Enschede, en kon heel Nederland van hen genieten. Antihelden In de eredivisie kruisten ze de degens met de mindere goden. Arjan Swinkels. Tom Beugels- dijk. Johnatan Opoku. Soms omarmd om hun ongebrei delde inzet, soms vervloekt vanwege gebrek aan puur talent. Het mooie: zélfs de antiheld kan een ster worden. Hans Hateboer uit Beerta is mis schien wel het beste voorbeeld. Ooit een eenvou dige draver op de Groningse rechterflank, binnen kort misschien wel speler van Juventus. (Fortuna) een wereldster in wording. Luca de la Torre (Heracles) zóu bij Barcelona terecht kunnen komen, ooit. James Efmorfidis (RKC) wordt mis schien wel international. En als dat allemaal niet lukt? Dan kennen we in elk geval weer een paar leuke namen. Voor de zekerheid kunt u ook vast oefenen op Maduka Okoye (Sparta), Georgios Gia- koumakis (VVV) en Kwasi Wriedt (willem II). Je weet tenslotte nooit. Arjen Robben Hij komt terug! Arjen Robbens voetbalcarrière is ouder dan het stadion van FC Groningen, de club waar hij 20 jaar na zijn debuut weer gaat spelen. De voormalige Champions Leaugue-winnaar en twaalfvoudige kampioen wil het nog één keer la ten zien. Niet in de anonimiteit van een Qatarese zandbak, maar voor de ogen van heel Neder land. Dat is dapper. Het 36-jarige lijfis kwetsbaar en Groningen is geen wereldploeg. Historisch wordt het sowieso. Gaat dat zien! Leuke namen Misschien zijn we over tien jaar wel apetrots dat Emilio Estevez Tsai (nieuw bij ADO) ooit in Nederland voetbalde. Wellicht is Veron Parkes Eindelijk ander gezever Na maanden emmeren over aerosolen, schutte rende bewindslieden en complotwappies hebben we eindelijk weer wat anders aan ons hoofd. Want je kunt het onderling over veel oneens zijn, maar dat de scheids een blinde paarden-je-weet-wel is, dat ziet toch iedereen? Nou dan. Het is een enigs zins utopische gedachte, maar hopelijk knapt ons collectieve humeur er iets van op. GO ONTVANG SHOPTEGOED adviesprijs 'Prijs na €50 kassakorting Art.nr: 12329965 de eredivisie begint weer <e>-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8